verze pro tisk

Jak na výběr sedací soupravy?

28. červen 2017

Při zařizování interiéru domácnosti zabere nejvíce času obývací pokoj. Jeho dominantou by v každém bytě a rodinném domě měla být pěkná sedací souprava. V dnešním článku se dozvíte, na co si dát pozor při jejím výběru.

Zdroj: zlutahala.czZdroj: zlutahala.cz

Velikost

Sedací soupravy mají plnit především odpočinkovou funkci. Proto je důležité, aby byly dostatečné pohodlné a prostorné. Při nákupu sedačky do obývacího pokoje si tudíž nejprve uvědomte, kolik lidí ji pravidelně bude využívat. Není příliš praktické zvolit soupravy k posezení pro 3 osoby, bydlíte-li ve vaší domácnosti s početnější rodinou.

Velikost sedací soupravy se ale rovněž musí přizpůsobit celkovému prostoru místnosti. Sedačka má sice být jednou z dominant pokoje, ale je potřeba ponechat volné místo také pro ostatní nábytek a volný průchozí prostor. Pokud tak bydlíte například v menším panelovém bytě, přemýšlejte spíše o nákupu rohové sedačky, jejímž usazením ke stěnám pokoje ušetříte spoustu místa.

Materiály

Důležitý je i výběr vhodného materiálu. U vícečlenné rodiny s malými dětmi doporučuji zvolit sedačku s látkovými potahy, které se dají kdykoliv snadno sejmout a vyprat. Dáte-li spíše na luxus, můžete si dopřát třeba celokoženou sedací soupravu. Počítejte ale s vyšší pořizovací cenou.

Multifunkční verze

Jezdí k vám často návštěvy a vy je nemáte na noc kam uložit? Řešením může být pořízení rozkládací sedací soupravy. Přes den poslouží k sezení, na noc ji pak rozložíte a rázem máte solidní lůžko pro přespání.

Kromě sedacích souprav v obývacích pokojích nesmí chybět ani další nábytek – konferenční stolky na odkládání drobných předmětů, obývací stěny, praktické komody, v pokojích se dají zabudovat i šatní skříně, ideálně vestavěné. Tyto i další kusy nábytku v mnoha provedeních pořídíte v eshopu ŽlutáHala.cz. V nabídce je kromě klasického domácího i kancelářský nábytek do vaší pracovny.

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Elis

čtvrtek, 26. říjen 2017
21:24

Vybrat si sedací soupravu podle vašeho návodu bylo skvělé. Po dlouhém hledání jsem si zvolila sedačku https://www.svis.cz/nabytek/sedaci-soupravy. Vždy jsem toužila po obrovské rohové sedačce.


posted by: Elis [Odpovědět]

Milada Dobrovská

středa, 4. září 2019
09:38

Hlavní je pohodlí, které dnes často odsouváme do pozadí zájmu, což je myslím naprosto špatně- je potřeba si sedačku vyzkoušet a zvolit takovou, na které se především dobře sedí. Určitě bych nezapomínala na naše děti a pořídila nějakou sedací soupravu, nebo aspoň křesílko do dětského pokoje- například něco takovéhohttps://i-mimi.cz/440-detska-kresilka My máme doma křesílka 2 a děti si je opravdu užívají, protože na velkou sedačku jen tak nevylezou.


posted by: Milada Dobrovská [Odpovědět]

Milada Dobrovská

středa, 4. září 2019
09:39

Ještě odkaz na dětské sedačky, které jsme koupili- vložil se mi předtím nějak špatně https://i-mimi.cz/440-detska-kresilka


posted by: Milada Dobrovská [Odpovědět]

Markéta

čtvrtek, 7. listopad 2019
10:44

Multifunční verze sedaček jsou super- taky takovou máme


posted by: Markéta [Odpovědět]

Marek

středa, 3. listopad 2021
13:22

U mě je hlavním kritériem velikost sedačky- jakmile se na ní nemůžu pořádně rozvalit, tak to není ono. Taky proto mám doma pořádnou sedací soupravu z https://v-nabytek.cz/1532-sedaci-soupravy, na kterou se klidně vejdeme i celá rodina.


posted by: Marek [Odpovědět]

Čtěte také...

Rohové sedací soupravy: hlavní výhody a nevýhody

Rohové sedací soupravy: hlavní výhody a nevýhody

Rohové sedací soupravy jsou jednou z variant, které nabízejí obchody se specializací na sedací soupravy. Tyto sedačky mají oproti klasickým podélným sedacím soupravám několik předností, lze však určitě vysledovat i drobné nevýhody.

Sedací soupravy, křesla, konferenční stolky: Jak si pohodlně zařídit obývák

Sedací soupravy, křesla, konferenční stolky: Jak si pohodlně zařídit obývák

Obývací pokoj je jednou z nejdůležitějších místností každého bytu či domu. Bývá společenským centrem, kde hostíte návštěvy a trávíte svůj volný čas. Proto je jedním z nejdůležitějších prvků obývacího pokoje sedačka. Sedací soupravy do obývacího pokoje je třeba vždy vybírat především podle pohodlí a …


Jak poznat luxusní sedací soupravu? Nezáleží jen na její ceně

Jak poznat luxusní sedací soupravu? Nezáleží jen na její ceně

Spousta obchodů s nábytkem dne avizuje, že prodává luxusní sedací soupravy. Mnozí zákazníci si v domnění, že si kupují skutečně luxusní kus nábytku, vůbec nevšímají toho, z jakých materiálů je vyroben, jaké má vychytávky, kupují zkrátka jen podle ceny. Ano, i podle ceny se pozná, zda je sedačka luxu…

Čajové soupravy pro všechny milovníky čaje

Čajové soupravy pro všechny milovníky čaje

Čajové soupravy z keramiky či porcelánu mají velice dlouhou tradici, když ani počátku třetího tisíciletí neztrácejí nic ze svého kouzla. Patříte-li i Vy mezi milovníky lahodného čaje, s nádhernými čajovými soupravami se Vaše láska posune zase o úroveň výše.
Odkazy