verze pro tisk

Rohové sedací soupravy: hlavní výhody a nevýhody

13. únor 2013

Rohové sedací soupravy jsou jednou z variant, které nabízejí obchody se specializací na sedací soupravy. Tyto sedačky mají oproti klasickým podélným sedacím soupravám několik předností, lze však určitě vysledovat i drobné nevýhody.

foto: sedacky.comfoto: sedacky.com

Výhody sedací soupravy

Vhodná do malých pokojů

Hlavní výhodou rohové sedací soupravy je maximální využití prostoru v místnosti. Lze ji totiž, jak ostatně už z názvu vyplývá, umístit i do rohu pokoje, který by byl jinak nevyužit a zel by prázdnotou. Vzhledem k menším prostorovým nárokům se skvěle hodí i do menších pokojů. Typicky se rohové sedací soupravy objevují v panelových bytech, kde to obecně s místem pro nábytek není příliš dobré. Rohové sedačky se však bez problémů dají použít také do větších pokojů, kde s nedostatkem místa nejsou potíže.

Snadná instalace

Rohové sedací soupravy mají výhodu v tom, že jsou obecně menší nežli klasické podélné sedačky. S tím souvisí i jejich snadnější instalace a převoz. V mnoha případech jsou tyto sedačky navíc vyráběny tak, že se dají rozebrat a poté se složí až přímo na místě. Montáž je přitom velmi jednoduchou záležitostí, na kterou si rozhodně nemusíte zvát odborníky, rozloženou sedačku bez větších obtíží sestavíte doma sami.

Možnost rozložení

Pakliže chcete, aby vaše rohová sedací souprava sloužila nejen pro posezení, ale příležitostně i pro spánek, vyberte si rozkládací variantu. I tyto druhy rohových souprav jsou běžně k dostání ve všech obchodech s nábytkem.

Nevýhody rohové sedací soupravy

A nyní k nevýhodám. Rohové sedací soupravy jsou přímo uzpůsobeny k tomu, aby byly umístěny do rohů místnosti. V opačném případě působí v pokoji značně nekompaktně. Přestože je jejich velkou výhodou úspora místa, v případě, že ji umístíte do středu místnosti, bude tomu právě naopak, rohová sedací souprava pak bude zabírat zbytečně mnoho prostoru. Drobnou nevýhodou v případě rohové sedací soupravy může být také její trvalé umístění, nelze jí tak lehce přemisťovat z jedné části pokoje do druhé, a to i právě vzhledem k tomu, že je určena do rohů místnosti.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jaké jsou výhody a nevýhody dřevostaveb? Našli jsme ty hlavní

Jaké jsou výhody a nevýhody dřevostaveb? Našli jsme ty hlavní

Pročítáte diskuze a hledáte výhody a nevýhody dřevostaveb? Už nemusíte, posbírali jsme všechny argumenty, které se dřevostaveb týkají a vybrali z nich nejdůležitější.

Jak na výběr sedací soupravy?

Jak na výběr sedací soupravy?

Při zařizování interiéru domácnosti zabere nejvíce času obývací pokoj. Jeho dominantou by v každém bytě a rodinném domě měla být pěkná sedací souprava. V dnešním článku se dozvíte, na co si dát pozor při jejím výběru.


Sedací soupravy, křesla, konferenční stolky: Jak si pohodlně zařídit obývák

Sedací soupravy, křesla, konferenční stolky: Jak si pohodlně zařídit obývák

Obývací pokoj je jednou z nejdůležitějších místností každého bytu či domu. Bývá společenským centrem, kde hostíte návštěvy a trávíte svůj volný čas. Proto je jedním z nejdůležitějších prvků obývacího pokoje sedačka. Sedací soupravy do obývacího pokoje je třeba vždy vybírat především podle pohodlí a …

Jak poznat luxusní sedací soupravu? Nezáleží jen na její ceně

Jak poznat luxusní sedací soupravu? Nezáleží jen na její ceně

Spousta obchodů s nábytkem dne avizuje, že prodává luxusní sedací soupravy. Mnozí zákazníci si v domnění, že si kupují skutečně luxusní kus nábytku, vůbec nevšímají toho, z jakých materiálů je vyroben, jaké má vychytávky, kupují zkrátka jen podle ceny. Ano, i podle ceny se pozná, zda je sedačka luxu…
Odkazy