verze pro tisk

Projekty JRD získaly další významné ocenění

16. říjen 2012

15. 10. 2012 / Praha - Developerská společnost JRD získala další dvě ocenění pro své projekty. V prvním ročníku Building Efficiency Awards (BEFFA), mezinárodní soutěži moderních stavebních projektů s výjimečnou energetickou, konstrukční a architektonickou hodnotou, získaly ocenění projekty Vila Pod Altánem a Vila Augustus v pražských Strašnicích.

Projekty JRD získaly další významné oceněníProjekty JRD získaly další významné ocenění

Odborným garantem soutěže BEFFA je Vysoké učení technické v Brně (Fakulta stavební, projekt AdMaS). Předsedou poroty složené z odborníků a zástupců relevantních profesí je zástupce odborného garanta soutěže doc. Ing. Jiří Hirš, CSc. Záštitu nad letošním ročníkem soutěže převzalo v České republice Ministerstvo pro místní rozvoj.

„Hlavním smyslem soutěže je především snaha zviditelnit současné unikátní architektonické projekty a více je tak přiblížit širší veřejnosti. Energetickými kritérii hodnocení se snažíme poukázat na jejich důležitost pro současnou i budoucí architekturu. Jedním z dílčích cílů soutěže je tak i podpora cílů evropské směrnice 20-20-20 o energetické náročnosti budov,“ říká Jiří Hirš.

Energeticky pasivní bytová vila Pod Altánem a nízkoenergetická Vila Augustus, které se obě nacházejí v pražských Strašnicích, získaly ocenění za vzácný soulad architektonické kvality s funkčními, environmentálními a energetickými parametry stavby. Porota zároveň vyzdvihla erudovanost projektantů i zodpovědnost investora a zařadila tyto dva projekty mezi oceněné stavby v České a Slovenské republice v konkurenci 140 realizací.

Vila Pod Altánem již získala ocenění od České komory a architektů a cenu Nadace pro rozvoj architektury a stavebnictví na Stavbě roku 2012. Nachází se v malebném prostředí na hranici s pražskými Vinohrady, které vždy bylo ceněno pro naprostý klid a dobrou dostupnost do centra města. Vila se skládá ze 6 luxusních bytů v nadstandardních velikostech. Architektura vily je moderní a neotřelá a výběr designových prvků standardního vybavení bytů podtrhuje kvalitu a originalitu celého domu.

Nízkoenergetická luxusní bytová Vila Augustus získala v minulém roce nejvyšší umístění v soutěži Realitní projekt roku 2011 a navíc jí odborná porota ocenila i Cenou architektů. Tento projekt se nachází v historické vilové části Strašnic v blízkosti centra Prahy a nabízí svým obyvatelům klid a eleganci.

V luxusní Vile Augustus se nachází 9 bytů, ty v přízemí disponují rozsáhlými zahradami a ve vyšších podlažích se nacházejí prostorné terasy s krásnými výhledy. Vila Augustus využívá nejmodernější špičkové technologie, které významně zpříjemňují život svým obyvatelům.

Oba projekty byli oceněny i veřejností a jsou již v současné chvíli vyprodány. Vila Augustus zaznamenala velký zájem veřejnosti a byla také téměř vyprodána před svým dokončením v červnu tohoto roku. Poslední byt, přezdívaný „Císařské apartmá“, se prodal minulý týden. Jedná se o luxusní byt v posledním patře s výhledem na celou Prahu. Vila Pod Altánem byla zcela vyprodána dokonce 4 měsíce před jejím dokončením.

Více informací na www.jrd.cz nebo na tel: 272 650 044

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Další ocenění pro JRD - Ecocity Malešice získalo exklusivní cenu za ekologický a energetický přínos

Developerská společnost získala tento měsíc již druhou cenu. Nejdříve se nízkoenergetická vila Augustus stala Realitním projektem roku 2011 a nyní obdrželo Ecocity Malešice Cenu poroty II. 2010 v soutěži Český energetický a ekologický projekt, stavba a inovace, a to v kategorii B1-PROJEKTY – projekt…

V Praze a okolí významně vzrostl počet nových developerských projektů

V Praze a okolí významně vzrostl počet nových developerských projektů

Mladé rodiny s dětmi a další lidé, kteří v současné době sledují nabídku na možnosti nového bydlení, si jistě všimli, že za poslední rok dva se v Praze a okolí začaly realizovat mnohé projekty, jejichž cílem je vytvořit kvalitní rezidenční bydlení.


TZ: V soutěži o fasádu roku 2014 došlo k ocenění Vily Augustus

TZ: V soutěži o fasádu roku 2014 došlo k ocenění Vily Augustus

Komorní projekt Vila Augustus od společnosti JRD, jehož architektonické řešení pochází z dílny studia Podlipný Sladký architekti, zvítězil v soutěži Fasáda roku 2014 v kategorii Bytový dům – novostavba. Odborná porota na projektu ocenila nejen kompozici fasády, ale také vhodné skloubení designu a ní…

Významné zakázky společnosti Hörmann v průběhu a závěrem roku 2011

Významné zakázky společnosti Hörmann v průběhu a závěrem roku 2011

Společnost Hörmann, významný dodavatel a výrobce vratových a dveřních systémů, se v letošním roce podílí na realizaci několika důležitých zakázek. Mezi ně se řadí například dodávky pro firmu FM Logistic Tuchoměřice, společnost VGP, hobby market Hornbach v Plzni, firmu AlcaPlast Břeclav a DF Partner …
Odkazy