verze pro tisk

TZ: Suchá výstavba aneb jak rychle a snadno přeměnit interiér domácnosti

4. srpen 2014

Mnoho z vás nemá odvahu pouštět se do nejrůznějších přestaveb a úprav svých interiérů a nechává tuto činnost raději specializovaným firmám. Zkusili jste ale systém suché výstavby? Příčky či podhledy si lze namontovat svépomocí snadno a rychle a zvládne to opravdu téměř každý. Zvelebte si své podkroví, půdu či jakoukoli místnost v bytě. Široká nabídka nejrůznějších stavebních materiálů je k dostání v hobbymarketech Hornbach, kde vám také poradí „jak na to“.

TZ: Suchá výstavba aneb jak rychle a snadno přeměnit interiér domácnostiTZ: Suchá výstavba aneb jak rychle a snadno přeměnit interiér domácnosti

Systém tzv. suché výstavby je určen pro úpravy interiérů, a to jak u staveb obytných, tak i průmyslových. Jedná se o způsob montáže příček, podhledů, pokládky obkladů stěn nebo opláštění podkroví. Zručnější kutilové se pak mohou pustit například i do realizace suché lehké podlahy.

Použití sádrokartonu

Základní stavební jednotkou suché výstavby jsou sádrokartonové a sádrovláknité desky. Ty slouží jako povrchová vrstva konstrukce, ať už dřevěné či kovové. Ke správné instalaci je také zapotřebí množství dalších komponentů.

„Ať už sháníte nejrůznější tmely, výztuže, upevňovací pásky či tepelnou izolaci, zavítejte do hobbymarketů Hornbach. Jaký materiál zvolit a jakým způsobem při suché výstavbě postupovat, vám ochotně poradí proškolený personál,“ uvádí David Kolář, ředitel marketingu společnosti Hornbach.

Dělicí stěna v několika jednoduchých krocích

Toužíte po novém prostoru, který váš byt momentálně nenabízí? Vytvořte si vysněný interiér pomocí dělicí stěny. Za použití systému suché výstavby je to velmi jednoduché.

V první fázi si průběh stěny za pomoci tesařské šňůry naznačte na podlaze a s využitím zednického pravítka a vodováhy následně přeneste na stěny a strop.

Dále je nutné postavit spodní konstrukci UW a CW profilů pro vložení připravených desek. Na zadní stěnu profilu umístěte po celé délce těsnící pásku. UW profily upevněte šroubovými hmoždinkami do stropu a podlahy a stejně postupujte v případě CW profilů určených na zeď.

Do vzniklých dělicích příček poté uložte sádrové a izolační desky. Na spáry použijte tmel. V tuto chvíli je čas na důkladné obroušení a penetrační nátěr. Finálním krokem je pak pokládka obkladu či dlažby nebo aplikace tapety podle vašeho uvážení.

Rekonstrukce či výstavba „suchým způsobem“ umožňuje dosáhnout velmi efektního výsledku, a to zcela jednoduchým způsobem. Dělicí stěny dnes navíc disponují mnoha užitečnými vlastnostmi, jako jsou například zvýšená pevnost a tvrdost. Jsou také požáruvzdorné a mají vynikající tepelné i zvukové izolační schopnosti.

Pro všechny, kteří přemýšlejí o novém vzhledu bytu, půdy nebo podkroví, je dnes na trhu k dispozici rozsáhlá nabídka materiálů i šikovných pomůcek. Řadu z nich najdete v hobbymarketech Hornbach, kam se nemusíte bát zajít ani pro radu a inspiraci.

Tisková zpráva Native PR, s.r.o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Úvěr ze stavebního spoření: způsob, jak si snadno a rychle pořídit vlastní bydlení

Úvěr ze stavebního spoření: způsob, jak si snadno a rychle pořídit vlastní bydlení

Mladí lidé by měli přemýšlet o své budoucnosti. Je jasné, že ve věku mezi dvaceti a třiceti lety mají jiný názor na život nežli v pozdějším věku a chtějí si především užívat, nicméně neměli by zapomínat na to, že je zapotřebí se zajistit na pozdější dobu. Velmi důležitá je zejména otázka bydlení. Pa…

Design pro váš dům aneb rozsviťte si do nového roku stylově

Design pro váš dům aneb rozsviťte si do nového roku stylově

Výrobce inteligentních elektroinstalací Eaton uvedl na český trh sérii designových vypínačů. Netřeba vybírat mezi vzhledem a funkčnosti, tyto interiérové doplňky v sobě spojují oboje. Stylové vypínače Eaton jsou součástí systému inteligentní elektroinstalace xComfort a splňují nejvyšší možná kritéri…


Jak oživit váš interiér? Stylovými koberci

Mnozí mohou pokládat koberce za přežitek let minulých, nicméně moderní modely nemusí být notně nataženy do všech místností od rohu do rohu. Vyzkoušejte váš interiér oživit kusovými koberci dle vašeho vkusu a umístit je tak, aby designově doplňovaly vzhled pokoje a zároveň byly plně funkční.

TZ: Chystá se výstavba nových řadových domů na okraji Mnichova Hradiště

TZ: Chystá se výstavba nových řadových domů na okraji Mnichova Hradiště

Na jihozápadním okraji Mnichova Hradiště plánuje společnost Stavokombinát Invest zahájit na jaře příštího roku výstavbu III. etapy řadových rodinných domků, pro kterou právě získala stavební povolení. Ta navazuje na dvě předchozí, úspěšné a kromě posledního domu zcela vyprodané etapy. Nových 12 dvou…
Odkazy