verze pro tisk

Jak poznat bezpečné LED vánoční osvětlení?

6. říjen 2015

Pomalu se blíží období, kdy se začnete chystat na Vánoce. Někteří z vás se jistě rozhodnou pořídit si novou výzdobu v podobě vánočního LED osvětlení, které pomůže dotvořit onu slavnostní atmosféru. Jak ale na výběr osvětlení, aby vám dobře posloužilo a bylo bezpečné? Dozvíte se v dnešním článku.

Zdroj: t-zbozi.czZdroj: t-zbozi.cz

Proč LED osvětlení?

Vánoční LED osvětlení je praktické. Oproti starším typům, v nichž se využívají klasické žárovky, je totiž energeticky méně náročné. Použijete-li jej například pro osvícení venkovní fasády domu, můžete díky tomu ušetřit stovky korun na výdajích za energie. Kromě toho působí i přirozeněji, barvy jsou měkčí a příjemnější na pohled. Kvalitní osvětlení s LED žárovkami navíc vydrží mnohem déle, určitě několik sezon.

LED osvětlení funguje na baterky, daleko častěji se však zapojuje pomocí kabelu do zásuvky s elektrickou energií. Při nákupu je tak v první řadě dobré si všímat toho, jaký typ zástrčky u vybraného zboží je, aby se vám nestalo, že jej nebudete moci zapojit do sítě.

Bezpečnostní označení je nezbytné pro venkovní osvětlení

Existuje několik variant vánočního osvětlení. Krom jiného záleží na tom, zda se dá využít i pro exteriéry, nebo je nutné jej instalovat pouze v domácích podmínkách. Každý výrobce by měl u produktu udávat, zda je odolné vůči vlhkosti a je tudíž možné ho použít i venku, například na fasádu domu či pro výzdobu zahrady a zahradních stromků a keřů. U venkovního osvětlení vždy najdete bezpečnostní označení. Další informace o vánočním osvětlení čtěte na IDnábytek.cz nebo Nábytek-dnes.cz.

Nakupujte jen v obchodech

Na vánoční osvětlení (LED i klasické) narazíte v těchto týdnech na mnoha tržnicích a ve stáncích. Na tyto produkty si ale dejte velký pozor, často totiž nejsou v požadované kvalitě. Raději doporučuji výběr zboží v klasických či internetových obchodech, které mají dobré reference a u zboží je tak garantována potřebná kvalita a záruční lhůty s možností reklamace.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Miluška

úterý, 4. prosinec 2018
13:46

Děkuji za přínosný článek- sama si při nákupu vánočního osvětlení dávám pozor, abych nekoupila něco z číny, protože si myslím, že takové výrobky dokážou být opravdu nebezpečné. Také je důležité vědět, že pokud kupuji venkovní vánoční osvětlení, tak musím shánět pouze kousky s krytím IP 44 které říká, že je osvětlení odolné proti vodě.


posted by: Miluška [Odpovědět]

Čtěte také...

Blíží se příprava vánoční atmosféry

Blíží se příprava vánoční atmosféry

Jen něco málo přes měsíc zbývá do Vánoc. Již v tuto chvíli jistě začínáte přemýšlet o tom, jaké dárky letos svým blízkým nadělíte pod vánoční stromeček. Na nákup vánočních dárků je ještě relativně dost času. Na co bychom ale v tomto období také měli myslet, je to, jak si letos vyzdobíme naši domácno…

Stmívatelné LED žárovky: Osvětlení, které dokáže vytvořit příjemnou atmosféru ve vaší domácnosti

Stmívatelné LED žárovky: Osvětlení, které dokáže vytvořit příjemnou atmosféru ve vaší domácnosti

Kvalitní osvětlení je nezbytnou součástí každé domácnosti. Moderní variantu představují stmívatelné LED žárovky. Dokážou v každé situaci navodit perfektní atmosféru.


LED pásky slouží jako efektní doplňkové osvětlení do domácnosti

LED pásky slouží jako efektní doplňkové osvětlení do domácnosti

Už jste si jistě zvykli na to, že se i v běžných domácnostech využívají LED žárovky a zářivky, které nahrazují starší typy. Hlavním důvodem jejich pořízení je nižší spotřeba energií a tím pádem i snížení nákladů na provoz domácností. Zajímavým doplňkem se však mohou stát také takzvané LED pásky, kte…

Bezpečné vchodové dveře do domu

Bezpečné vchodové dveře do domu

Aby majitelé rodinných domů zabránili přístupu cizích osob dovnitř objektu, potřebují mít ve vchodu bytelné a bezpečné vchodové dveře. Ty by měly nejen chránit interiér domu, ale také by měly dostatečně zapadnout do celkové koncepce domu, respektive jeho vzhledu.
Odkazy