verze pro tisk

TZ: V soutěži o fasádu roku 2014 došlo k ocenění Vily Augustus

12. duben 2014

Komorní projekt Vila Augustus od společnosti JRD, jehož architektonické řešení pochází z dílny studia Podlipný Sladký architekti, zvítězil v soutěži Fasáda roku 2014 v kategorii Bytový dům – novostavba. Odborná porota na projektu ocenila nejen kompozici fasády, ale také vhodné skloubení designu a nízkoenergetické koncepce domu. Vila Augustus dále postupuje do celoevropské soutěže Fasáda roku, které se účastní projekty z 22 zemí.

TZ: V soutěži o fasádu roku 2014 došlo k ocenění Vily AugustusTZ: V soutěži o fasádu roku 2014 došlo k ocenění Vily Augustus

Soutěžilo 185 objektů

V letošním čtrnáctém ročníku soutěže, kterou každoročně pořádá společnost Baumit, vybírala sedmičlenná porota složená z odborníků ze 185 přihlášených objektů.

Ocenila ty, které jsou výjimečné a novátorské svým návrhem, způsobem provedení, uplatněním použitých materiálů či technickým řešením.

Nízkoenergetické vile Augustus udělila nejvyšší cenu v kategorii novostaveb bytových domů za celkové hmotové řešení, které respektuje okolní zástavbu. Jako úspěšné a přesvědčivé ohodnotila pojetí fasád, kombinující plné plochy zateplovacího systému Baumit, provětrávaného obkladu a velkoplošného zasklení. Jak uvádí ve svém vyjádření, celkový velmi dobrý dojem umocňuje nápadité umístění okenních otvorů včetně stínících prvků, kontrastujících s bílou plochou.

Hlavní důvody ocenění

Členění fasády složené z hladké omítky a tmavého obkladu se zajímavým řešením integrovaných venkovních žaluzií je velmi zdařilé.

„Hlavní části domu jsou omítané hladkou omítkou ve světlém odstínu, kterou doplňuje kontrastní obložení velkoplošným obkladem z dýhových desek. Výrazným prvkem je prosklení schodišťového prostoru, které při pohledu z ulice umocňuje rozdělení domu do dvou pomyslných částí. Ze severní strany je fasáda více uzavřená. Jižní fasáda se naopak do zahrady otevírá velkými prosklenými plochami s balkony, které jsou orámovány bílými rámy z hladké omítky. Dřevěná eurookna s trojskly doplňují předokenními horizontální žaluzie, aby nedocházelo k přehřívání obytných místností v letním období,“ uvádí architekt projektu Luděk Podlipný.

Moderní bydlení se dvěma tvářemi

Čtyřpodlažní bytový dům Vila Augustus se nachází ve vilové čtvrti Prahy 10. Obohatil ji o devět nových bytů, které již znají své majitele. „Vila Augustus je komorním projektem citlivě zasazeným do prvorepublikové zástavby v pražských Strašnicích. Reprezentuje dokonalé spojení zdravého a pohodlného bydlení, úspor dosahovaných nízkoenergetičností použitých technologií a stavění s respektem k okolí a přírodě,“ popisuje projekt Jan Řežáb, majitel JRD.

Bytová vila s respektem k přírodě i majitelům

Dům je postaven jako nízkoenergetický se vším komfortem, který tento styl bydlení přináší. Vytápění domu zajišťuje pomocí větracích jednotek s rekuperací teplovzdušný systém, který do jednotlivých bytů neustále přivádí čerstvý a čistý vzduch.

„Díky využití moderních technologií je v bytě nejen stabilní a zdravé klima s optimální hladinou vlhkosti a nízkou hladinou CO2, ale také téměř bezprašné prostředí izolované od okolního hluku. Navíc majitelé bytových jednotek výrazně ušetří na provozních nákladech,“ doplňuje Jan Řežáb.

Samozřejmostí jsou praktické a funkční dispozice bytů, nechybí úložné prostory ani kvalitní materiály. Příkladem jsou třeba rekuperační jednotky od výrobce Atrea či obklady a dlažby ze sortimentu Keramiky Soukup.

Tisková zpráva Crest Communications, a.s.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jak se změní hypotéky od roku 2014?

Jak se změní hypotéky od roku 2014?

Máte pozemek a plánujete, že ještě letos, nejpozději příští rok začnete stavět? Nebo už jste se stavbou začali, ale protože máte kde bydlet, nikterak nespěcháte? Rozhodli se vaši rodiče, že si můžete postavit dům na jejich pozemku? Chcete stavbu financovat úvěrem? Pak pozor. Získat hypoteční úvě…

Projekty JRD získaly další významné ocenění

Projekty JRD získaly další významné ocenění

15. 10. 2012 / Praha - Developerská společnost JRD získala další dvě ocenění pro své projekty. V prvním ročníku Building Efficiency Awards (BEFFA), mezinárodní soutěži moderních stavebních projektů s výjimečnou energetickou, konstrukční a architektonickou hodnotou, získaly ocenění projekty Vila Pod …


JRD má další prestižní cenu pro ekologický bytový projekt vila Augustus

JRD má další prestižní cenu pro ekologický bytový projekt vila Augustus

Developerská společnost JRD získala nejvyšší umístění za svůj projekt vily Augustus v Praze 10 v soutěži Realitní projekt roku 2011 na základě hlasování odborné poroty vybrané z řad realitních odborníků. Porota architektů ocenila projekt také Cenou architektů.

V Praze se kromě bytů staví i luxusní vily. Kde?

V Praze se kromě bytů staví i luxusní vily. Kde?

O bydlení v hlavním městě je stále větší zájem a koupě nemovitosti je také ideální investicí. Ceny budou v příštích letech stále růst. V současnosti na pražském území vznikají desítky nových developerských projektů a další jsou ve fázi plánování.
Odkazy