verze pro tisk

Doma by se měl každý cítit v bezpečí

2. únor 2013

Slova domov a bezpečí patří neoddělitelně k sobě. Abychom se doma cítili pohodlně, měli bychom dům či byt vybavit výrobky s odpovídajícím stupněm zabezpečení. Například společnost Hörmann nabízí hned několik typů bezpečnostních dveří, jež vynikají velmi kvalitním provedením. Dveře lze navíc doplnit o řadu komfortních prvků, které naši jistotu a klid ještě umocní.

Doma by se měl každý cítit v bezpečíDoma by se měl každý cítit v bezpečí

Při výběru bezpečnostních dveří je dobré se řídit několika zásadami, jež má produkt splňovat. V první řadě jde o to, do jakého prostředí jsou určeny. Potřebujeme-li vchodové dveře, pak by bylo dobré sáhnout po tepelně izolovaném provedení, aby nám teplo zevnitř domu zbytečně neunikalo. Podstatná je také kvalita a materiál zárubně a dveřního křídla. Z hlediska zabezpečení jsou důležité čepy proti vysazení na straně pantů, druh zámku po celém křídle, kvalitní kování a vyztužení dveří.

V nabídce společnosti Hörmann nalezneme celohliníkové domovní dveře TopSecur bezpečnostní třídy 2, jež máme možnost nechat si vyrobit přímo na míru. Výrobek tak bude přesně dle našich představ a může disponovat například bočními díly, nadsvětlíkem, madly či jiným typem zámku. Pro větší pocit bezpečí je možné dveře opatřit čtečkou otisku prstů. Tento prstový scanner je umístěn na dveřním křídle nebo na zárubni a v paměti má uloženo až sto různých otisků. Do domu tak vstoupíme, aniž bychom museli hledat klíče po kapsách. Další typ přídavného zařízení představuje tzv. elektrický vrátný (po zazvonění na venkovní zvonek dovnitř vpustíme po zmáčknutí tlačítka osobu za dveřmi). Bezpečnostní třídu WK 2 lze dokoupit i k hliníkovým dveřím TopPrestige.

Novinkou společnosti jsou protipožární a bezpečnostní dveře WAT, jež jsou primárně určeny do bytů. Dveře WAT mají trojrozměrně nastavitelné panty pro lepší funkčnost a obsahují dvojité těsnění po celém jejich obvodu. Vícebodový zámek disponuje sadou proti odvrtání a ze strany pantů jsou umístěny čepy proti vysazení pro větší bezpečí. Dveře s třicetiminutovou odolností proti požáru lze vybavit například kukátkem, samozavíračem atd.

Bezpečnostní třídou 2 se můžou pochlubit dveře KSI, jež se hodí do garáží, sklepů, dílen, zahradních domků apod. Nezbytná sada kliky a koule proti odvrtání spolu s masivními ocelovými čepy jsou nedílnou součástí produktu. Výplň dveří širokých 40 mm tvoří minerální vata.

Společnost Hörmann sleduje aktuální trendy týkající se úspor energie a stavebnictví, a proto přišla s inovací řady KSI, a to s dveřmi KSI Thermo s hliníkovou zárubní s přerušovaným tepelným mostem. Tyto bezpečnostní a tepelněizolační dveře jsou vyplněny polyuretanovou pěnou, disponují dvojitým těsněním na všech stranách a mají tepelně oddělený práh a zárubeň. To vše výrobku zaručuje stejné hodnoty tepelné izolace, jakými vládnou venkovní dveře. KSI Thermo mají dvě kuželové otočné závory se západkou zámku a s dvěma jisticími čepy, které zapadnou do uzavíracího plechu zárubně, a dveře se tak přitáhnou. Na straně pantů se navíc nacházejí tři jisticí čepy.

Pro průmyslové haly a sklady jsou určeny dveře E45, které lze pořídit dokonce i v bezpečnostní třídě 4. Kvalitní prahy tomuto produktu propůjčují vysokou zvukovou izolaci.

Více informací naleznete na hormann.cz.

Tisková zpráva Omnimedia s.r.o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Bezpečí s bezdotykovou světelnou mříží

Bezpečí s bezdotykovou světelnou mříží

Vytíženost logistických hal a jejich rušný provoz si žádá četná bezpečnostní opatření. K základním požadavkům patří zamezit možnosti zranění osob či poškození převáženého zboží. Přísné bezpečnostní předpisy, které jsou dány normou EN 13241-1, splňuje bezdotyková světelná mříž od společnosti Hömann. …

TZ: Dřevěné podlahy: Příroda na každý dotyk

TZ: Dřevěné podlahy: Příroda na každý dotyk

S přicházejícím jarním obdobím by se většina z nás nejraději obklopila rozkvétající přírodou kromě venkovního prostředí i v pohodlí domova. Možné to je díky dřevěným podlahám, které vnášejí do interiérů jedinečnou atmosféru. Zároveň jsou ideální volbou pro zútulnění a navození pocitu tepla. V dnešní…


Jak se doma zbavit nejčastějších škůdců?

Jak se doma zbavit nejčastějších škůdců?

Nejen na zahradě, ale i přímo ve vaší domácnosti se mohou vyskytovat škůdci, kteří zde dokážou nadělat spoustu neplechy. Objevují se zde zejména kvůli tomu, že doma špatně uklízíte, máte zde nepořádek, prach a špínu. To je přímo ideální prostředí k tomu, aby se tu začaly množit bakterie, ale třeba i…

Kalové čerpadlo Neptun: šikovný pomocník pro každý dům

Kalové čerpadlo Neptun: šikovný pomocník pro každý dům

Prší, prší a vypadá, že ještě chvíli bude. Voda bohužel teče i tam, kde se nám to nelíbí – do sklepů, bazénů, studní…a s ní bohužel i spousty nečistot. Jediným řešením je odčerpat ji.
Odkazy