verze pro tisk

Nejoblíbenější garážová vrata a jejich přednosti

10. prosinec 2013

Nejoblíbenější garážová vrata a jejich přednosti Součástí mnoha rodinných domů jsou také garáže pro osobní automobily. Mít vlastní garáž je jistě samo o sobě velmi příjemné, se svým vozidlem můžete zajet až domů, není třeba chodit někdy až stovky metrů od místa parkování. K tomu, aby vaše garáž byla dobře zabezpečena, je ale zapotřebí mít v objektu nainstalovaná kvalitní garážová vrata.

Foto: rolety-vrata-zaluzie.czFoto: rolety-vrata-zaluzie.cz

Nejoblíbenějšími druhy jsou v tuzemsku sekční vrata a také rolovací garážová vrata. Pojďme se podívat na jejich přednosti.

Sekční vrata

Sekční vrata jsou moderním typem garážových vrat, která jsou ideální pro malé garáže, jež jsou součástí rodinných domů. Systém jejich pohybu je řešen důmyslně tak, aby bylo zapotřebí pouze minimum místa. Vrata se zasouvají pod strop garáže, během pohybu se přitom nevysunují vně. Hodí se tak například i pro garáže, které přímo sousedí s komunikací či chodníkem.

Sekční garážová vrata se vyznačují velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi, ze všech typů asi vůbec nejlepšími. Je to dáno zejména jejich silnou sendvičovou konstrukcí, která propouští jen minimum tepla. Vliv má také maximální dosedání k zemi. Je ale potřeba říci, že pro tato garážová vrata musí být připravena zcela rovná plocha, bez jakýchkoliv nerovností.

Rolovací vrata

Podobně oblíbená jsou také rolovací garážová vrata. U nich lze vyzdvihnout zejména stabilní konstrukci, díky níž dobře odolávají případným atakům zlodějů, kteří se skrz ně chtějí dostat dovnitř garáže.

Také tento typ vrat má solidní izolační vlastnosti. Mezi přednosti lze zařadit i snadnou údržbu, což je dáno jejich kompaktností.

Garážová vrata slouží hlavně k ochraně majetku uvnitř garáže. Jako majitelé domu si ale dejte pozor na to, aby se zloději do interiéru nedostali jinudy, například okny či dveřmi. Proto je dobré investovat také do dalších ochranných prvků. Teprve poté, co máte dům řádně zajištěný, můžete se poohlédnout po dalších případných vylepšeních, například instalaci venkovní markýzy, která zpříjemní posezení na terase vašeho domu.

-sad-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Vybíráme garážová vrata

Vybíráme garážová vrata

Prakticky každý dům má svoji garáž. Majitelé domů, kteří do garáže každý večer staví svůj automobil, chtějí, aby jejich vůz byl co nejlépe chráněn proti případnému odcizení či poškození. Garáž by tak měla mít dostatečně kvalitní garážová vrata, která zamezí přístupu cizím osobám a zároveň dostatečně…

Automatická garážová vrata: Vybíráme správný typ

Automatická garážová vrata: Vybíráme správný typ

Součástí prakticky každého rodinného domu je i garáž. K tomu, aby náš vůz byl dobře chráněn před případným útokem vandalů či před krádeží, je potřeba si pořídit kvalitní garážová vrata. Dnes se až na malé výjimky vyrábějí automatická garážová vrata, která lze ovládat pomocí klasických tlačítek, pod…


Garážová vrata v kvalitním provedení

Garážová vrata v kvalitním provedení

Mít vlastní garáž představuje ohromnou výhodu. V momentě, kdy máme garáž přímo v domě či v na pozemku před ním, nemusíme parkovat na veřejném prostranství. Abychom vozidlo mohli do garáže bez problémů umístit, je potřeba mít prostor dobře zabezpečený. Velmi podstatná jsou v tomto ohledu garážová vr…

Pořizujeme si garážová vrata

Pořizujeme si garážová vrata

Plánujete-li, že součástí Vašeho domu bude také garáž, kde budete moci zaparkovat svůj automobil, motorku, případně zde třeba shromažďovat věci, které potřebujete k udržování zahrady či domu, pak určitě narazíte na problém, jaká zvolit garážová vrata.
Odkazy