verze pro tisk

TZ: Trávník bez plevele

14. březen 2013

Hnojiva obvykle nerozlišují mezi pěstovanou rostlinou a plevelem a k naší škodě podporují růst obou. To však neplatí pro TRAVIN. Toto moderní hnojivo z řady FLORIA je vyvinuto speciálně pro udržení trávníku v bezplevelném stavu. Kromě živin obsahuje i selektivní herbicidy, které likvidují dvouděložné plevele (sedmikrásky, pampelišky aj.), a přírodní horninu ZEOLIT. Docílit dokonalého anglického trávníku lze díky tomuto chytrému hnojivu rychle a jednoduše.

Po rozhození TRAVINU dochází vlivem dešťových srážek nebo zálivky k pozvolnému uvolňování herbicidních látek. Tyto herbicidy, jimiž je napuštěn ZEOLIT, vstupují do plevele přes jeho kořeny a půdu. Proto není jejich vliv okamžitý, ale účinkují pozvolna po dobu 2 měsíců. Nejlépe působí na drobné plevele do velikosti dvou pravých listů, na vzrostlé plevele TRAVIN nestačí.

Společně s tím hnojivo dodává do trávníku všechny hlavní i vedlejší živiny v optimálním poměru. Protože jsou v dobře přijatelné formě, trávník vyživují po celou dobu působení TRAVINU. Takže zatímco jsou plevele úspěšně vytlačeny, trávník utěšeně roste a prospívá.

Po uvolnění všech herbicidních látek začíná ZEOLIT plnit v trávníku další roli. Stává se důležitou složkou, která na sebe umí vázat živiny a vláhu, půdu provzdušňuje a neutralizuje její pH. A v takovém trávníku se již mechům nedaří. Je šetrný vůči životnímu a prostředí (pozvolné uvolňování herbicidních látek) a bezpečný pro domácí mazlíčky. Je vynikajícím pomocníkem všude tam, kde chceme vytvořit ideální podmínky pro růst krásného zdravého pažitu, který bude ozdobou vaší zahrady.

FLORIA Trávníkové hnojivo TRAVIN od společnosti AGRO CS, a.s., můžete zakoupit v hobby marketech a zahradních centrech v balení 0,8 kg za 107 Kč, v balení 4 kg za 362 Kč, v balení 8 kg za 655 Kč a v balení 20 kg za 1455 Kč. Více informací na www.floria.cz.

Tisková zpráva Botticelli s.r.o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Péče o zahradu na podzim: Jak se starat o stromy a trávník?

Péče o zahradu na podzim: Jak se starat o stromy a trávník?

Bojíte se, že se letošní podzim a zima projeví na kráse vašich stromků, které máte vysazené na zahradě? Není se čeho obávat, stačí jen vědět pár základních věcí, jak se o stromy a potažmo i trávník na zahradě starat.

Nastává čas pro zazimování trávníku a zahrady: Jak na to?

Nastává čas pro zazimování trávníku a zahrady: Jak na to?

Říjen je měsícem, kdy už venkovní teploty atakují bod mrazu, zejména v nočních hodinách. Příroda se tak pomalu ukládá k „zimnímu spánku“. Před tím, než zima udeří naplno, je potřeba, abyste na ni připravili zahradu u svého domu.


TZ: Roundup Gel: Unikátní novinka v boji proti plevelům

Rafinovanost plevele dokáže mnohdy překvapit každého zahrádkáře. Umění objevit se na těch nejméně očekávaných místech či mezi pracně pěstovanými květinovými záhony prověří trpělivost i záda nejednoho stoika. Ani ruční vytrhávání či vykopávání plevele nemusí problém vyřešit. Často se nepodaří dostat …

Pravidelné sekání trávy pomáhá hustotě trávníku

Pravidelné sekání trávy pomáhá hustotě trávníku

Každá zahrada potřebuje pravidelnou péči po celý rok. Základem péče je pak sekání trávy. Při správném a pravidelném sekání trávníku zamezíme nevratnému poškození kořenů trávy a vyhneme se případnému nevzhlednému vzezření celé zahrady
Odkazy