verze pro tisk

Pojištění domácnosti: Zabezpečte svůj majetek před nečekanými událostmi

17. květen 2013

Jako majitelé domácnosti byste si rozhodně měli sjednat její pojištění. Jde sice o další zvýšení nákladů na chod domácnosti, nicméně může se vám v mnoha situacích náramně vyplatit. Pojištění domácnosti je doporučováno všem lidem, kteří vlastní byt, rodinný dům, chatu, chalupu nebo jinou nemovitost.

Pojištění domácnosti: Zabezpečte svůj majetek před nečekanými událostmiPojištění domácnosti: Zabezpečte svůj majetek před nečekanými událostmi

Za pojištění nemusíte platit nijak horentní sumy, kvalitní pojištění domácnosti online stojí dnes kolem jednoho tisíce korun, což jistě není závratná částka v porovnání s tím, jak vám může pomoci v případě, že se s vaším domovem stane něco nečekaného.

Pojištění domácnosti zahrnuje mnoho situací

Pojištění domácnosti pokrývá mnoho situací. Především chrání před živelními pohromami, které občas dokáží majitele rodinných domů či bytových jednotek řádně potrápit.

Zahrnuje však také případné ztráty, které vzniknou v souvislosti s krádeží nebo úmyslným poškozením objektu a jeho vybavení, vztahuje se i na běžné havárie. Pojistit si přitom můžete komplet celou domácnost, nebo lze zvolit jen určité situace a rizika, na něž se bude vztahovat.

Čím je ovlivněna cena pojistného

Cena pojištění domácnosti se stanovuje dle několika kritérií. Tím hlavním, co ji ovlivňuje, jsou výše a rozsah pojistného krytí a také zvolená spoluúčast. Cenu však ovlivní také to, v jaké lokalitě se vaše domácnost nachází.

Je logické, že více peněz budete platit za pojištění domácnosti v Praze, méně pak někde na venkově. Vyšší pojistku určitě budete platit tehdy, je-li daná oblast náchylnější na živelní pohromy, jako jsou povodně apod.

Když už si chcete zařídit opravdu solidní pojištění domácnosti, pak využijte raději vyšší pojistku, kdy v případě havárie, poškození domu či jeho vybavení dostanete celou pojistnou částku. V opačném případě totiž obdržíte jen poměrnou část.

Pojistit lze věechny movité věci

Pojištění se může vztahovat na nábytek, elektroniku, různé cenné papíry a dokumenty a další důležité vybavení objektu. Dále se může týkat také movitých věcí, které máte například v garáži.

Výhodné je pojištění online

Už jen z výše uvedeného vyplývá, že pojištění domácnosti je vskutku dobrým řešením. Nikdy nevíte, zda vás vykradou zloději, nebo do domu například uhodí blesk, který zničí veškerou elektroniku.

Chcete-li si zajistit výhodný a levný produkt, pak lze doporučit sjednání pojištění nemovitosti online, které je mnohdy výrazně levnější nežli klasické pojištění na pobočkách pojišťoven.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Ergo přichází s revoluční novinkou pro pojištění nemovitosti

Ergo přichází s revoluční novinkou pro pojištění nemovitosti

Pokud chcete žít bez strachu o vlastní majetek, musíte si sjednat řádné pojištění. Výběr je velký, jedna varianta nad všemi vyniká. Je nová, přesto už se zařadila mezi TOP produkty v hodnocení klientů na nezávislých finančních serverech. Seznamte se, váš majetek bude pod lepší ochranou!

Bez jakého pojištění se jednoduše neobejdete?

Bez jakého pojištění se jednoduše neobejdete?

Také vás drásají pravdivé životní příběhy lidí, kteří vinou přírodní katastrofy přišli o střechu nad hlavou a nyní se potácejí na hraně existenční krize? Kdykoli nastane požár nebo přijde povodeň, lze škodám opravdu jen velice těžko zabránit. Voda a oheň jsou zkrátka živly ohromné síly, před nimiž s…


Vše, co musíte vědět o pojištění bydlení

Vše, co musíte vědět o pojištění bydlení

Jestliže vlastníte rodinný dům či byt, měli byste určitě přemýšlet o jeho pojištění. Existuje totiž mnoho neočekávaných událostí, během kterých může dojít k poškození vašeho vlastnictví. Pokud budete mít pojistku, dočkáte se odškodnění, v opačném případě vám zbudou jen oči pro pláč a přibudou staros…

Jaké bezpečnostní prvky nám pomohou ochránit majetek

Jaké bezpečnostní prvky nám pomohou ochránit majetek

Pakliže si ceníte svého majetku, který se nachází v domácnosti a chcete jej uchránit před zloději, pak rozhodně neváhejte investovat do kvalitních bezpečnostních prvků. Použít lze například alarmy, které dokáží rozeznat přítomnost cizí osoby. V momentě, kdy opouštíte svůj domov, alarm se automaticky…
Odkazy