verze pro tisk

Automatická garážová vrata: Vybíráme správný typ

22. únor 2011

Součástí prakticky každého rodinného domu je i garáž. K tomu, aby náš vůz byl dobře chráněn před případným útokem vandalů či před krádeží, je potřeba si pořídit kvalitní garážová vrata.

Automatická garážová vrata: Vybíráme správný typAutomatická garážová vrata: Vybíráme správný typ

Dnes se až na malé výjimky vyrábějí automatická garážová vrata, která lze ovládat pomocí klasických tlačítek, podobných vypínačům světla v domě, nebo také pomocí automatického ovládání, které využijeme zejména při příjezdu do domu, kdy nemusíme složitě vystupovat z auta.

Sekční garážová vrata

Automatická garážová vrata se vyrábějí hned v několika modelech dle způsobu otevírání. První variantou jsou sekční garážová vrata, která se vyznačují extrémně nízkou hlučností provozu a hodí se zejména ve zmenšených prostorech. Výhodou sekčních garážových vrat je i to, že v případě problémů s automatickým ovládáním je lze pohodlně otevřít a zavřít i mechanicky. Sekční garážová vrata výrobci doporučují jak pro jednotlivé garáže, tak i pro dvojgaráže.

Rolovací garážová vrata

Druhou alternativou jsou automatická garážová vrata rolovací, kdy jsou vrata složena z několika lamel, která se po uvedení do chodu stahují do sebe. Tato garážová vrata jsou ideální nejen pro soukromé objekty, ale naleznou využití i ve skladech a průmyslových objektech. I tato garážová vrata jsou vhodná při nedostatku místa. Rolovací automatická garážová vrata jsou zpravidla obsluhována dálkovým ovládáním a využívají čidel či závor.

Výklopná garážová vrata

Jako poslední typ mezi automatickými garážovými vraty lze pořídit výklopná vrata. Ta jsou sice náročnější na prostor, nicméně vyznačují se ze všech tří modelů asi nejdelší životností a jsou nejméně poruchová. Rovněž i tyto automatická vrata lze v případě výpadku proudu obsloužit i manuálně.

Automatická garážová vrata zlehčují přístup do garáže. Při jejich pořízení je třeba dbát na kvalitu provedení tak, aby nevstupovala například do prostoru chodníku a nemohla tak způsobit komplikace kolemjdoucím.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Automatická garážová vrata s dlouholetou zárukou od tradičního českého výrobce LOMAX

Automatická garážová vrata s dlouholetou zárukou od tradičního českého výrobce LOMAX

Pro snadný vjezd do garáže u vašeho domu je dobré si nechat nainstalovat garážová vrata s automatickým ovládáním. Vrata s elektrickým pohonem a dálkovým ovládáním dnes standardně u svých produktů nabízí česká firma LOMAX. Její garážová vrata vám však přinášejí i mnohé další výhody.

Vybíráme garážová vrata

Vybíráme garážová vrata

Prakticky každý dům má svoji garáž. Majitelé domů, kteří do garáže každý večer staví svůj automobil, chtějí, aby jejich vůz byl co nejlépe chráněn proti případnému odcizení či poškození. Garáž by tak měla mít dostatečně kvalitní garážová vrata, která zamezí přístupu cizím osobám a zároveň dostatečně…


Garážová vrata v kvalitním provedení

Garážová vrata v kvalitním provedení

Mít vlastní garáž představuje ohromnou výhodu. V momentě, kdy máme garáž přímo v domě či v na pozemku před ním, nemusíme parkovat na veřejném prostranství. Abychom vozidlo mohli do garáže bez problémů umístit, je potřeba mít prostor dobře zabezpečený. Velmi podstatná jsou v tomto ohledu garážová vr…

Pořizujeme si garážová vrata

Pořizujeme si garážová vrata

Plánujete-li, že součástí Vašeho domu bude také garáž, kde budete moci zaparkovat svůj automobil, motorku, případně zde třeba shromažďovat věci, které potřebujete k udržování zahrady či domu, pak určitě narazíte na problém, jaká zvolit garážová vrata.
Odkazy