verze pro tisk

TZ: Vyzdobte svoji domácnost orchidejí

12. září 2013

Mnozí z nás rádi zkrášlují svá obydlí květinami. Na trhu je k dostání nepřeberné množství typů pokojových i řezaných rostlin. Některé z nich rostou bez nároku na výjimečnou péči, ovšem jiným je potřeba porozumět.

TZ: Vyzdobte svoji domácnost orchidejíTZ: Vyzdobte svoji domácnost orchidejí

Mezi velmi krásné a často žádané květiny patří bezesporu orchideje. Pokud chcete pěstovat tuto květinu efektivně, projděte si několik rad a tipů, které pro Vás připravili odborníci z hobbymarketů Hornbach. Nechte se inspirovat a vpusťte si kousek exotiky i domů.

„Pečovat o orchideje může každý z nás. Není nutné se exotickým rostlinám v odděleních zahrady vyhýbat jen proto, že nevíme jak je správně pěstovat, aby dlouho vydržely,“ říká Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach a dodává: „Důležité je pouze držet se několika pravidel  - kam květinu správně umístit nebo jak přistupovat k jejímu zalévání.“

Vítej Phalaenopsis…

Typ orchideje zvaný Phalaenopsis se vyznačuje květy nápadně připomínajícími tropické noční motýly. Druhy rodu Phalaenopsis se mohou pyšnit velkokvětostí a dobu jejich kvetení si můžeme užívat přes půl roku.

Ideální péče o ně začíná již při jejich pořizování. Rostlina je samozřejmě běžně dostupná a lze ji kupovat téměř kdekoliv. „Není vhodné orchideje pořizovat u venkovních stánků s květinami, velmi snadno se totiž podchladí, což je začátek jejich konce,“ radí Helena Ševčíková. Ideální květina nesmí mít zažloutlé listy a zesláblý květní stonek.

…u nás je klid…

Orchideje zaléváme poněkud jiným způsobem, než je u ostatních květin běžné. Nejvhodnějším způsobem není lít k rostlině vodu nahodile, když máme zrovna chvíli čas.

Pokud chceme, aby rostlina vydržela co nejdéle, pravidelně ji jednou či dvakrát týdně i s květináčem ponoříme do odstáté vody. Po vytažení jí zbavíme přebytečné tekutiny a postavíme opět do sucha.

V misce pod květinou je trvalá přítomnost vody vyloženě nežádoucí. Berme v úvahu také fakt, že rostlinu je nutné „nechat odpočívat“ po odkvětu. Ve fázi vegetačního klidu rostlinu zbytečně nezavlažujeme.

…a máme rádi teplo…

Když kupujeme orchideje, musíme být připraveni respektovat její teplomilnost a vytvořit k tomu odpovídající podmínky v místnosti. Ideální teplota by neměla dlouhodobě klesat pod 18 stupňů Celsia.

Rodu Phalaenopsis vyhovují ranní slabé sluneční paprsky, nesnese ale přímý odpolední žár. Je proto dobré vybírat květinu podle světové strany, na které jsou okna pokoje, kde ji budeme pěstovat, situována.

…můžeš v klidu kvést

Kvalitní péči nám rostlina vrací tím, že dvakrát ročně vykvete. Pokud vše děláme správně a orchideji prostor i podmínky svědčí, doba od výkvětu po odkvět často přesahuje tři měsíce.

Na podzim můžeme rostlině pomoci vykvést, a to snížením teploty po určitou dobu, kdy v rostlině nastartujeme mechanismus kvetení. Snížit však musíme i objem zálivky.

Rostlina vykvete také častěji, pokud ji pravidelně mírně hnojíme. Optimálním množstvím koncentrátu je zhruba jedna čtvrtina objemu, kterým hnojíme zbytek květin. Hnojivo, doporučujeme značku FloraSelf, je možné přidávat do zálivky nebo přímo rozprašovat na listy.

Pro podrobnější informace o exotických orchidejích a postupech při pěstování navštivte hornbach.cz. Orchideje Phalaenopsis můžete zakoupit v hobbymarketech Hornbach, kde vám odborníci zodpoví případné dotazy a poradí, jak tyto rostliny správně pěstovat.

Tisková zpráva Native PR, s.r.o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Rodinné domy jsou stále častěji terčem zlodějů: Zajistěte svoji domácnost před krádežemi

Rodinné domy jsou stále častěji terčem zlodějů: Zajistěte svoji domácnost před krádežemi

Ze statistik a některých průzkumů vyplývá, že zloději se v České republice stále častěji zaměřují na rodinné domy. A to nejen ty luxusní, ale i „obyčejné“, které rozhodně nepůsobí nějak přepychovým dojmem. Pokud tak bydlíte v rodinném domě, je na místě uvažovat o tom, jakým způsobem jej před nezvaný…

TZ: Aplikace pro venkovní nábytek IKEA: Pře(d)stavte si svoji zahradu

IKEA u příležitosti představení nové kolekce venkovního nábytku v České republice připravila pro své zákazníky speciální aplikaci „Pře(d)stavte si svoji zahradu“, která hravou formou umožňuje zákazníkům vyzkoušet si, jak by vypadala jejich zahrada s venkovním nábytkem IKEA.


Začíná jaro: Postarejte se o svoji zahradu

Začíná jaro: Postarejte se o svoji zahradu

Začátek jara je pro každého zahrádkáře velmi zásadním obdobím. Právě v těchto dnech totiž definitivně mizí poslední sníh a zahrada začíná po zimním spánku opět ožívat. S tím jsou však spojeny mnohé práce, které je potřeba na zahradě vykonat.

Jak domácnost pojistit výhodně?

Jak domácnost pojistit výhodně?

Pokud jste vlastníkem nemovitosti, neměli byste zbytečně riskovat. Nikde není psáno, že vás zítra nevytopí soused, nepřijdou zloději a neodnesou si vše, co se jim zalíbí, nebo že vám přepětí v síti neponičí elektroniku. Stát se může ještě celá řada dalších nepříjemností. Bránit se proti nim lze jen …
Odkazy