verze pro tisk

Jak funguje domácí čistírna odpadních vod

20. leden 2015

Mnozí z vás mají chatu či chalupu. Ty bývají v odlehlejších místech a na vesnicích, kde není možné kanalizaci napojit na centrální odvod. Splašky, které vznikají v souvislosti s provozem takovýchto objektů, ale nemůžete jen tak nechat vypustit do blízkého potoka či někam na louku. Obsahují totiž látky, které by mohly znečistit a kontaminovat půdu. Hrozily by vám v tomto případě sankce ze strany státních orgánů. Jednoduchým a účinným řešením problému je využití domovní čistírny odpadních vod.

Jak funguje domácí čistírna odpadních vodJak funguje domácí čistírna odpadních vod

Čistírny zbaví odpadní vodu veškerých nečistot, které škodí životnímu prostředí

Čistírny odpadních vod, které jsou určeny pro rodinné domy a rekreační objekty, fungují v zásadě na podobném principu jako velkokapacitní, která využívají města a průmyslové podniky.

Jde o tom, že se odpadní vody dostanou do zařízení, kde jsou zbaveny nejprve hrubších, poté i jemnějších nečistot. Čištění je nejen mechanické, ale používají se k tomu rovněž i mikroorganismy, případně chemické látky.

Vyčištěná voda pak už může být vypuštěna do okolního prostředí, neboť už neobsahuje žádné škodlivé látky. Zachycené nečistoty jsou udržovány v zařízení. Při naplnění nádrže je stačí odsát a odvézt. To v případě domácí čistírny odpadních vod není nezbytné častěji než zhruba jednou za měsíc.

GONAP představuje ekologické řešení pro čištění odpadních vod

Moderní řešení v této oblasti představují čističky odpadních vod, které nabízí česká společnost GONAP, spol. s r.o. Jí prodávaná zařízení splňují veškeré normy, jsou certifikována dle systému kvality ISO 9001:2000. Firma úzce spolupracuje s mnoha dalšími organizacemi, které se specializují na oblast inovací a vývoje čistíren odpadních vod.

Čistírny odpadních vod GONAP charakterizuje vysoká účinnost a také nízké provozní náklady. Kromě toho oceníte i jejich snadnou instalaci, bez nutnosti složitých stavebních úprav. Firma zajišťuje nejen dodávky zařízení, ale také jejich montáž, uvedení do provozu a servis.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Ekologické bydlení: domácí čistírna odpadních vod

Ekologické bydlení: domácí čistírna odpadních vod

Spousta domácností není napojena na centrální odvod odpadních vod. Problém s tím, kam s odpadní vodou, však musí řešit, jinak by na zahradě a v blízkosti domu museli jejich majitelé začít velmi rychle používat gumáky, což by asi nebylo nejvhodnější. Kromě tradičních septiků a žump se dá využít moder…

Účinné čištění vody v septiku a čistírně odpadních vod zajistíte přidáním bakteriálních složek

Účinné čištění vody v septiku a čistírně odpadních vod zajistíte přidáním bakteriálních složek

Pokud vaše domácnost není napojena na obecní kanalizaci, musíte si u domu vybudovat septik, žumpu, případně domovní čističku odpadních vod. Do těchto zařízení se soustřeďují veškeré odpadní vody a splašky, které doma vyprodukujete. Pro účinnější a rychlejší čištění vody je na místě si pořídit speciá…


Vybavujeme domácí kancelář

Vybavujeme domácí kancelář

Moderně zařízená kancelář se neobejde bez takových základních věcí, jako jsou například kancelářský nábytek, kancelářské židle či kancelářské křeslo. A protože někteří z nás pracují z domova, kde mají zařízenu jakousi domácí kancelář, hodí se tyto věci skvěle i pro domácí využití.

Jaká zařízení by neměla chybět v domácí posilovně

Jaká zařízení by neměla chybět v domácí posilovně

Chození do fitness centra je z časového hlediska dosti náročné. Mnohem lepší je, pokud si doma zařídíme vlastní posilovnu. Nemusí se jednat o žádnou super vybavenou místnost, stačí několik základních posilovacích náčiní a zařízení.
Odkazy