verze pro tisk

Jak má vypadat moderní kuchyně 21. století: Vhodný nábytek a ergonomie kuchyně

21. září 2013

Vzhled kuchyní v domácnostech prošel, podobně jako v případě dalších místností, během posledních dvaceti let velkou proměnou. Jak tedy dnes vypadají moderní kuchyně v českých bytech a rodinných domech a jaké jsou trendy?

foto: stylishrooms.czfoto: stylishrooms.cz

Při zařizování kuchyně samozřejmě vždy záleží na finančních možnostech majitele domácnosti. Kdo s financemi nemá problémy, ten si může dovolit zařídit si skutečně luxusní kuchyni, která jej bude stát třeba i několik set tisíc korun. I za mnohem menší peníze se ale dá vytvořit moderní kuchyně, která bude splňovat ty nejvyšší nároky a majitel si po realizaci spokojeně řekne, že opravdu spadá do 21. století.

Volba nábytku

Při realizaci kuchyně je především nutné volit opravdu moderní nábytek. V kuchyních, které chtějí být originální a přitom plně funkční, zapomeňte na laciné materiály typu dřevotřísky a nekvalitního plastu. Nejenže nábytek z nich nevypadá zrovna dobře, ale není vhodný ani z hlediska odolnosti a životnosti. Raději dejte přednost lepším materiálům, jako jsou nerez (ideální pro kuchyňské dřezy), ocel, nebojte si do kuchyně zasadit také masiv.

Prostor kuchyně

Moderní kuchyně  musí být také vhodně řešena i z hlediska prostoru. Mějte na paměti, že se v ní budete pohybovat každý den. Je nutné rozčlenit její prostor tak, aby zde byla jasná pracovní část, všechny spotřebiče byly v dosahu bez potřeby neustálého přebíhání z místa na místo. Prostor kuchyně si rozčleňte na pracovní část, prostor pro přípravu jídel, mytí a samotné vaření.

Podlahy a stěny kuchyně 21. století

V neposlední řadě pak použijte moderní materiály také na podlahu a stěny kuchyně. Ideální jsou různé keramické obklady, které se dají snadno udržovat v čistotě. Právě čistota je pro prostor kuchyně velmi důležitá.

Do kuchyně se nesnažte dávat nábytek, který tam skutečně nemá co dělat. A to ani tehdy, když disponujete prostornou místností. Raději střídmě zařízená místnost, nežli kuchyně, kde bude zbytečně překážet třeba byť moderní kancelářský nábytek, který tam opravdu nemá co dělat, jeho pozice je někde úplně jinde.

Komerční sdělení

-air-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jak má vypadat moderní kuchyně 21. století?

Jak má vypadat moderní kuchyně 21. století?

Trendy v oblasti bydlení se prakticky každým rokem mění. Inovativní prvky můžete využít například i při zařizování nové moderní kuchyně. V tomto článku se dozvíte, jaké jsou v současné době nejoblíbenější tvary kuchyňských linek.

Keramické nože a pánve - moderní produkty do Vaší kuchyně

Keramické nože a pánve - moderní produkty do Vaší kuchyně

I v kuchyni je dobré mít k dispozici kvalitní nádobí a pomůcky, díky nimž bude příprava jídel mnohem rychlejší a jednoduší a navíc námi zhotovené jídlo také chutnější a zdravější. Keramické nože a pánve Ceramex do moderní kuchyně zcela jistě patří, a to z mnoha důvodů.


Plánované a sektorové kuchyně Siko

Plánované a sektorové kuchyně Siko

Plánujete přestavbu vaší kuchyně tak, aby vypadala moderněji a lépe odpovídala vašim nárokům? Pak využijte nabídky obchodu Siko. V Siku si pořídíte klasické sektorové kuchyně, ale objednat si zde můžete také plánované kuchyně, které jsou vytvářeny přímo na míru dle přání zákazníků.

TZ: Vhodný zahradní nábytek pro venkovní posezení

TZ: Vhodný zahradní nábytek pro venkovní posezení

Za hezkého počasí trávíme venku spoustu času. V útulných zahrádkách restaurací a kaváren, nebo na vlastní terase, balkoně či zahradě, kde se dá skvěle odreagovat od každodenního stresu a odpočinout si. Není nic příjemnějšího než po rušném dni usednout do pohodlné židle a jen si vychutnávat sladké ni…
Odkazy