verze pro tisk

TZ: Střešní krytina Satjam Rombo: Originální řešení pro moderní domy

31. březen 2014

Stavíte nebo rekonstruujete a řešíte výběr materiálu na střechu? Plechová střešní krytina Satjam Rombo je kvalitní, lehká i zajímavá. A určitě nebude působit okoukaně jako řada střech ve vašem okolí. Čtverce položené na koso, takzvané šablony, poskytnou střešnímu plášti šmrnc a přitom budou dobře vypadat jak na novostavbě, tak na rekonstruované horské chalupě.

TZ: Střešní krytina Satjam Rombo: Originální řešení pro moderní domyTZ: Střešní krytina Satjam Rombo: Originální řešení pro moderní domy

Vlastnosti krytiny

Tato krytina je lehká, takže například starší střechu zbytečně nezatíží. Unikátní tvarové řešení a tři velikostní formáty umožní i realizaci architektonicky velmi náročných střech. Díky své podobě, velikosti i způsobu montáže je Satjam Rombo navíc skvělou náhradou za starou eternitovou krytinu založenou na bázi cemento-azbestu.  Vybírat lze z višňové, hnědé, černé, cihlové nebo může mít střecha barvu grafitové šedi.

Materiály krytiny Satjam Rombo

Satjam Rombo se vyrábí z vysoce kvalitního ocelového pozinkovaného plechu, který byl dále poplastován.  Díky tomu dokáže dlouhodobě odolávat působení atmosférických vlivů, korozi i mechanickému poškození. Zásadním průlomem na trhu je však z pohledu tvarového řešení, neboť jednoduše umožňuje realizovat i architektonicky náročné střešní pláště, přitom poskytne střeše jedinečný půvab.

Ukotvení

Z hlediska rekonstrukcí je Satjam Rombo rozměrově i vizuálně ideální alternativou za původní eternitovou krytinu založenou na bázi cemento-azbestu. Kotví se na systém čtyř zámků na každé šabloně, takže střechu po sundání eternitové krytiny není nutné přelaťovávat a pokud je krov pobitý deskami v pořádku, mohou se šablony umístit přímo na něj. Výsledkem je pevně ukotvená krytina, která na sebe dokonale navazuje, je celistvá a pevná. Protože je lehká, lze ji jednoduše využít i na starší střechy, aniž by to příliš zatížilo jejich konstrukci.

Rozměry a barevné varianty

Satjam Rombo zaujme i co do rozměrů a barev. K dispozici jsou čtverce o velikosti 555x555mm, 345x345mm nebo 245x245mm z vysoce jakostního ocelového pozinkovaného plechu s povrchovou úpravou na bázi matného polyuretanu s označením Purmat 50 μm. K dispozici je i levnější varianta v podobě hrubozrnného satmatu 35 μm. Lze ji využít na střechy se sklonem od 22°.

Z barev je na výběr višňová, hnědá, černá, cihlová nebo grafitová šeď. Spolu s krytinou je možné v jednom designu pořídit i veškeré příslušenství, jako startovací šablony a příponky, startovací okapové lišty, hřebenáče, závětrné lišty, úžlabí, odvětrávací tašky a mnoho dalšího.

Satjam Rombo tak umožňuje jednoduše, snadno a rychle realizovat jak rozsáhlé jednoduché střešní plochy, tak i velmi členité pláště s různými architektonickými prvky, arkýři, vikýři či rizality. Vždy přitom bude vypadat zajímavě a přirozeně zároveň.

Střešní krytinu Satjam Rombo v provedení satmat 35 μm lze pořídit od 360 Kč/m2, v podobě Purmat 50 μm od 409 Kč/m2 (ceny jsou uvedeny včetně 21% DPH).

Více informací naleznete na satjam.cz.

Tisková zpráva Botticelli s.r.o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Plechová střešní krytina kvalitně ochrání střechu vašeho domu

Plechová střešní krytina kvalitně ochrání střechu vašeho domu

Kvalitu střechy ovlivňuje několik faktorů. Jednou z jejích nejdůležitějších částí je střešní krytina. Ta chrání dům před zatékáním ve chvíli, kdy venku prší, dále pak i před dalšími klimatickými jevy, zejména větrem. Ve chvíli, kdy provádíte rekonstrukci nebo výstavbu střechy, máte možnost vybrat si…

Základem každé střechy musí být kvalitní střešní krytina

Základem každé střechy musí být kvalitní střešní krytina

Střechy ochraňují domy před zatékáním vody do interiérů a pomáhají celý objekt chránit před povětrnostními vlivy. Pakliže má dům kvalitní střechu, která je pokryta dobrou střešní krytinou, má majitel jistotu, že přes půdu nebude unikat tolik tepla a v domě se nebude hromadit voda, jakmile začně prše…


Betonová střešní krytina: Vlastnosti jí předurčují k tomu, aby se objevila na střeše vašeho domu

Betonová střešní krytina: Vlastnosti jí předurčují k tomu, aby se objevila na střeše vašeho domu

Před pokládkou střešní krytiny na střechu rodinného domu dnes máte na výběr z poměrně mnoha materiálů. Zatímco v minulosti byly upřednostňovány klasické pálené tašky, dnes mnozí majitelé rodinných domů a jejich stavitelé dávají přednost modernějším materiálům, které jsou více odolné vůči poškození, …

Nový Sedlec - moderní nízkoenergetické domy na prodej

Nový Sedlec - moderní nízkoenergetické domy na prodej

Nejen v Praze vznikají nové, moderní stavby určené k bydlení. V okolí hlavního města se v posledních měsících a letech realizovalo několik zajímavých projektů. Příkladem jsou rodinné domy Praha východ, tedy konkrétně projekt Nový Sedlec, který vybudovala developerská společnost KONFEHR.
Odkazy