verze pro tisk

5 kroků k větší ziskovosti na Airbnb

30. leden 2019

Registrovali jste se na Airbnb - doufajíce v zajímavý přivýdělek, ale zájem o váš byt není tak valný, jak jste původně očekávali? Pak přijměte fakt, že krátkodobé pronajímání nemovitostí přestalo být okrajovou záležitostí a stalo se z něj velmi konkurenční prostředí. Na druhou stranu však možná nedodržujete některá ze základních pravidel. Společně s odborníky z Let Me Inn jsme pro vás připravili soubor tipů, jak na Airbnb vydělat více.

5 kroků k větší ziskovosti na Airbnb5 kroků k větší ziskovosti na Airbnb

1. Ubytovávejte na poslední chvíli

Na Airbnb se pohybuje spousta zájemců o last minute ubytování. Jděte jim vstříc a nabízejte denní bookingy. Postarejte se o to, aby byl váš apartmán připravený i na nečekané hosty. Velmi praktický je tzv. self check-in, v rámci kterého si hosté přeberou klíče ze schránky či zakódovaného sejfu.

2. Neodmítejte jednodenní pobyty

Preferujete rezervaci na více nocí, protože vyděláte více? Mimo sezónu se vašim hlavním zdrojem příjmu mohou stát jednodenní hosté. Možnost tohoto typu pobytu vám navíc v Airbnb prospěje – apartmány s více možnostmi mají před ostatními náskok.

3. Zaujměte hosty slevami

Na slevy slyší každý, hosty nevyjímaje. Začnete-li je nabízet v určitých obdobích, počet impresí a následných rezervací výrazně stoupne. V konečném součtu vyděláte podstatně více, než kdybyste nezlevnili.

4. Nabízejte více než průměrný pronajímatel

Klíčem k úspěchu může být i diferenciace. Často stačí jen pár drobných úprav a můžete apartmán zařadit do speciálních kategorií, jako jsou „vhodné pro děti“ a „připravené pro služební cesty“.

5. Svěřte byt do správy odborníkům

Správa pronájmu bytu je vhodným řešením pro každého, kdo chce z Airbnb „vytěžit maximum“, ale nemá na záležitosti související s pronajímáním čas nebo buňky. Obrátíte-li se na Let Me Inn, můžete si být jistí maximálním možným výnosem. Podrobnosti a ceny za správu Airbnb najdete na letmeinn.cz.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jak opravdu ušetřit za elektřinu změnou dodavatele

Jak opravdu ušetřit za elektřinu změnou dodavatele

Nejeden z nás se již mnohokrát setkal ve svém životě s momentem, kdy se mu jeho účet za elektřinu zdál nepřiměřený. Děje se tak čím dál častěji, a hodně lidí přemýšlí nad jediným – nebylo by lepší poohlédnout se po alternativním dodavateli? Takovéto úvahy mají samozřejmě svá pro a proti, zkusíme si …

Chcete mít levnější plyn? Změňte dodavatele!

Chcete mít levnější plyn? Změňte dodavatele!

Ceny energií stabilně rostou. Ovšem i přesto lze najít způsob, jak se výraznému zdražování vyhnout. Využijte liberalizaci trhu s plynem a změňte dodavatele. Je to jednoduché a ušetří to nemalé částky.


Trendy 2012: Podlahy budoucnosti jsou podlahy s historií

Trendy 2012: Podlahy budoucnosti jsou podlahy s historií

Žijeme v době, pro kterou je typické zrychlení, stres a život v městských zástavbách. Města se rozrůstají a s nimi i počet lidí v nich žijících. Svět ovládá globalizace, v jejímž důsledku je čím dál těžší zachovat si tradice, historii a unikátnost místa, ve kterém žijeme. To se odráží i v přemýšlení…

TZ: Jak určit tržní cenu nemovitosti? Poradí vám Realitní společnost České spořitelny

Se stanovením správné prodejní ceny se potýká takřka každý, kdo chce svou nemovitost nabízet na realitním trhu. Aby majitel neprodělal a zároveň prodal svou nemovitost v přiměřeném čase, je správné určení počáteční nabídkové ceny zásadní. Nejlepší cestou je obrátit se na zkušeného realitního makléře…
Odkazy