verze pro tisk

Montované dřevostavby na klíč: 5 hlavních důvodů, proč se do nich vyplatí investovat

6. únor 2015

V posledních letech se v tuzemském stavebnictví objevil nový trend. Stále více lidí má zájem o koupi takzvaných dřevostaveb. Dá se přitom předpokládat, že nejde jen o „módní“ záležitost. Jde totiž o nízkoenergetické domy, které splňují veškeré současné standardy. Jako budoucí majitelé však na nich oceníte i mnoho dalších výhod a najdete hned několik pádných důvodů, proč do nich investovat.

Zdroj: alfahaus.czZdroj: alfahaus.cz

1. Nízkoenergetické řešení

Jak jsem již zmínil v úvodu, jedná se o nízkoenergetické stavby. To znamená, že jsou při jejich provozu minimální náklady na vytápění. Spotřeba energií je výrazně nižší nežli ve starších zástavbách. Je to dáno zejména využitím moderních materiálů. Dřevo má obecně poměrně dobré izolační vlastnosti. V případě, že je v domě vybudována také speciální izolační vrstva, zabrání se zbytečnému unikání tepla mimo objekt, což oceníte zejména v zimních měsících.

2. Rychlá výstavba

Velkou předností je rychlost výstavby. Pokud vezmu konkrétně oblíbené montované dřevostavby, ty se dají kompletně postavit už během pouhých 3 – 4 měsíců. To je opět významný rozdíl oproti klasickým zděným domům, u nichž je výstavba o poznání zdlouhavější.

Montované domy jsou realizovány z prefabrikovaných dílů, které se na pozemku prakticky už jen spojují. To ale rozhodně neznamená, že by šlo o nějaké narychlo postavené chatrče. Dřevostavby jsou plnohodnotnými rodinnými domy.

3. Dlouhá životnost

Kvalitní stavby dosahují životnost hodně přes 50 let. To už značí, že jsou v tomto ohledu minimálně stejně kvalitní jako zděné rodinné domy.

4. Moderní vzhled

U montované dřevostavby se rozhodně nemusíte obávat toho, že by se vám sousedé smáli, v čem to vlastně bydlíte. Na první pohled totiž mohou vypadat stejně jako zděné stavby. Pojem dřevostavba je zde použit zejména z toho důvodu, že dřevo je základním konstrukčním materiálem. Opláštění domu však může být provedeno v klasické formě.

5. Dostupnost

Montované domy jsou v dnešní době už i u nás cenově dostupnou záležitostí. A jejich výstavbou se zabývá stále větší množství firem, které pochopily, že právě zde je jejich budoucnost. Kvalitní dřevostavby na klíč realizuje také společnost ALFAHAUS, s.r.o. Více informací o jejích službách naleznete na webových stránkách alfahaus.cz.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pět důvodů, proč zvolit výstavbu dřevostavby

Pět důvodů, proč zvolit výstavbu dřevostavby

Uvažujete o tom, že si pořídíte nový rodinný dům? Aby zcela splňoval vaše představy, je lepší si objednat jeho výstavbu na klíč, než si kupovat již hotový dům. Firma, která stavbu bude realizovat, během výstavby vezme v potaz veškeré vaše připomínky a návrhy. V současné době se nejvíce vyplatí inves…

Proč se vyplatí investovat do matrace na míru

Proč se vyplatí investovat do matrace na míru

Přemýšlíte o tom, proč vás neustále bolí záda, krk nebo hlava? Odpověď může být zcela prostá - používáte špatnou postel, respektive nevhodnou matraci. Právě nekvalitní matrace, která nedokáže tělu být při spánku dobrou oporou, je příčinou mnoha zdravotních komplikací. Lidé, kteří si naopak pořídí kv…


Pět důvodů, proč se vyplatí topit palivovým dřevem

Pět důvodů, proč se vyplatí topit palivovým dřevem

Během topné sezony se v poslední době nejvíce vyplatí používat palivové dřevo. V tomto článku se dozvíte několik důvodů, proč je vhodné pro domácí použití.

Typové dřevostavby na klíč: Nové bydlení v nízkoenergetickém standardu

Typové dřevostavby na klíč: Nové bydlení v nízkoenergetickém standardu

Novostavby, které jsou určeny k prodeji zájemcům o bydlení, vznikají v posledních letech stále častěji s nízkoenergetickým standardem. Je to dáno tím, že se neustále zvyšují ceny energií a lidé tak hledají způsob, jak snížit náklady na provoz domácností. A právě moderní nízkoenergetické stavby jsou …
Odkazy