verze pro tisk

Jak pověsit záclony? Známe jednoduchý postup

22. listopad 2014

Záclony jsou dekorativním doplňkem, který se používá v drtivé většině českých domácností. Plní ale nejen estetickou, ale i praktickou funkci, kdy pomáhají snížit průhled zvenčí skrz okna. Aby však sloužily dobře, je nutné mít vyřešeno jejich zavěšení.

Zdroj: dante.czZdroj: dante.cz

Závěsná tyč umožní snadné a rychlé pověšení záclon

uchycení záclon se dá použít celá řada systémů. Pakliže hledáte co nejjednodušší řešení, pak vězte, že je ideální zvolit připevnění na závěsnou tyč.

Pověšení záclon na závěsnou tyč je nejpoužívanějším řešením. Je to jednoduché, praktické a hlavně rychlé. Záclony dokážou na závěsnou tyč navléci i muži, kteří jinak obecně tuto činnost doslova nenávidějí.

Jak provést připevnění tyče a uchycení záclony

Princip je v tomto případě následující. Závěsná tyč se upevní na stěnu nad oknem. Alternativou je její připevnění přímo na horní rám okna, případně až ke stropu. K uchycení budete potřebovat vrtačku, pomocí níž si připravíte otvory pro šroubky. Těmi pak tyč jednoduše připevníte. Je důležité, aby byla uchycena dostatečně pevně, jinak po zatížení záclonou či závěsem spadne.

Následně už na tyč jednoduše navlečete kroužky, do nichž pak pravidelně upevníte záclonu. Nezapomeňte konce závěsné tyče opatřit koncovkami, jinak může dojít k tomu, že z ní záclona při manipulaci sjede. Kroužky na tyč můžete pořídit z plastu, do obývacího pokoje bych ale doporučil spíše okrasnější kovové či dřevěné kroužky, které přeci jen působí lépe z estetického hlediska.

Na závěsnou tyč se dá použít jakákoliv záclona

Záclonové tyče lze použít na klasické záclony, ale třeba i na moderní voály. Ty nejsou k dostání v každém obchodě. Pokud se vám líbí, zakoupíte je v internetovém obchodě Dante.cz. Ten kromě voálů prodává také atraktivní záclony z bavlny či syntetických vláken.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Záclony do oken jdou jen těžko pověsit bez garnýže

Záclony do oken jdou jen těžko pověsit bez garnýže

Součástí vybavení prakticky každé domácnosti jsou také záclony a závěsy do oken. Tyto doplňky mají v zásadě dvě funkce. V první řadě se záclony používají z prakticky důvodů. Mají zabraňovat přímému pronikání světla do místnosti, zároveň do značné míry také působí pro udržení soukromí, kdy je skrz ně…

Moderní záclony pro rok 2014

Moderní záclony pro rok 2014

Blíží se konec roku a s ním přicházejí i nové trendy v oblasti bydlení a vybavení domácnosti. Ty se nevyhýbají ani záclonám a závěsům. Nastiňme si tedy, jaké se dají očekávat trendy pro moderní záclony v roce 2014.


Jak spolehlivě vybělit záclony?

Jak spolehlivě vybělit záclony?

Léta používané záclony i při pravidelném praní ztrácejí svůj původní vzhled. Platí to zejména pro klasické bílé varianty, které postupně šednou. Ve chvíli, kdy už se vám zdají příliš matné a chcete jim navrátit původní vzhled, stačí kromě běžného vyprání použít jeden z osvědčených triků.

Moderní záclony do ložnice: Trendy 2014

Moderní záclony do ložnice: Trendy 2014

Záclony a závěsy jsou praktickými doplňky zejména v ložnici. Ve chvíli, kdy byste je zde neměli, mohlo by vás po ránu nepříjemně otravovat vycházející sluníčko. Ti z vás, kteří pak spí po noční, by v místnosti měli příliš mnoho světla a spánek by pak nebyl tak kvalitní. Do ložnice lze zvolit téměř j…
Odkazy