verze pro tisk

TZ: Postavte si jednoduše a hravě novou terasu

9. březen 2013

Jaro je za dveřmi, a tak většina z nás začíná přemýšlet o tom, jak budeme trávit jarní a letní večery na čerstvém vzduchu. Je tedy nejvyšší čas pustit se do výstavby teras. Nejčastěji se jako materiál na terasy používá dřevo, ale obvyklé jsou i dlažby. Hornbach však nabízí ještě další možnost - WPC terasu, která kombinuje výhody dřevěných i plastových či dlážděných povrchů.

TZ: Postavte si jednoduše a hravě novou terasuTZ: Postavte si jednoduše a hravě novou terasu

Výhodou WPC parket vyrobených z dřevoplastu je nejen to, že vypadají krásně, ale zejména jejich funkčnost. Na terase můžete například chodit pohodlně naboso, snadno se udržuje i ošetřuje a navíc je odolná, nepoškodí ji ani drápky domácích mazlíčků. Oproti ostatním materiálům vyniká WPC povrch hlubším tvarováním pro lepší spodní ventilaci, což v praxi znamená, že se prkna tolik neohřívají a na rozdíl od dutých komůrkových prken se v terase nezadržuje voda, a nepoškozuje ji tak zevnitř.

Při montáži WPC teras se doporučuje použít rektifikačních terčů pro snadno výškově stavitelnou spodní konstrukci. Díky nim snadno odstraníme podlahové nerovnosti. Důležité je přitom dbát na to, aby materiál spodní konstrukce měl stejné vlastnosti jako terasová krytina. Nové masivní WPC prkna lze pokládat oboustranně a jejich pokládku usnadní i úchyty pro skryté upevnění, které automaticky zajistí pravidelné vzdálenosti palubek. Při montáži bychom neměli zapomínat také na instalaci terasovitého osvětlení zapuštěním, přičemž lze doporučit LED osvětlení, jež mají extrémně nízkou spotřebu energie, dlouhou životnost, jsou mrazuvzdorné a lze je snadno vyměnit.

„Pokud se rozhodnete pro stavbu terasy, vyberte si prkna a na jejich základě stanovte vnitřní konstrukci a způsob pokládky. Poté zkontrolujte stav podkladu pro plánovanou stavbu terasy a místo si před návštěvou Hornbachu pečlivě zaměřte. V Hornbachu vám pak poradíme, jaký materiál je vhodný právě pro vaši terasu a doporučíme také nezbytné výrobky pro odbornou péči,“ radí Helena Ševčíková z Hornbachu.

Jestliže se chcete o terasách dozvědět více, navštivte hobbymarkety Hornbach, kde právě probíhají předváděcí akce. Na nich vám až do 30. 3. každý pátek od 17:00 do 19:00 hod. a sobotu od 15:00 od 17:00 názorně předvedeme, jak hravě položit nová masivní WPC prkna, a snadno tak vytvořit krásnou terasu. Zaměstnanci firmy Hornbach vám poskytnou komplexní poradenství v oblasti daného projektu i mimo uvedené předváděcí akce. Více informací naleznete na hornbach.cz/terasa.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Dlažba

pátek, 11. duben 2014
12:17

Dřevo je pěkné ale u nás by se neujalo - za posledních 5 let jsme byli 2x vytopeni. Za domem máme normální klasickou zámkovou dlažbu a ta přežije skoro vše - děti, auta, zvířata i moje kutilské mánie.


posted by: Dlažba [Odpovědět]

Čtěte také...

TZ: Umíte správně pečovat o svou terasu? Dopřejte své terase jarní kůru

TZ: Umíte správně pečovat o svou terasu? Dopřejte své terase jarní kůru

Venkovní terasa z kompozitního materiálu (WPC – Wood Polymer Composites) má jednu nespornou výhodu, je velmi nenáročná na údržbu. Nicméně jako většina materiálů, které jsou celoročně vystaveny venkovnímu prostředí, i terasa z WPC potřebuje během roku pravidelnou minimální péči. Jen tak si zachová sv…

TZ: Střecha jednoduše a elegantně

TZ: Střecha jednoduše a elegantně

Jednoduchá a rychlá realizace, čistý minimalistický design, nadčasová elegance, dlouhá životnost. Ocelová střešní krytina Satjam Rapid nabízí kvalitní a ekonomické řešení pro novostavbu i rekonstrukci. Díky svojí podobě vynikne především v moderní architektuře na pultových a sedlových střechách. Pro…


Bez jakého pojištění se jednoduše neobejdete?

Bez jakého pojištění se jednoduše neobejdete?

Také vás drásají pravdivé životní příběhy lidí, kteří vinou přírodní katastrofy přišli o střechu nad hlavou a nyní se potácejí na hraně existenční krize? Kdykoli nastane požár nebo přijde povodeň, lze škodám opravdu jen velice těžko zabránit. Voda a oheň jsou zkrátka živly ohromné síly, před nimiž s…

Pořizujeme si do domácnosti novou šatní skříň

Pořizujeme si do domácnosti novou šatní skříň

Při pořizování nového nábytku do domácnosti rozhodně nesmíme zapomenout také na úložný prostor, kam budeme odkládat naše oblečení. Ideální jsou k tomu zejména šatní skříně.
Odkazy