verze pro tisk

Jak se doma zbavit nejčastějších škůdců?

7. říjen 2013

Nejen na zahradě, ale i přímo ve vaší domácnosti se mohou vyskytovat škůdci, kteří zde dokážou nadělat spoustu neplechy. Objevují se zde zejména kvůli tomu, že doma špatně uklízíte, máte zde nepořádek, prach a špínu. To je přímo ideální prostředí k tomu, aby se tu začaly množit bakterie, ale třeba i mravenci, moli či dokonce švábi a jiná havěť.

Jak se doma zbavit nejčastějších škůdců?Jak se doma zbavit nejčastějších škůdců?

Čistý byt je zárukou toho, že škůdci nebudou mít u vás doma životní prostor

Abyste se vyhnuli situaci, kdy váš domov bude plný škůdců, je potřeba pravidelně a důkladně uklízet. To znamená vysávání podlah a koberců, stírání prachu a samozřejmě i používání čistících přípravků, které pomáhají zlepšit hygienické podmínky v bytě.

Nezapomeňte na důkladné skladování potravin

Pozor si dejte také na správné skladování potravin. V nich se mohou rychle množit potravinové moli, malí škůdci, o nichž se dozvíte více zde. Jakmile se vyskytnou ve spíži či ve skříni, kde máte mouku či další suroviny, je potřeba s nimi rázně zatočit. Mouku pro jistotu skladujte  vždy v uzavřených pikslách, aby k ní škůdci neměli možnost přístupu.

Co dělat s mravenci, pokud se objeví ve vaší domácnosti?

Pokud se ve vaší domácnosti vyskytnou mravenci, bude možná na místě potřeba odbornějšího zásahu. Jsou totiž poměrně odolní a často nepomůže klasický úklid. Mnohdy je zapotřebí provést aplikaci insekticidů, což je ovšem záležitost odborníků.

O tom, jak se zbavit mravenců na zahradě i v domácnosti, píší na abeceda-zahrada.cz. Zde vám poradí, jak se jich nadobro zbavit tak, aby vám nestěžovaly a neznepříjemňovaly život.

Důležitá je především prevence. Na to nezapomeňte a doma provádějte opravdu pravidelný úklid. Jednou za čas si udělejte doma generální úklid, na který si ponecháte celý den volna. Určitě do něj zapojíte celou rodinu. Práce pak půjde rychleji od ruky.

-par-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Doma by se měl každý cítit v bezpečí

Doma by se měl každý cítit v bezpečí

Slova domov a bezpečí patří neoddělitelně k sobě. Abychom se doma cítili pohodlně, měli bychom dům či byt vybavit výrobky s odpovídajícím stupněm zabezpečení. Například společnost Hörmann nabízí hned několik typů bezpečnostních dveří, jež vynikají velmi kvalitním provedením. Dveře lze navíc doplnit …

Firemní úklid: Pořádek je třeba mít doma i v práci

Firemní úklid: Pořádek je třeba mít doma i v práci

Každý pořádný člověk se stará, aby měl doma čisto a pořádek. Jenže co je to platné, když pak přijde do zaměstnání a v kanceláři najde jen prach a špínu. I v zaměstnání je třeba stanovit úklidový režim. Pokud jej sami nezvládnete, pozvěte si na úklid kanceláří specialisty.


TZ: Vytvořte si doma vlastní biozahrádku

TZ: Vytvořte si doma vlastní biozahrádku

Slova jako bio, eko nebo přírodní jsou v dnešní době hojně využívaná. Setkáváme se s nimi v potravinářství, oděvním průmyslu nebo například u kosmetiky. Abychom však měli jistotu skutečně přírodního původu výrobku, nejjistější je vytvořit si jej ve vlastní produkci.

Bojíte se graffiti na své nové fasádě?

Bojíte se graffiti na své nové fasádě?

Nechali jste na svém rodinném domě udělat novou fasádu a chcete si pohled na její krásu užívat ještě dlouhá léta? Bojíte se ale jejího znehodnocení a dokonce poškození? Jedním z nejčastějších druhů poškození fasád je graffiti – posprejování fasády. Graffiti rozhodně není problém jen ve městech, ale …
Odkazy