verze pro tisk

Příspěvek na bydlení: pokrytí nákladů na bydlení pro domácnosti s nízkými příjmy

6. únor 2013

Bydlení je v dnešní době poměrně drahou záležitostí, ať už bydlíte v nájmu, nebo jste vlastníky nemovitosti. Je to dáno zejména tím, že se rok od roku zvyšují náklady na provoz domácnosti. Rostou ceny elektřiny, plynu, vodného a stočného. V neposlední řadě se pak zvyšují ceny za nájemné. Mnoho lidí tak nejenže nemá na potřebnou renovaci bytu, zejména na rekonstrukci bytového jádra, ale má problémy i s tím, jak vůbec vyjít s penězi od výplaty k výplatě. Řešením mohou být různé příspěvky od státu. Jedním z nich je také příspěvek na bydlení.

Příspěvek na bydlení: pokrytí nákladů na bydlení pro domácnosti s nízkými příjmyPříspěvek na bydlení: pokrytí nákladů na bydlení pro domácnosti s nízkými příjmy

Kdy máte nárok na příspěvek na bydlení

Nejnovější trendy v bydlení naznačují, že příspěvky na bydlení využívá stále větší procento lidí. Státní příspěvek na bydlení je však určen je těm, jejichž náklady na bydlení jsou vyšší nežli 30% jejich příjmů. V Praze pak lze nárok na příspěvek na bydlení požadovat až ve chvíli, kdy náklady na bydlení dosahují minimálně 35% příjmů. Je zde však i další zákonná podmínka- náklady na bydlení musí být nižší nežli tzv. normativní náklady, které stanovuje zákon.

Jak se vypočítá příspěvek na bydlení

Pakliže hodláte zažádat o příspěvek na bydlení, bude se zkoumat, jaké máte příjmy, a to za předchozí kalendářní čtvrtletí. Do příjmů se krom peněz ze zaměstnání počítají také například přídavky na dítě nebo takzvaný rodičovský příspěvek. Za náklady na bydlení jsou považovány kromě nájemného také výdaje na služby a energie, to vše zprůměrňované za předchozí kalendářní čtvrtletí.

Díky příspěvku na bydlení se můžete zbavit problémů s nedostatkem finančních prostředků, které vynakládáte na bydlení. Výše příspěvku se přitom stanoví rozdílem mezi normativními náklady a celkovým příjmem domácnosti, který je vynásoben 0,3 ( v Praze 0,35).

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x



Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Nové bydlení v nízkoenegetických domech

Nové bydlení v nízkoenegetických domech

Při pořizování nemovitosti dnes hodně lidí klade důraz na to, aby jejich bydlení bylo co nejméně ekonomicky náročné a zároveň splňovalo veškeré aspekty moderního bydlení. Jsou si toho vědomi i stavitelé a developerské společnosti, které v poslední době začaly mohutně stavět nízkoenergetické domy.

Zajímavé lokality k bydlení v Praze

Zajímavé lokality k bydlení v Praze

Přestože jste možná zaslechli informace o tom, že stavebnictví je opět po čase v útlumu a vzniká málo nových rodinných a bytových domů i kancelářských budov, v hlavním městě Praha tomu tak zcela jistě není. Vždyť se stačí jen například podívat na nové byty v Praze, které aktuálně realizuje či v blíz…


Internetové magazíny o bydlení mohou být zajímavým rádcem

Internetové magazíny o bydlení mohou být zajímavým rádcem

O tom, jak by měl vypadat útulný a krásně zařízený dům, má každý z nás jistě jinou představu. Sny o co nejútulnějším bydlení jsou mnohdy nesplnitelné, a to už jen proto, že nemáme dostatek finančních prostředků, abychom si mohli dovolit luxusní nábytek z exotických dřevin, který se nám vždy líbil, j…

Ekologické bydlení: domácí čistírna odpadních vod

Ekologické bydlení: domácí čistírna odpadních vod

Spousta domácností není napojena na centrální odvod odpadních vod. Problém s tím, kam s odpadní vodou, však musí řešit, jinak by na zahradě a v blízkosti domu museli jejich majitelé začít velmi rychle používat gumáky, což by asi nebylo nejvhodnější. Kromě tradičních septiků a žump se dá využít moder…




Odkazy