verze pro tisk

TZ: Vytvořte si doma vlastní biozahrádku

22. květen 2014

Slova jako bio, eko nebo přírodní jsou v dnešní době hojně využívaná. Setkáváme se s nimi v potravinářství, oděvním průmyslu nebo například u kosmetiky. Abychom však měli jistotu skutečně přírodního původu výrobku, nejjistější je vytvořit si jej ve vlastní produkci.

TZ: Vytvořte si doma vlastní biozahrádkuTZ: Vytvořte si doma vlastní biozahrádku

Začít můžeme například u biozahrádky, pro jejíž založení je květen ideálním obdobím. Vypěstovat ovoce a zeleninu bez použití chemie je sice náročnější, ale odměnou za vynaložené úsilí nám pak jsou o to zdravější a chutnější plody.

Jak začít?

Na začátku je nejdůležitější se rozhodnout, co chceme pěstovat a zda pro zvolený typ plodiny máme vhodné klimatické podmínky. Přihlédnout bychom měli i k typu a kvalitě půdy. Každá rostlina vyžaduje jiný půdní typ. Zatímco například mrkvi se daří na písčitých půdách, rajčata vyžadují naopak vysoce úrodnou zeminu bohatou na organickou, dobře odvodněnou hmotu.

Bio nebio?

Dalším na řadě je rozhodnutí, zda pěstovat vlastní plodiny ze semínek, nebo koupit sazenice.  Důležité je vědět, že ne veškerý sortiment na trhu určený pro vlastní vypěstování je bio.

Aby mohla být plodina označená jako bio, musí totiž splňovat přísná kritéria. Ta se vztahují zejména k mateřské rostlině, jež je zdrojem sazenic či semínek, která nesmí být geneticky upravovaná ani hnojená pesticidy.

Kde nakoupit semínka a sazenice?

Biosazenice, zeminu i hnojiva ze 100% přírodních surovin naleznete například v sortimentu německého řetězce Hornbach. Bio produkty prodává pod značkou značku FloraSelf Bio a jsou certifikované pečetí bio kvality Evropské unie. Ta garantuje, že se jedná o produkty vysoké kvality s transparentním původem, které jsou vypěstované v souladu s normami EU pro ekologické zemědělství.

„Na prodejnách Hornbach zároveň aktuálně probíhají speciální předváděcí akce, v rámci kterých našim zákazníkům radíme, jak si mohou vypěstovat vlastní biozeleninu. Jejich součástí je i výstava nazvaná Moje BIO-zahrádka, na které se mohou zákazníci inspirovat až do 31. května,“ doplňuje David Kolář, marketingový ředitel Hornbachu.

Tisková zpráva Native PR, s.r.o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Vytvořte si luxusní bydlení pomocí tapet

Vytvořte si luxusní bydlení pomocí tapet

TZ. Když se řekne tapetování, mnoho lidí si stále ještě vybaví nevzhledný papír s jednotvárnými dekory, který se složitě lepil na zdi, a vždy se našla alespoň malá část, jež ne a ne přilnout napevno ke stěně. Dnes je však situace úplně odlišná a tapety jsou především symbolem luxusu honosných domů a…

Jak se doma zbavit nejčastějších škůdců?

Jak se doma zbavit nejčastějších škůdců?

Nejen na zahradě, ale i přímo ve vaší domácnosti se mohou vyskytovat škůdci, kteří zde dokážou nadělat spoustu neplechy. Objevují se zde zejména kvůli tomu, že doma špatně uklízíte, máte zde nepořádek, prach a špínu. To je přímo ideální prostředí k tomu, aby se tu začaly množit bakterie, ale třeba i…


Doma by se měl každý cítit v bezpečí

Doma by se měl každý cítit v bezpečí

Slova domov a bezpečí patří neoddělitelně k sobě. Abychom se doma cítili pohodlně, měli bychom dům či byt vybavit výrobky s odpovídajícím stupněm zabezpečení. Například společnost Hörmann nabízí hned několik typů bezpečnostních dveří, jež vynikají velmi kvalitním provedením. Dveře lze navíc doplnit …

Firemní úklid: Pořádek je třeba mít doma i v práci

Firemní úklid: Pořádek je třeba mít doma i v práci

Každý pořádný člověk se stará, aby měl doma čisto a pořádek. Jenže co je to platné, když pak přijde do zaměstnání a v kanceláři najde jen prach a špínu. I v zaměstnání je třeba stanovit úklidový režim. Pokud jej sami nezvládnete, pozvěte si na úklid kanceláří specialisty.
Odkazy