verze pro tisk

Jak poznat luxusní sedací soupravu? Nezáleží jen na její ceně

12. únor 2014

Spousta obchodů s nábytkem dne avizuje, že prodává luxusní sedací soupravy. Mnozí zákazníci si v domnění, že si kupují skutečně luxusní kus nábytku, vůbec nevšímají toho, z jakých materiálů je vyroben, jaké má vychytávky, kupují zkrátka jen podle ceny. Ano, i podle ceny se pozná, zda je sedačka luxusní, ovšem to by zdaleka nemělo být jediným kritériem.

Zdroj: nabytek-elegance.czZdroj: nabytek-elegance.cz

Luxus se pozná hlavně dle materiálů

Při výběru luxusních sedacích souprav si především všímejte toho, z jakých materiálů jsou vyrobeny. Nejdražší je obecně kožená sedačka, která je vyrobena z kvalitní pravé kůže.

Pozor na imitace kůže, cena takovéto sedačky musí být řádově o stovky až tisíce korun nižší nežli v případě pravé kůže.

Všímejte si i detailů a nadstandardního vybavení

Kromě materiálu by opravdová luxusní sedací souprava měla mít i různé „bonusy“. Uvedu to na příkladu, kterým je rohová sedačka Bauer. Tato sedací souprava se právem dá označit za luxusní kus nábytku, který zaujme výsostní postavení v každém moderně pojatém interiéru.

Rohová sedačka Bauer je nejen vyrobena z nejkvalitnějších materiálů, ale také svým uživatelům nabízí maximální pohodlí. A to i díky tomu, že má vynikajícím způsobem propracovaný design a také sedací plochu s opěrkami.

Právě u opěrek lze vyzdvihnout to, že jsou polohovatelné. To umožňuje volitelné nastavení v případě, že si chcete opřít hlavu při různých polohách. Tato sedačka tak poskytuje opravdový komfort. Když se do ní uvelebíte, už se vám ani nebude chtít znovu vstávat.

Nezapomeňte na vhodné rozměry sedačky

Luxusní sedací souprava by měla mít také náležité rozměry, které zajistí, že se v ní nebudete muset nějak krčit. Uvedený příklad v podobě rohové sedačky Bauer je i v tomto ohledu ideální, neboť má velmi solidní rozměry. Její šířka činí 325 cm, výška pak 90 cm a hloubka 240 cm. Takovéto rozměry jsou pro sedací soupravu naprosto vhodné.

Při výběru sedací soupravy nehleďte za každou cenu jen na to, kolik stojí. I kvalita může být za příznivou cenu, také to ale může být přesně naopak. Pořídit se dá i sedačka, která vás vyjde na tisíce korun, přitom ale ve skutečnosti nebude tak kvalitní a pohodlná, jak byste očekávali.

Komerční sdělení

-obs-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jak na výběr sedací soupravy?

Jak na výběr sedací soupravy?

Při zařizování interiéru domácnosti zabere nejvíce času obývací pokoj. Jeho dominantou by v každém bytě a rodinném domě měla být pěkná sedací souprava. V dnešním článku se dozvíte, na co si dát pozor při jejím výběru.

Rohové sedací soupravy: hlavní výhody a nevýhody

Rohové sedací soupravy: hlavní výhody a nevýhody

Rohové sedací soupravy jsou jednou z variant, které nabízejí obchody se specializací na sedací soupravy. Tyto sedačky mají oproti klasickým podélným sedacím soupravám několik předností, lze však určitě vysledovat i drobné nevýhody.


Jak poznat bezpečné LED vánoční osvětlení?

Jak poznat bezpečné LED vánoční osvětlení?

Pomalu se blíží období, kdy se začnete chystat na Vánoce. Někteří z vás se jistě rozhodnou pořídit si novou výzdobu v podobě vánočního LED osvětlení, které pomůže dotvořit onu slavnostní atmosféru. Jak ale na výběr osvětlení, aby vám dobře posloužilo a bylo bezpečné? Dozvíte se v dnešním článku.

Sedací soupravy, křesla, konferenční stolky: Jak si pohodlně zařídit obývák

Sedací soupravy, křesla, konferenční stolky: Jak si pohodlně zařídit obývák

Obývací pokoj je jednou z nejdůležitějších místností každého bytu či domu. Bývá společenským centrem, kde hostíte návštěvy a trávíte svůj volný čas. Proto je jedním z nejdůležitějších prvků obývacího pokoje sedačka. Sedací soupravy do obývacího pokoje je třeba vždy vybírat především podle pohodlí a …
Odkazy