verze pro tisk

Voda v zahradě: Zařizujeme zahradní jezírko

17. únor 2011

Chcete si vytvořit netradiční dekoraci na zahradu či jste nadšení chovatelé ryb a rádi byste svůj zájem rozšířili i mimo vnitřní akvária? Zkuste zauvažovat o možnosti pořídit si zahradní jezírko.

Voda v zahradě: Zařizujeme zahradní jezírkoVoda v zahradě: Zařizujeme zahradní jezírko

Použití vody v rámci zahradní architektury je v dnešní době poměrně rozšířeným trendem. A zcela pochopitelně a právem. Vodní hladina zahradu oživí, v létě osvěží a spoustu zábavy si s jezírkem užijí i vaše ratolesti. Máte-li více v oblibě vodu tekoucí, nebo pokud chcete využít členitosti a rozmanitosti terénu vaší zahrady, můžete si vybudovat celou síť potůčků, jezírek a vodopádů. Zahradu tak oživíte velice netradičně a jen si představte, jak skvěle se vám bude relaxovat při tichém hučení vašeho soukromého vodopádu.

Realizace zahradního jezírka

Toužíte-li po takovém jezírku, cesta k jeho realizaci není příliš složitá. Co se jezírek samotných týče, můžete vybírat z celé řady různých profilů, hloubek, rozměrů, barev i materiálů. Nejčastěji pořizované jsou plastové profily určené k zapuštění do země. Ovšem důležitější než jaký profil jezírka si vyberete, je následná péče o zahradní jezírko a zejména o čistotu vody.

Ať už v jezírku chcete chovat ryby, či ho chcete jen tak pro potěchu oka, je třeba počítat s tím, že ve stojaté vodě se tvoří řasy a bakterie. Jejich působením se z neopečovávaného jezírka stává nechutná zelená bažina, kterou většinou obklopuje i pořádné hejno komárů.

Čerpadla a filtrace pro zahradní jezírka

Abyste předešli nevítaným návštěvám komářích nepřátel a dalších potvor, pořiďte si čerpadla pro zahradní jezírka a filtry. Filtrace pro vodní nádrže je obzvláště důležitá, filtry s UVC světlem ničí bakterie a další choroboplodné zárodky a odstraňují velké nečistoty a plovoucí částečky. Přitom provoz filtru je velice jednoduchý, stačí mít připojení k elektřině.

Širokou nabídku filtrů a vodních čerpadel naleznete na webu. Pro vaše jezírka si zde vyberete z několika nabízených produktů ten nejvhodnější. Ceny začínají již na čtyřech tisících korun, což je, vzhledem k dlouholetému využití, velice solidní cena.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Voda na zahradě: Okrasná a koupací zahradní jezírka

Voda na zahradě: Okrasná a koupací zahradní jezírka

Zahrada před domem je místem, které většině z nás slouží k odpočinku. Z tohoto důvodu je dobré, aby prostor zahrady vypadal co nejpříjemněji. Milovníci přírody se jistě nespokojí s betonovým pláckem, okolo něhož bude trocha trávy. Naopak, dají si záležet na tom, aby zahrada působila dojmem, jako že …

Zahradní jezírko: skvělý architektonický prvek pro vaši zahradu

Zahradní jezírko: skvělý architektonický prvek pro vaši zahradu

Zahrada u našeho domu by měla být místem, které slouží k odpočinku a relaxaci. Z tohoto hlediska je dobré se zaměřit na její vzhled. Důležitým prvkem je přítomnost vodní plochy. Pakliže nechceme mít na zahradě obyčejný bazén, který se sem nemusí hodit, je dobré prostor zahrady oživit umělým zahradní…


Zahradní jezírko se neobejde bez kvalitní jezírkové fólie

Zahradní jezírko se neobejde bez kvalitní jezírkové fólie

Zahrada u domu je místem, kde lze trávit veškerý volný čas, a to zejména tehdy, panuje-li venku příjemné počasí. Abychom si však na zahradě mohli skutečně vychutnávat příjemné chvilky, je zapotřebí o ni pečovat. Těžko si totiž dokážeme představit, že budeme rádi trávit čas na zahradě, která bude za…

TZ: Nemáte prostor pro vlastní jezírko? Řešení tu je

TZ: Nemáte prostor pro vlastní jezírko? Řešení tu je

Pokud patříte mezi ty, kteří si vždy přáli mít vlastní studánku nebo zahradní jezírko, ale nikdy pro něj neměli dostatečný prostor, můžete si svůj malý sen splnit. Řešením je minijezírko, které lze umístit i na malé plochy. Více o nich prozradí Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach.
Odkazy