verze pro tisk

Začíná jaro: Postarejte se o svoji zahradu

21. březen 2013

Začátek jara je pro každého zahrádkáře velmi zásadním obdobím. Právě v těchto dnech totiž definitivně mizí poslední sníh a zahrada začíná po zimním spánku opět ožívat. S tím jsou však spojeny mnohé práce, které je potřeba na zahradě vykonat.

foto: levneelektro.czfoto: levneelektro.cz

Pro úpravu zahrady je dobré mít po ruce spolehlivou zahradní techniku

Před tím, nežli se pustíte do prací na zahradě, je dobré zkontrolovat, zda máte k dispozici veškerou zahradní techniku. Právě zahradní technika vám totiž zjednoduší práci na zahradě, nebudete se tak muset nijak zvlášť ohánět a přitom svoji zahrádku bez větších problémů upravíte ke své představě.

Sekačky, křovinořezy a další technika pro práci na zahradě

Zahradní technika je pro kvalitní údržbu a rekultivaci zahrady naprosto nezbytná. Kromě klasických potřeb, jakou jsou hrábě, nůžky na živé ploty apod., se vám jistě bude hodit také moderní technika. Tu si v případě potřeby obstaráte například v internetovém obchodě levneelektro.cz. Tento eshop nabízí špičkovou zahradní techniku značky AL-KO. V sortimentu zboží najdete od této značky krom jiného špičkové sekačky AL-KO na úpravu trávníku, případně pak také praktické křovinořezy AL-KO, kterými budete moci jednoduše a rychle zarovnat a sestřihnout keře, jež se na vaší zahradě nacházejí.

Péče o trávník je na začátku jara velmi důležitá

Zdaleka nejdůležitější je správná péče o trávník. Na jaře je tráva na zahradě v dosti špatném stavu, neboť přes zimu trpěla pod nánosy sněhu. Z tohoto důvodu je dobré ji nejen řádně posekat, a to právě třeba použitím sekačky AL-KO, odborníci ale doporučují také její provzdušnění. K tomu je vhodné využít speciální vertikutátory, které trávu zbaví plevele a dalších škůdců a dokonale ji provzdušní. Zamezí se tak tvorbě plísní a dalšímu výskytu plevelnatých rostlin.

Zahradní technika AL-KO je skvělým pomocníkem pro každého zahrádkáře. Ve zmíněném eshopu pořídíte kromě sekaček, vertikutátorů či křovinořezů i další potřebná zařízení a pomůcky, jako jsou čerpadla na vodu, postřikovače, motorové fukary na odklízení listí a zbytků trávy, drtiče větví atd. V neposlední řadě pak obchod prodává i moderní zahradní nábytek, kterým můžete obohatit prostor vaší zahrady.

Komerční sdělení Placla.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Zima končí: Jak připravit zahradu na jaro?

Zima končí: Jak připravit zahradu na jaro?

Aby se vaše zahrada na jaře krásně zazelenala a rozkvetla, je potřeba věnovat jí mnoho práce. Únor a březen jsou ideální měsíce k tomu, abychom svou zahradu po zimě zregenerovali. Jaké práce jsou potřeba, a na co bychom neměli zapomenout?

TZ: Aplikace pro venkovní nábytek IKEA: Pře(d)stavte si svoji zahradu

IKEA u příležitosti představení nové kolekce venkovního nábytku v České republice připravila pro své zákazníky speciální aplikaci „Pře(d)stavte si svoji zahradu“, která hravou formou umožňuje zákazníkům vyzkoušet si, jak by vypadala jejich zahrada s venkovním nábytkem IKEA.


YIT Stavo začíná stavět KOTI Troja

YIT Stavo začíná stavět KOTI Troja

Nová developerská společnost na českém trhu YIT Stavo dokazuje, že své plány dostat se mezi pětici nejsilnějších tuzemských developerů rezidenčních projektů myslí vážně. Zahajuje již třetí projekt během posledního roku – bytový dům KOTI Troja. Ten vyroste ve stejnojmenné městské části a nabídne celk…

TZ: Vyzdobte svoji domácnost orchidejí

TZ: Vyzdobte svoji domácnost orchidejí

Mnozí z nás rádi zkrášlují svá obydlí květinami. Na trhu je k dostání nepřeberné množství typů pokojových i řezaných rostlin. Některé z nich rostou bez nároku na výjimečnou péči, ovšem jiným je potřeba porozumět. Mezi velmi krásné a často žádané květiny patří bezesporu orchideje. Pokud chcete pěstov…
Odkazy