verze pro tisk

Dřevěná stavba roku 2011 s KRONOSPANEM

28. únor 2012

Počet dřevostaveb rok od roku roste. Za zvyšujícím se zájmem stavebníků přitom stojí jak nárůst projektů tohoto typu staveb, stoupající počet zkušených realizačních firem i nové technologie, které umožní realizaci dřevostavby zjednodušit a zlevnit.

Dřevěná stavba roku 2011 s KRONOSPANEMDřevěná stavba roku 2011 s KRONOSPANEM

Skutečnost, že dřevostavba umožňuje opravdu široké architektonické možnosti, ukázala například soutěž „Dřevěná stavba roku 2011“. Finále akce, jež pořádá Nadace dřevo pro život, proběhlo v závěru února na 7. ročníku mezinárodního veletrhu Dřevostavby 2012 v Praze Holešovicích. Stříbrným partnerem akce se stala i společnost KRONOSPAN, – jeden z největších a nejmodernějších výrobců velkoplošných materiálů na bázi dřeva v Evropě.

„Jsme rádi, že si lidé i prostřednictvím podobných soutěží uvědomí, jak široké možnosti jim dává dřevo. Dřevostavba totiž nabízí jak skvělé užitné vlastnosti, tak stavebníky neomezuje ani z hlediska designu,“ komentuje partnerství firmy KRONOSPAN na akci její jednatelka ing. Sylva Krechlerová. Jak dodává, plusem je i skutečnost, že dřevo je obnovitelnou surovinou a stavby z něj nepředstavují zátěž pro životní prostředí.

Soutěž „Dřevěná stavba roku 2011“, která probíhá pod záštitou Ministerstva zemědělství České republiky, volně navazuje na úspěšnou architektonickou soutěž „Dřevěný dům.“

„Soutěž jsme se rozhodli pozměnit a rozšířit, abychom ukázali i další možnosti, které dřevo dává,“ říká Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život.

V letošním první ročníku se tak mohly do soutěže hlásit práce hned v 6 kategoriích:

  1. Dřevěné hřiště - realizované obecní nebo městské hřiště
  2. Dřevěná konstrukce - návrh, studie dřevěné konstrukce
  3. Dřevěná konstrukce - realizovaná dřevěná konstrukce
  4. Moderní dřevostavba - návrh, studie domu
  5. Moderní dřevostavba - realizovaný dům
  6. Roubený dům - realizovaná roubená nebo srubová stavba

O tom, že dřevo a výrobky z něj umožňují opravdu široké možnosti, se lze přesvědčit na

www.drevenastavbaroku.eu, kde se prezentují všechny do soutěže přihlášené návrhy i realizace. Více informací lze získat na www.kronospan.cz a www.drevenastavbaroku.eu

.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Významné zakázky společnosti Hörmann v průběhu a závěrem roku 2011

Významné zakázky společnosti Hörmann v průběhu a závěrem roku 2011

Společnost Hörmann, významný dodavatel a výrobce vratových a dveřních systémů, se v letošním roce podílí na realizaci několika důležitých zakázek. Mezi ně se řadí například dodávky pro firmu FM Logistic Tuchoměřice, společnost VGP, hobby market Hornbach v Plzni, firmu AlcaPlast Břeclav a DF Partner …

Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny v roce 2011 opět naroste. Ačkoli zdražení proudu není tak výrazné, jak se očekávalo, domácnosti si v závislosti na spotřebě připlatí několik stokorun ročně. Zdražení elektřiny ale nemusíte akceptovat. Řešením je změna dodavatele elektřiny!


Dřevěná ložnice či jídelna? Ano!

Dřevěná ložnice či jídelna? Ano!

Dřevěný nábytek dokáže v místnosti navodit neobyčejně příjemnou atmosféru, která je velmi důležitá pro náš spokojený spánek i pohodové stolování. Nechte se inspirovat našimi tipy a vybavte jím svou ložnici nebo jídelnu!

Plastová okna jsou v mnohém lepší nežli dřevěná

Plastová okna jsou v mnohém lepší nežli dřevěná

Při výběru nových oken do domu je potřeba zvážit několik hledisek. Nejzásadnějším rozhodováním bude výběr materiálu, z něhož mají nová okna být. Pakliže nevlastníte dřevostavbu, u které se předpokládá, že využijete dřevěná okna, lze spíše doporučit moderní plastová okna, která mají oproti dřevěným m…
Odkazy