verze pro tisk

Moderní záclony do ložnice: Trendy 2014

29. březen 2014

Záclony a závěsy jsou praktickými doplňky zejména v ložnici. Ve chvíli, kdy byste je zde neměli, mohlo by vás po ránu nepříjemně otravovat vycházející sluníčko. Ti z vás, kteří pak spí po noční, by v místnosti měli příliš mnoho světla a spánek by pak nebyl tak kvalitní. Do ložnice lze zvolit téměř jakýkoliv typ záclon, ovšem i zde se dají vypozorovat určité trendy. Jaké moderní záclony do ložnice nabízejí obchody pro rok 2014?

Zdroj: modernizaclony.czZdroj: modernizaclony.cz

Velikost záclon do ložnice

Především se jedná o takový typ záclon, které zakrývají celé okno. Zatímco například v kuchyni můžete použít vkusné kratší rozměry záclon, do ložnice zvolte spíše takové, které sahají až k zemi. Nejenže vypadají elegantně, ale zakryjí celý prostor oken a případně i balkonových dveří.

Záclony s motivy

Do ložnice se výborně hodí záclony s různými motivy. Jednobarevné bílé varianty totiž působí trochu nudně. Ideální pak je, pokud je doplníte také o závěsy. V jejich případě zvolte spíše tmavší barvy, a to z toho důvodu, že skrz ně neprojde tolik denního světla. V případě potřeby tak bude v ložnici i přes den dostatečná tma, takže se budete moci v klidu a nerušeně prospat.

Zajímavě působí řasené záclony do ložnice, které dokážou ještě více zútulnit pohled na celou místnost. Řasení je však lepší spíše decentní, nijak přehnaně husté.

Materiály, z nichž se záclony do ložnice vyrábějí

Pozor si dejte, ostatně i jako u záclon do kuchyně a dalších místností, na materiály, z nichž jsou vyrobeny. trendy pro letošní rok ukazují, že jsou stále v módě spíše tradiční přírodní materiály, zejména bavlna a hedvábí. Kdo si chce ale ušetřit námahu s jejich údržbou, ať raději zvolí záclony z umělých látek, a to například polyesteru. I ty mohou vypadat velmi elegantně, přičemž se nemusejí tak často prát.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Moderní záclony pro rok 2014

Moderní záclony pro rok 2014

Blíží se konec roku a s ním přicházejí i nové trendy v oblasti bydlení a vybavení domácnosti. Ty se nevyhýbají ani záclonám a závěsům. Nastiňme si tedy, jaké se dají očekávat trendy pro moderní záclony v roce 2014.

Moderní povlečení a kolekce pro rok 2014

Moderní povlečení a kolekce pro rok 2014

Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti moderního povlečení a lůžkovin pro následující rok? Pokud vám ložní povlečení již dosluhuje, nechte se inspirovat fotografiemi, které nastiňují, jaké novinky jsou v tomto směru připraveny pro rok 2014.


Jak spolehlivě vybělit záclony?

Jak spolehlivě vybělit záclony?

Léta používané záclony i při pravidelném praní ztrácejí svůj původní vzhled. Platí to zejména pro klasické bílé varianty, které postupně šednou. Ve chvíli, kdy už se vám zdají příliš matné a chcete jim navrátit původní vzhled, stačí kromě běžného vyprání použít jeden z osvědčených triků.

5 důvodů, proč si vybrat provázkové záclony

5 důvodů, proč si vybrat provázkové záclony

K oživení vzhledu interiéru vaší domácnosti výrazně přispějí moderní provázkové záclony. Tento typ záclon je vhodné využít zejména do obývacího pokoje, skvěle se však hodí také do ložnice, pokud jsou doplněny o závěs.
Odkazy