verze pro tisk

Úvěr ze stavebního spoření: způsob, jak si snadno a rychle pořídit vlastní bydlení

28. listopad 2012

Mladí lidé by měli přemýšlet o své budoucnosti. Je jasné, že ve věku mezi dvaceti a třiceti lety mají jiný názor na život nežli v pozdějším věku a chtějí si především užívat, nicméně neměli by zapomínat na to, že je zapotřebí se zajistit na pozdější dobu. Velmi důležitá je zejména otázka bydlení. Pakliže si chtějí v budoucnu pořídit vlastní bydlení, měli by se co nejdříve rozhodnout a sjednat si stavební spoření. Jde o speciální spoření, které umožňuje v budoucnu financovat vlastní bydlení. Má velmi výhodné úrokové sazby, navíc v případě stavebního spoření přispívá i stát, a to až 2.000 Kč ročně.

Úvěr ze stavebního spoření: způsob, jak si snadno a rychle pořídit vlastní bydleníÚvěr ze stavebního spoření: způsob, jak si snadno a rychle pořídit vlastní bydlení

Kdo má stavební spoření, může si vzít výhodný úvěr na bydlení

Co však dělat, chcete-li si pořídit vlastní bydlení ještě před tím, než vám budou k dispozici finance ze stavebního spoření? Tento problém může snadno a rychle vyřešit takzvaný úvěr ze stavebního spoření. Jde o typ úvěru, který je přímo vázán na stavební spoření.

Základní podmínky pro úvěr ze stavebního spoření

Jednou ze základních podmínek tak je, abyste měli uzavřenou smlouvu o stavebním spoření. Dalšími podmínkami, které se na úvěr ze stavebního spoření vztahují, jsou dostatečná bonita a doložení účelu. Účelem tohoto úvěru má být nákup nemovitosti, případně pak rekonstrukce či zmodernizování stávajícího bydlení. Nutnou podmínkou je také to, že již musíte určitou dobu spořit a mít naspořenou konkrétní částku, respektive procento ze sumy, na kterou jste se při sjednání stavebního spoření zavázali. Obvykle se jedná o 40-45% z cílové částky. Výše úvěru je závislá na tom, jaký je rozdíl mezi zůstatkem na vašem spořícím účtu a částkou, kterou jste si sjednali naspořit. Úvěr může být poskytován i bez zajištění, a to až do výše půl milionu korun. Jak již bylo zmíněno, velkou výhodou je poměrně výhodná úroková sazba, která je obvykle navíc fixní, to znamená, že se po celou dobu spoření nemění.

Myslete na svoji budoucnost

Úvěr ze stavebního spoření je poměrně dobrou možností, jak získat vlastní bydlení dříve, nežli si na něj našetříte. Vlastní byt tak můžete mít v dohledné době. V případě, že jste dosud ještě nepřemýšleli o budoucnosti a možnostech vlastního bydlení, určitě se zamyslete nad tím, zda by pro vás nebylo výhodné uzavřít stavební spoření. Za pár let si pak můžete svůj nový domov zakoupit právě díky úvěru ze stavebního spoření.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Překlenovací úvěr ze stavebního spoření

Překlenovací úvěr ze stavebního spoření

Pakliže se dostanete do situace, kdy nemáte dostatek volných finančních prostředků na financování bydlení a zároveň nesplňujete podmínky pro čerpání úvěru ze stavebního spoření a hledáte možnost, jak potřebné peníze získat, nabízí se možnost zvolit Překlenovací úvěr ze stavebního spoření.

TZ: Suchá výstavba aneb jak rychle a snadno přeměnit interiér domácnosti

TZ: Suchá výstavba aneb jak rychle a snadno přeměnit interiér domácnosti

Mnoho z vás nemá odvahu pouštět se do nejrůznějších přestaveb a úprav svých interiérů a nechává tuto činnost raději specializovaným firmám. Zkusili jste ale systém suché výstavby? Příčky či podhledy si lze namontovat svépomocí snadno a rychle a zvládne to opravdu téměř každý. Zvelebte si své podkrov…


Vlastní bydlení nebo prostor pro podnikání bez hypotéky

Vlastní bydlení nebo prostor pro podnikání bez hypotéky

Začátkem 90. let přišel do České republiky nový fenomén jménem hypotéka. Ta byla po dlouho dobu jediným pomocníkem na cestě k vlastnímu bydlení. Tuto situaci do jisté míry pozměnila hospodářská krize z roku 2008. Financovat nemovitost hypotékou nebylo nikdy příliš jednoduché z mnoha příčin.

Jak rychle a pohodlně najít nové bydlení? Využívejte realitní server Praha

Jak rychle a pohodlně najít nové bydlení? Využívejte realitní server Praha

Při hledání nového bydlení hraje mnohdy důležitou roli čas. Člověk, který se ocitne ve výpovědi z nájmu, nemá na to, aby se dlouhé měsíce rozhodoval, kam se přestěhovat. Obíhání jednotlivých realitních kanceláří se jeví jako nepraktické, je to náročné z časového hlediska a stojí to také spoustu náma…
Odkazy