verze pro tisk

Současný stav na trhu s nemovitostmi

31. květen 2011

Nemovitosti se v současné době dají pořídit v mnoha městech za velmi solidní ceny. Je to dáno mimo jiné tím, že trh s realitami překonal krizi a nyní se staví nové byty a domy. Je však jen otázkou času, kdy ceny nemovitostí půjde opět strmě nahoru, tak jak je tomu obvyklé. Trh s realitami a jejich cenami se pravidelně pohybuje v určitých vlnách.

Současný stav na trhu s nemovitostmiSoučasný stav na trhu s nemovitostmi

Byty v Praze

V současné době jsou asi nejvíce populární nákupy bytů ve větších městech, kam se lidé stěhují za prací. Na venkově je málo možností zaměstnání a tak lidé kupují nové byty Praha či nemovitosti v jiných lokalitách.

Lidé hledí na atraktivitu bydlení i jeho okolí

Byty v Praze jsou sice cenově dražší nežli například byty Ostrava, nicméně je to samozřejmě dáno atraktivitou hlavního města. V současné době se zde dá pořídit nové bydlení ve čtvrtích, v nichž dochází k rekonstrukcím celé infrastruktury. Namísto šedých domů zde vznikají pěkná sídla, u nichž nechybí spousta zeleně a kontaktu s přírodou, developerské společnosti si navíc začínají uvědomovat, že lidé nehledají jen kvalitní bydlení, ale potřebují mít v jeho okolí také dostupné veškeré služby, sportovní vyžití a právě kontakt s přírodou.

Teď je nejvhodnější doba na koupi nemovitosti

Pokud uvažujete o novém bydlení, pak je nyní ten správný čas pořídit si nové byty Praha či nemovitosti v jiných lokalitách. Do budoucna si jistě budete muset připravit mnohem více financí na koupi nového bytu či domu.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Situace na trhu s nemovitostmi

Situace na trhu s nemovitostmi

Hodláte si pořídit nový byt a přemýšlíte o tom, kde by bylo nejlepší „zakotvit“? Pokud Vám vyhovuje spíše městské prostředí, pak je určitě nejlepší volbou bydlení v Praze. Dnes v hlavním městě a jeho blízkém okolí vznikají desítky nových bytových komplexů.

Luxusní byty v nově vzniklé čtvrti DOCK v Praze

Luxusní byty v nově vzniklé čtvrti DOCK v Praze

Podle posledních zpráv se výstavba novostaveb v České republice zpomalila. To však neplatí pro Prahu, zde neustále vznikají nové domy, v nichž jsou k dispozici nadstandardní byty. Jedním z příkladů jsou luxusní byty Praha, které vznikají v nové čtvrti DOCK.


Jak si zjistit nejlevnějšího dodavatele plynu či elektřiny pro rok 2012

Jak si zjistit nejlevnějšího dodavatele plynu či elektřiny pro rok 2012

Od ledna příštího roku budou ceny elektrické energie a plynu zase o pár procent dražší. Avizovala to již většina společností, které se distribucí energií do domácností zabývá. To znamená další nemalé výdaje pro rodiny. Možná je tak na čase si zjistit, zda nebude lepší přejít k jinému dodavateli.

Největší slovenský portál s realitami

Největší slovenský portál s realitami

Hledáte-li volné byty nebo domy k pronájmu, případně také prázdný pozemek, na němž byste v budoucnu rádi postavili nový dům, pak je nejjednodušším způsobem hledat tyto nemovitosti přes internetové realitní servery. Moderní portály, které jsou cíleny na reality, shromažďují informace o stovkách nemov…
Odkazy