verze pro tisk

Venkovní dřevěné terasy před dům

24. březen 2012

Není nad to, když se za pěkného počasí můžeme v klidu posadit na terasu našeho domu, dát si drink a v klidu se slunit. Terasy u domu jsou, podobně jako většina teras před restauracemi, nejčastěji vyráběny ze dřeva. Je přitom potřeba používat kvalitní a trvanlivé dřevo, které bude zároveň dostatečně ošetřeno tak, aby na ně vnější vlivy ( déšť apod.) působily jen minimálně a dřevěné terasy tak vydržely po mnoho let.

Foto: etoile.czFoto: etoile.cz

Stavba dřevěné terasy je poměrně složitým kumštem. Pakliže si s výstavbou terasy a výběrem materiálu nevíte rady, je lepší tuto práci nechat na odborné firmě, která se postará o vše od dovozu materiálu až po kompletaci terasy.

Materiál pro výstavbu terasy

Jak již bylo naznačeno, při stavbě dřevěné terasy před dům je nutné zvolit opravdu tvrdé a zdravé dřevo. Kromě tuzemských dřevin se pro výrobu teras často používají také exotické dřeviny z Asie, Střední a Jižní Ameriky. Především jde o teak, merbau, cumaru nebo jatobu. Všechny tyto dřeviny jsou velmi tvrdé, což je základní předpoklad pro to, aby se na výstavbu dřevěné terasy daly použít. Asi nejznámější dřevinou ze zmíněných je teak, který se používá rovněž i na výrobu klasického zahradního či interiérového nábytku. Terasy z této dřeviny vydrží klidně dvacet i více let, aniž by doznaly velkého poškození. Je samozřejmě potřeba myslet na pravidelnou údržbu. Dřevo na terasy by mìlo být napuštěné olejem, zvyšuje to jejich odolnost vůči vnějším vlivům. Poté už stačí jen jednou za rok přistoupit k ošetření pomocí impregnačního oleje.

Kdy je vhodné terasy stavět

Rozhodnete-li se pro stavbu dřevěné terasy, pak je nejlepší čas v době, kdy venku panuje teplé, slunečné počasí. Ideální je stavba na jaře, kdy začíná sezona venkovního posezení.

Venkovní dřevěné terasy od Etoile

Venkovní dřevěné terasy realizuje společnost Etoile. Tyto terasy jsou vyráběny z prvotřídních a odolných dřevin, které se hodí pro venkovní prostředí. Všechny dřevěné terasy tato společnost staví přesně na míru každému zákazníkovi. Na terasy je poskytována pětiletá záruční lhůta. Výstavba terasy trvá obvykle do dvou měsíců, záleží samozřejmě na její velikosti a prostoru, do něhož bude zasazena.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Jan Pavelka

čtvrtek, 10. duben 2014
10:09

Dělal jsem si dřevěnou terasy z bangkirai a velká spokojenost. Kolega naproti tomu využil merbau a taky to vypadalo dobře.


Čtěte také...

Venkovní dřevěné terasy a jejich údržba

Venkovní dřevěné terasy a jejich údržba

Na nadarmo se říká, že na zahradu patří dřevo. Pakliže by prostor před domem byl jen betonovým prostranstvím, asi nikdo by zde nechtěl trávit svůj volný čas. V případě, že však dům obohatí venkovní dřevěné terasy, altány či pergoly, hned zahrada vypadá mnohem přirozeněji a zároveň také útulněji.

Venkovní dlažba pro prostransví před domem

Venkovní dlažba pro prostransví před domem

Prostranství před domem je vhodné nějakým způsobem upravit. Kromě trávníku se dá využít také venkovní dlažba. Existuje přitom několik typů venkovní dlažby, které se liší vzhledem i materiály, z nichž jsou vyrobeny.


Venkovní schodiště před dům: Na co nezapomenout při realizaci venkovních schodů

Venkovní schodiště před dům: Na co nezapomenout při realizaci venkovních schodů

Některé rodinné domy mají vstup do objektu vyřešen tak, že jsou dveře nad úrovní země. Aby byl přístup k nim pohodlný a člověk se nemusel při každém příchodu škrábat několik desítek centimetrů na vstupní práh, je samozřejmě potřeba u dveří postavit schodiště. Pakliže i vy počítáte s výstavbou venkov…

Dřevěné podlahy: Výhody dřevěné podlahové krytiny

Dřevěné podlahy: Výhody dřevěné podlahové krytiny

Přírodní materiály jsou v poslední době opět velmi vyhledávané. Majitelé domácností na nich oceňují zejména to, že mají pěkný vzhled, zároveň se dobře udržují a mají dlouhou životnost. Dřevo je příjemným materiálem, z něhož se dá vyrobit nejen nábytek a různé doplňky do bytu, ale také kvalitní podla…
Odkazy