verze pro tisk

Matrace do postele: 5 tipů, jak ji koupit

25. září 2013

Pokud vás trápí špatný spánek, bude s velkou pravděpodobností tkvět problém v matraci, kterou používáte v posteli. Přinášíme několik tipů, jak se řídit při výběru matrace do postele, abyste každou noc měli plnohodnotné a zdravé spaní.

Matrace do postele: 5 tipů, jak ji koupitMatrace do postele: 5 tipů, jak ji koupit

1. Dosavadní zkušenosti

Při výběru matrace si vyhodnoťte, jak dobrou či špatnou zkušenost máte typem, který používáte nyní. Pokud si řeknete, že to zrovna není to „pravé ořechové“, pak je na místě uvažovat nad volbou jiného typu matrace. I změna materiálu může být velmi prospěšná.

2. Záleží na roštu

Konkrétní typ matrace nelze vždy volit libovolně, záleží na typu používaného roštu, který v posteli máte. Platí přitom, že pro pěnové matrace jsou vhodné hlavně lamelové rošty, zatímco například pro pružinové matrace se hodí spíše laťkové nepolohovatelné rošty. V tomto ohledu se vždy raději poraďte s prodejcem.

3. Velikost matrace

Velikost hraje důležitou roli, podobně jako velikost celé postele. Platí zde, že by matrace a postel měly být alespoň o dvacet centimetrů delší, než je výška vaší postavy. Pokud zvolíte špatný rozměr, ani ty nejkvalitnější pružinové či pěnové matrace vám nezajistí dostatečné pohodlí, tím pádem ani kvalitní a zdravé spaní.

4. Tuhost matrace

V obchodech jsou k dostání matrace s různými stupni tuhosti. Obecně platí, že pokud máte větší hmotnost, pak byste měli vsadit spíše na tuhou matraci, lehčí postavy pak ať klidně koupí matrace, které jsou měkčí.

5. Materiál matrace

Existuje celá řada materiálů, z nichž se matrace do postele vyrábějí. Každý typ má své přednosti i nedostatky. Klasikou jsou pružinové matrace, které jsou vysoce prodyšné.

Pokud chcete vsadit na antialergenní variantu, pak doporučuji moderní latexové matrace. Z hlediska životnosti jsou pak výborné polyuretanové matrace. Skvělé vlastnosti z hlediska schopnosti tvarování dle polohy těla pak mají pěnové matrace.

Kvalitní matrace pořídíte v eshopu habitat-cz.cz. Na výběr jsou zde například pěnové i pružinové matrace, a to za velmi příznivé ceny.

Komerční sdělení Placla.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Matrace do postele: srovnání matrací od Sconto nábytek

Matrace do postele: srovnání matrací od Sconto nábytek

Při výběru nové matrace do postele si obvykle musíte složitě vyhledat, jaké parametry daná matrace má. Sconto nábytek vám pomocí svého internetového obchodu výrazně ušetří práci, neboť její průvodce výběrem matrace do postele vám vybere přesně takové typy matrací, které jsou vhodné z hlediska vaší p…

Nafukovací matrace: Je vhodná pro dlouhodobé užívání namísto klasické postele?

Nafukovací matrace: Je vhodná pro dlouhodobé užívání namísto klasické postele?

Pro pohodlný spánek nemusíte nutně mít klasickou postel či spací patro. Vyspat se dá v poklidu třeba i na obyčejné nafukovací matraci. Je ale vhodné na ní spát dlouhodobě, nebo je možné ji využívat spíše jen při výjimečných příležitostech, tedy například na dovolené či ve chvíli, kdy doma máte návšt…


Venkovní pergoly: 6 tipů, jak může pergola vypadat

Venkovní pergoly: 6 tipů, jak může pergola vypadat

Pergola je zajímavým doplňkem k terase či zahradě restaurací, stále častěji se však využívá také u rodinných domů.

Matrace Comfort: příjemné spaní na luxusní matraci

Matrace Comfort: příjemné spaní na luxusní matraci

O tom, že pro kvalitní spánek je zapotřebí mít k dispozici pohodlnou postel, netřeba dlouze polemizovat. Každý, kdo si někdy „vychutnal“ spánek v tvrdé posteli bez matrace, jistě nechce tento zážitek pravidelně pociťovat v momentě, kdy doma ulehá ke spánku po náročném pracovním dni. Nejen postel, al…
Odkazy