verze pro tisk

Recenze: Firma na vložkování komínů Plzeň

27. únor 2015

S přechodem na jiný typ kotle, který používáme k vytápění domácnosti, jsem se dozvěděl, že bude zapotřebí provést vložkování komína. V opačném případě by komín nevyhovoval technickým nárokům kotle, což by mohlo způsobit značné problémy z hlediska bezpečnosti. Proto jsem se začal shánět po firmě, která vložkování komínů provádí.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Roli při výběru kominictví hrají zkušenosti firmy

V Plzni, kde máme dům, v současné době funguje hned několik kominických firem. Já jsem si vybral kominictví Plzeň – Zdeněk Hacaperka CONEX. Zaujala mě totiž dlouholetými zkušenostmi, které v oblasti kominických prací má.Najít zkušeného kominíka, který své řemeslo dělá poctivě už téměř 20 let, dnes není vůbec jednoduché.

Tento druh živnosti totiž až donedávna skomíral. Teprve se změnou zákona, kdy se majitelům domů nařizují pravidelné revize komínů, se situace obrátila k lepšímu. Jenže noví kominíci nemají potřebné zkušenosti, což při výběru firmy, kterou si na náročné vložkování komína pozvete, hraje významnou roli.

S kominictvím CONEX je seriózní jednání

Zmíněná firma byla na vložkování komínu Plzeň vhodná nejen z hlediska odbornosti, ale osvědčila se mi také způsobem jednání. Už po prvotním kontaktu mi firma nabídla osobní prohlídku objektu. Na jeho základě jsme se pak domluvili, že vložkování komína bude skutečně nezbytné.

Ještě před podpisem smlouvy mi kominictví udělalo přesnou cenovou kalkulaci. I to je při podobných pracích hodně důležité. V opačném případě se totiž výsledná cena může klidně vyšplhat na několikanásobek původní hodnoty. Nikdy samozřejmě není zcela jisté, že nedojde k nějakým technickým problémům a vložkování se neprodraží, to je však nicméně spíše výjimečnou záležitostí.

Máte dokonalý přehled o stavebních pracích

Firma mi rovněž nastínila kompletní průběh prací – od přípravy komínové cesty, přes bourací práce až po samotnou montហvložky. Díky tomu jsem měl neustále přehled o tom, v jaké fázi se stavba nachází.

Kominictví Plzeň – Zdeněk Hacaperka CONEX uskutečnila práce v požadovaném a sjednaném termínu. Díky tomu jsem nemusel otálet s montáží nového kotle a jeho zapojením.

Firma působí nejen v Plzni, ale také jako kominictví v Klatovech, pozvat si ji můžete i do jiných koutů Plzeňského kraje.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Podlahy Plzeň i obklady do koupelny

Podlahy Plzeň i obklady do koupelny

Plánujete rekonstrukci domácnosti a rádi byste si pořídili kvalitní a přitom elegantní obklady do koupelny? Internetové studio Keramika Soukup Vám splní představu o kouzelné koupelně.

Nezapomeňte na pravidelné čištění komínů

Nezapomeňte na pravidelné čištění komínů

V případě, že čas od času neprovedeme vyčištění či alespoň kontrolu komínu, vystavujeme se riziku, že dojde k zahoření. Komín v tomto případě popraská a nebude se moci dále využívat, což nás bude stát nemalé peníze. Daleko horší vizí pak je to, že vzniklý oxid uhelnatý nebude vycházet přímo komínem,…


Demolujete nebo stavíte? Zkušená stavební firma vám vše zajistí

Demolujete nebo stavíte? Zkušená stavební firma vám vše zajistí

Při stavbě rodinného domu na vás čeká velké množství práce. A to zvláště tehdy, je-li na pozemku stará stavba, kterou je nutné nejprve odstranit tak, aby byla parcela připravena na výstavbu nového objektu. Pokud v současné době uvažujete o výstavbě nového domu, případně jen demolici starého objektu,…

TZ: Nezapomeňte na revizi komínu po skončení topné sezony

TZ: Nezapomeňte na revizi komínu po skončení topné sezony

Přestože se letošní zima teplotami pod bodem mrazu příliš nevyznačovala a mnozí proto topení omezili, zanedbávat péči o komín a jeho pravidelnou údržbu se i tak nemusí vyplatit. Při provozu, kdy spotřebič „jede na stažený výkon“ se totiž spalinová cesta zanáší sazemi více než při standardním topení.…
Odkazy