verze pro tisk

Zahradní jezírko se neobejde bez kvalitní jezírkové fólie

18. květen 2012

Zahrada u domu je místem, kde lze trávit veškerý volný čas, a to zejména tehdy, panuje-li venku příjemné počasí. Abychom si však na zahradě mohli skutečně vychutnávat příjemné chvilky, je zapotřebí o ni pečovat. Těžko si totiž dokážeme představit, že budeme rádi trávit čas na zahradě, která bude zarostlá plevelem, nebudou zde žádné okrasné květiny a celkově zahrada bude vypadat spíše jako pole.

foto: fatrafol.czfoto: fatrafol.cz

Zkrášlení zahrady

Na zahradu se výborně hodí i různé doplňky a okrasné věci. Typickým příkladem je zahradní jezírko. Kdo má před domem prostornou zahradu, v níž mu přeci jen chybí trochu vodní plochy, může zvolit právě vybudování jezírka, které může sloužit ke koupání či chování malých rybiček. V každém případě jezírko skvěle zkrášlí celý prostor zahrady.

U zahradního jezírka je nejdůležitější správný a kvalitní podklad

Vybudování jezírka není zas až tak složité. Je však potřeba myslet zejména na to, aby mělo správný podklad, v opačném případě bude voda neustále prosakovat do země. Po vykopání základu pro jezírko je tak vhodné na dno položit kvalitní jezírkovou fólii. Jezírková fólie se dá zakoupit ve specializovaných obchodech, kde vám také dostatečně poradí, jak ji do základu jezírka položit. Ideální jsou kvalitní PVC fólie, které mají dostatečné hydroizolační vlastnosti a navíc i poměrně dlouhou životnost.

Prodejce jezírkových fólií

Pakliže se rozhodnete pro vytvoření soukromého zahradního jezírka na svém pozemku a nevíte, kde by se dala pořídit kvalitní jezírková fólie, pak pro vás mám jeden tip. Předním výrobcem spolehlivých hydroizolačních fólií, které jsou určeny krom jiného právě na zahradní jezírko, je společnost Fatra a.s. Dodává moderní PVC hydroizolační fólie, které zaručí, se voda z jezírka nebude zbytečně unikat do země.

Zahradní jezírko se zcela jistě stane chloubou vaší zahrady. A přinese i jednu zásadní změnu. Na zahradě vám přibude ptactvo, které se k vodě bude slétávat. Každé ráno vás tak bude probouzet příjemný zvuk ptačích zpěvů. Na vaší zahradě před domem to zkrátka bude žít.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Zahradní jezírko: skvělý architektonický prvek pro vaši zahradu

Zahradní jezírko: skvělý architektonický prvek pro vaši zahradu

Zahrada u našeho domu by měla být místem, které slouží k odpočinku a relaxaci. Z tohoto hlediska je dobré se zaměřit na její vzhled. Důležitým prvkem je přítomnost vodní plochy. Pakliže nechceme mít na zahradě obyčejný bazén, který se sem nemusí hodit, je dobré prostor zahrady oživit umělým zahradní…

Voda v zahradě: Zařizujeme zahradní jezírko

Voda v zahradě: Zařizujeme zahradní jezírko

Chcete si vytvořit netradiční dekoraci na zahradu či jste nadšení chovatelé ryb a rádi byste svůj zájem rozšířili i mimo vnitřní akvária? Zkuste zauvažovat o možnosti pořídit si zahradní jezírko. Použití vody v rámci zahradní architektury je v dnešní době poměrně rozšířeným trendem. A zcela pocho…


Podzimní péče o zahradu s využitím kvalitní zahradní techniky

Podzimní péče o zahradu s využitím kvalitní zahradní techniky

Podzim je obdobím, kdy je potřeba zvýšit úsilí při péči o zahradu. Je nutné se zaměřit především na trávník. Ten by totiž při špatné a nedostatečné péči nemusel přežít následující zimu, kdy bude odolávat nízkým teplotám a sněhové pokrývce.

Bezpečnostní a sluneční fólie na sklo

Bezpečnostní a sluneční fólie na sklo

Zkvalitnění bydlení nemusí být nijak náročné. Dnes vznikají nové technologie, díky nimž můžeme náš byt či dům nejen více zabezpečit, ale zároveň také zpříjemnit. Jednou z novinek, které si velmi rychle získávají popularitu, jsou i fólie na sklo.
Odkazy