verze pro tisk

5 důvodů, proč si vybrat provázkové záclony

25. listopad 2014

K oživení vzhledu interiéru vaší domácnosti výrazně přispějí moderní provázkové záclony. Tento typ záclon je vhodné využít zejména do obývacího pokoje, skvěle se však hodí také do ložnice, pokud jsou doplněny o závěs.

Zdroj: dante.czZdroj: dante.cz

1. Módní vzhled

Mezi hlavní přednosti provázkových záclon patří jejich vysoce atraktivní vzhled. Rozhodně nepůsobí fádně a nudně jako klasické záclony. Vypadají skvěle, ať už jsou v jakémkoliv barevném provedení. I „obyčejné“ bílé varianty dokážou zútulnit pohled na vaši domácnost. Oceníte je nejen vy, ale jistě i případné návštěvy.

2. Vzdušné záclony

Dalším důvodem, proč vám doporučuji vyzkoušet do oken provázkové záclony, je jejich vzdušnost. Díky tomu, že jsou tvořeny řadou samostatných provázků, dá se skrz ně velmi snadno dostat k oknu, pakliže jej chcete pootevřít.

3. Fungují také jako účinná ochrana proti hmyzu

Provázkové záclony jsou vhodné nejen pro svůj hlavní účel, ale dají se použít třeba i namísto sítí proti hmyzu. Jsou tudíž ideálním doplňkem do domácnosti pro letní období, kdy mušky a další drobný hmyz doslova řádí a otravují vás všude, kam přijdete. Pokud však bude otevřené okno chráněno provázkovou záclonou, hmyz bude mít značně ztíženou cestu za „poznáním“ vaší domácnosti.

4. Dají se využít namísto dveří

Mají provázkové záclony ještě jiné využití? Ano, můžete je použít k oddělení jednotlivých místností, kdy nahradí klasické dveře.

5. Mají dlouhou životnost

Pádným důvodem, proč si je vybrat, je kromě atraktivního vzhledu také dlouhá životnost. Obzvlášť to platí tehdy, zakoupíte-li si záclony z umělých tkanin, které vydrží opravdu hodně.

Tento typ záclon i další bytový textil zakoupíte v internetovém obchodě Dante.cz. Ten vám nabízí levné výrobky vysoké kvality a v atraktivním provedení. Díky novým záclonám bude vaše domácnost vypadat opět o něco lépe než doposud.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

5 důvodů, proč si vybrat hliníková okna

5 důvodů, proč si vybrat hliníková okna

Mít v domácnosti kvalitní okna je potřebné jak z hlediska komfortu bydlení, tak i z důvodu finančních nákladů na provoz domácnosti. Pokud okna ve vašem bytě profukují, mají špatné kování a jsou vyrobeny z málo odolných materiálů, je nasnadě, že vám řádně provětrají peněženku. Je tudíž na čase je vym…

Pět důvodů, proč se vyplatí topit palivovým dřevem

Pět důvodů, proč se vyplatí topit palivovým dřevem

Během topné sezony se v poslední době nejvíce vyplatí používat palivové dřevo. V tomto článku se dozvíte několik důvodů, proč je vhodné pro domácí použití.


Pět důvodů, proč zvolit výstavbu dřevostavby

Pět důvodů, proč zvolit výstavbu dřevostavby

Uvažujete o tom, že si pořídíte nový rodinný dům? Aby zcela splňoval vaše představy, je lepší si objednat jeho výstavbu na klíč, než si kupovat již hotový dům. Firma, která stavbu bude realizovat, během výstavby vezme v potaz veškeré vaše připomínky a návrhy. V současné době se nejvíce vyplatí inves…

Montované dřevostavby na klíč: 5 hlavních důvodů, proč se do nich vyplatí investovat

Montované dřevostavby na klíč: 5 hlavních důvodů, proč se do nich vyplatí investovat

V posledních letech se v tuzemském stavebnictví objevil nový trend. Stále více lidí má zájem o koupi takzvaných dřevostaveb. Dá se přitom předpokládat, že nejde jen o „módní“ záležitost. Jde totiž o nízkoenergetické domy, které splňují veškeré současné standardy. Jako budoucí majitelé však na nich o…
Odkazy