verze pro tisk

Obklady- ideální materiál pro kuchyně a koupelny

24. březen 2012

Na stěny v místnostech, kde je zvýšená vlhkost, nebo kde může dojít ke znečištění, je dobré využít jako materiál obklady. Jejich předností je, že se dají snadno čistit, přitom si po dlouhá léta udržují neustále původní barvu a celkový vzhled. Díky tomu se tak dají využít obklady do kuchyně, koupelny, na chodby a případně i do dalších místností v interiéru i exteriéru domu.

Obklady- ideální materiál pro kuchyně a koupelnyObklady- ideální materiál pro kuchyně a koupelny

Obklady do koupelny

Vybíráme-li obklady do koupelny, je nejprve nutné si zvolit vhodný formát. Firmy, které se zabývají jejich výrobou či prodejem, dnes nabízejí malé formáty od několika cm ( 2x2cm) až po metrové obklady ( 120x60 apod.). U velkoformátových obkladů je dobré to, že po jejich umístění na zeď nevzniká příliš velké množství spár, z nichž se jen těžko odstraňují různé nečistoty. Při pokládce obkladů je právě velmi důležité dbát na to, abychom jednotlivé obklady měly dokonale zaspárované a byl tak utvořen celistvý obklad stěny. V opačném případě budou obklady působit značně neesteticky a zároveň nebudou dokonale plnit svoji funkci.

Obklady do kuchyně

Použijeme-li obklady do kuchyně, pak raději volme menší formáty, zejména tehdy, umisťujeme-li je ke kuchyňské lince. Velkoformátové obklady jsou vhodnější spíše do větších prostor, tedy například právě do koupelen či do místnosti, kde se nachází domácí bazén apod.

Obklady od Kerabel

Obklady do koupelny a kuchyně je možné zakoupit u společnosti Kerabel s.r.o. Tato firma prodává velké množství obkladů, dlažeb a také stavební chemie od mnoha renomovaných výrobců z České republiky i zahraničí. Více informací o produktech, které Kerabel s.r.o. nabízí, se dozvíte na jejích internetových stránkách obklady-a-dlazba.cz.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4.56 hvězdiček / Hodnoceno: 9xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Koupelny Šumperk: Kvalitní italské obklady a dlažby

Koupelny Šumperk: Kvalitní italské obklady a dlažby

Jednou z velmi důležitých a potřebných součástí každé domácnosti je koupelna. Tato místnost nám slouží ke každodenní hygieně. Chtělo by se říci, že prostor koupelny stačí zařídit čistě účelně tak, abychom se v ní mohli snadno umýt, vyprat si v pračce atd. Je však smutné, pokud zcela rezignujeme na v…

Podlahy Plzeň i obklady do koupelny

Podlahy Plzeň i obklady do koupelny

Plánujete rekonstrukci domácnosti a rádi byste si pořídili kvalitní a přitom elegantní obklady do koupelny? Internetové studio Keramika Soukup Vám splní představu o kouzelné koupelně.


Jak má vypadat moderní kuchyně 21. století: Vhodný nábytek a ergonomie kuchyně

Jak má vypadat moderní kuchyně 21. století: Vhodný nábytek a ergonomie kuchyně

Vzhled kuchyní v domácnostech prošel, podobně jako v případě dalších místností, během posledních dvaceti let velkou proměnou. Jak tedy dnes vypadají moderní kuchyně v českých bytech a rodinných domech a jaké jsou trendy?

Proč jsou dlažby a obklady tolik oblíbenými materiály v kuchyních a koupelnách

Proč jsou dlažby a obklady tolik oblíbenými materiály v kuchyních a koupelnách

Vhodnými materiály do kuchyně či koupelny, které dotvářejí jejich pěkný vzhled, jsou tradičně obklady a dlažby. Je několik důvodů, proč právě v kuchyni či koupelně použít dlažby a obklady. V následujícím článku se o nich dozvíte.
Odkazy