verze pro tisk

Architektonický hit - zahradní jezírka

12. květen 2011

Každý pořádný rodinný dům by měl mít také zahradu. Je prakticky jedno, jak zahrada bude velká, nicméně bychom si měli dát alespoň trochu práce s jejím vzhledem. Máme-li dostatek prostoru, je dobré vysázet nějaké květiny či stromky, pravidelně sekat zahradu a pořídit si třeba zahradní altán, v němž se dá skvěle sedět během večerů. Výborným doplňkem každé zahrady se také mohou stát zahradní jezírka.

foto: oase-filtrace.czfoto: oase-filtrace.cz

Celá zahrada ožije

Zahradní jezírka jsou osvěžením pro naši zahradu. Vznikne zde vodní plocha, která přiláká ptactvo, zahrada tím jednoznačně ožije. Zahradní jezírka mohou mít život i uvnitř. Dají se v nich vysadit rybky, neměla by v blízkostí chybět ani okrasná flora, zkrátka se vzhledem zahradního jezírka si můžeme opravdu pohrát zcela dle našich představ. Rozhodně to ocení všichni příchozí hosté, které na Vaši zahradu přivedete.

Vybudování zahradních jezírek

Zahradní jezírka se dají vybudovat buď zakoupením hotové plastové formy, kterou umístíme do připraveného výkopu, nebo lze využít jezírkové folie. Jezírková folie má na rozdíl od plastové formy tu výhodu, že si zahradní jezírko můžeme vybudovat v různých tvarech.

Koupací jezírka

Zahradní jezírka nemusí nutně sloužit jen jako okrasa a doplněk naší zahrady. Lze je totiž využít i jako koupací jezírka. Ta mohou nahradit mnohdy nepřirozeně vypadající zahradní bazény, které celkový vzhled zahrady spíše kazí. Zahradní jezírka, potažmo koupací jezírka, jsou vynikajícím architektonickým prvkem pro každou zahradu, která má dostatečné prostory.

Krásný doplněk na zahradu

Zahradní jezírka, ať už jsou vytvořena pomocí jezírkové folie či plastové formy, jsou výborným místem pro odpočinek. Jen si představte tu pohodu a klid, když usednete do trávy a nohy smočíte ve svém zahradním jezírku. Krásná představa, která se může lehce naplnit. Vybudování zahradních jezírek není nijak náročné, zabere v podstatě jen pár hodin práce. Během chvilky tak můžete mít své zahradní jezírko přímo před domem.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Voda na zahradě: Okrasná a koupací zahradní jezírka

Voda na zahradě: Okrasná a koupací zahradní jezírka

Zahrada před domem je místem, které většině z nás slouží k odpočinku. Z tohoto důvodu je dobré, aby prostor zahrady vypadal co nejpříjemněji. Milovníci přírody se jistě nespokojí s betonovým pláckem, okolo něhož bude trocha trávy. Naopak, dají si záležet na tom, aby zahrada působila dojmem, jako že …

Zahradní jezírko: skvělý architektonický prvek pro vaši zahradu

Zahradní jezírko: skvělý architektonický prvek pro vaši zahradu

Zahrada u našeho domu by měla být místem, které slouží k odpočinku a relaxaci. Z tohoto hlediska je dobré se zaměřit na její vzhled. Důležitým prvkem je přítomnost vodní plochy. Pakliže nechceme mít na zahradě obyčejný bazén, který se sem nemusí hodit, je dobré prostor zahrady oživit umělým zahradní…


Zahradu lze oživit pomocí umělého jezírka

Zahradu lze oživit pomocí umělého jezírka

Vodní plocha na zahradě nemusí být nutně přítomna jen v podobě venkovního bazénu. Lidé, kteří tíhnou k přírodě, si mohou namísto plastového či betonového bazénu vytvořit umělé zahradní jezírko, které bude v prostoru zahrady působit mnohem přirozeněji a lépe splyne s okolní přírodou.

Architektonický návrh rodinného domu: K čemu je užitečný

Architektonický návrh rodinného domu: K čemu je užitečný

Chystáte se stavět vysněný rodinný dům? Pak si určitě nechte vypracovat detailní architektonický návrh. Ten přinese mnoho užitku. Především je architektonický návrh potřebný z toho hlediska, že máte ještě před samotnou realizací stavby jasný přehled o tom, jak bude nový rodinný dům vypadat.
Odkazy