verze pro tisk

5 důvodů, proč si vybrat hliníková okna

25. leden 2016

Mít v domácnosti kvalitní okna je potřebné jak z hlediska komfortu bydlení, tak i z důvodu finančních nákladů na provoz domácnosti. Pokud okna ve vašem bytě profukují, mají špatné kování a jsou vyrobeny z málo odolných materiálů, je nasnadě, že vám řádně provětrají peněženku. Je tudíž na čase je vyměnit. Jednou z možností je nákup moderních hliníkových oken, a to hned z několika důvodů.

Zdroj: slovaktual.czZdroj: slovaktual.cz

1. Jsou odolná

Kvalitní a hliníková okna, to je spojení, které není jen pouhou frází. Okna, jejichž konstrukci tvoří hliníkové profily, jsou vysoce odolné vůči poškození, zejména popraskání. Odolnost je zde vyšší nežli v případě hodně oblíbených plastových oken, výrazně vyšší je pak v porovnání s dřevěnými profily.

2. Jsou štíhlejší

Možná to není hlavní důvod, proč si je pořídit, ale určitě stojí za zmínku. Hliníková okna díky pevnosti konstrukce mají štíhlejší profil nežli produkty, které se vyrábějí z jiných materiálů. Okna pak tolik nezatěžují konstrukci domu. Je to praktické zejména v okamžiku, kdy tvoří výraznou část stěn domu.

3. Vynikající izolační vlastnosti

Hliníkový profil oknům dodá ideální termoizolační vlastnosti. Můžete si být jisti, že při správné instalaci skrz okna ani během největších poryvů větru neprojde silnější vánek. Vynikající izolační vlastnosti přispívají k lepšímu tepelnému komfortu uvnitř objektu.

4. Šetří peníze

S termoizolačními vlastnostmi úzce souvisí i otázka financí. Tím, že skrz okna neuniká teplo a naopak se dovnitř nemovitosti nedostává chlad zvenčí, nejste nuceni tak intenzivně vytápět. Během zimních měsíců pak může být rozdíl za platby energií v řádech tisíců korun v porovnání s tím, kdy jste doma měli stará a nevyhovující okna.

5. Dají se snadno pořídit

Pořídit si kvalitní hliníková okna dnes už není žádným problémem. Na jejich výrobu a prodej se v tuzemsku specializuje celá řada firem. Jednou z nejvýznamnějších je společnost Slovaktual. Na Slovensku je tato firma vůbec největším výrobcem na trhu, u nás ji zastupuje několik desítek smluvních partnerů.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

5 důvodů, proč si vybrat provázkové záclony

5 důvodů, proč si vybrat provázkové záclony

K oživení vzhledu interiéru vaší domácnosti výrazně přispějí moderní provázkové záclony. Tento typ záclon je vhodné využít zejména do obývacího pokoje, skvěle se však hodí také do ložnice, pokud jsou doplněny o závěs.

Barevná hliníková okna.

Barevná hliníková okna.

Stavíte dům a chystáte se pořizovat nová okna nebo vyměňujete ta původní ve stávajícím bytě? Vyberte si barvu okenního rámu podle libosti! Hliníková okna Slovaktual s rámy Heroal 110 ES mají nově kování se skrytými panty, takže už nepotřebujete shánět žádné krytky na panty!


Pět důvodů, proč se vyplatí topit palivovým dřevem

Pět důvodů, proč se vyplatí topit palivovým dřevem

Během topné sezony se v poslední době nejvíce vyplatí používat palivové dřevo. V tomto článku se dozvíte několik důvodů, proč je vhodné pro domácí použití.

Pět důvodů, proč zvolit výstavbu dřevostavby

Pět důvodů, proč zvolit výstavbu dřevostavby

Uvažujete o tom, že si pořídíte nový rodinný dům? Aby zcela splňoval vaše představy, je lepší si objednat jeho výstavbu na klíč, než si kupovat již hotový dům. Firma, která stavbu bude realizovat, během výstavby vezme v potaz veškeré vaše připomínky a návrhy. V současné době se nejvíce vyplatí inves…
Odkazy