verze pro tisk

Nafukovací matrace: Je vhodná pro dlouhodobé užívání namísto klasické postele?

20. březen 2014

Pro pohodlný spánek nemusíte nutně mít klasickou postel či spací patro. Vyspat se dá v poklidu třeba i na obyčejné nafukovací matraci. Je ale vhodné na ní spát dlouhodobě, nebo je možné ji využívat spíše jen při výjimečných příležitostech, tedy například na dovolené či ve chvíli, kdy doma máte návštěvu?

Nafukovací matrace: Je vhodná pro dlouhodobé užívání namísto klasické postele?Nafukovací matrace: Je vhodná pro dlouhodobé užívání namísto klasické postele?

Měkkost matrace: Výhoda nebo nedostatek?

V tuzemských obchodech se dají pořídit moderní nafukovací matrace, které poskytují poměrně solidní pohodlí. Jejich velkou předností je fakt, že jsou velmi měkké. Ti z vás, kteří nemají rádi tvrdé matrace, budou s nafukovačkou rozhodně spokojeni. Ze zdravotního hlediska je ale lepší, pokud je postel, na níž pravidelně spíte, spíše tvrdší. Je pak lepší oporou tělu. Z tohoto důvodu tak nafukovací matrace není příliš vhodná pro dlouhodobé využívání.

Skladnost: Hlavní přednost nafukovací matrace

Velkou předností u nafukovací matrace je to, že se dá kdykoliv snadno a rychle vyfouknout a složit do skříně či kumbálu. Je proto praktická zejména ve chvíli, kdy žijete v malé domácnosti, kam se klasická postel či dokonce spací patro nemá šanci vejít. Proto určitě spaní na nafukovačce nelze ihned zavrhnout. Kdo z vás bydlí v malé garsonce, kde není místa nazbyt, ten ji dokáže ocenit.

Moderní nafukovací matrace poskytují dostatek místa. Některé druhy jsou dokonce natolik prostorné, že se na nich bez problémů vyspí i dvě dospělé osoby.

Nemusíte řešit vrzání a skřípot postele

S nafukovací postelí nebudete muset řešit problém s vrzáním. Každý, kdo má doma starou postel, ví, jak je nepříjemné se neustále probouzet v důsledku skřípotu. Opravit vrzání postele navíc leckdy není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. A pokud zrovna nemáte peníze na to, abyste si koupili zcela novou postel, může to být právě nafukovací matrace, která vám starou postel nahradí.

Je jasné, že nafukovací matrace slouží hlavně pro občasné přespání. Zvolíte-li ale skutečně kvalitní produkt, můžete ji využívat i dlouhodoběji, aniž by se to projevilo na vašem zdraví a kvalitě spánku. Nafukovačky zkrátka mají něco do sebe, klasické posteli se ale přeci jen nevyrovnají. Lze ale s jistotou říci, že nafukovací matrace není vhodná pro děti.

-par-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Matrace do postele: 5 tipů, jak ji koupit

Matrace do postele: 5 tipů, jak ji koupit

Pokud vás trápí špatný spánek, bude s velkou pravděpodobností tkvět problém v matraci, kterou používáte v posteli. Přinášíme několik tipů, jak se řídit při výběru matrace do postele, abyste každou noc měli plnohodnotné a zdravé spaní.

Matrace do postele: srovnání matrací od Sconto nábytek

Matrace do postele: srovnání matrací od Sconto nábytek

Při výběru nové matrace do postele si obvykle musíte složitě vyhledat, jaké parametry daná matrace má. Sconto nábytek vám pomocí svého internetového obchodu výrazně ušetří práci, neboť její průvodce výběrem matrace do postele vám vybere přesně takové typy matrací, které jsou vhodné z hlediska vaší p…


Úsporná domácnost: nahraďte klasické žárovky LEDkami

Úsporná domácnost: nahraďte klasické žárovky LEDkami

Během dne, kdy přes okno do domácnosti proudí dostatek světla, není potřeba svítit. Horší je to však večer, kdy se stmívá a naše oči již registrují nedostatek světla. Pakliže si chceme číst či dělat nějakou jinou domácí činnost, bez umělého osvětlení už se neobejdeme. Jak však docílit toho, abychom …

Tvrdé matrace s vysoce komfortní línou pěnou

Tvrdé matrace s vysoce komfortní línou pěnou

Při výběru matrace do postele hraje velmi důležitou roli kvalita materiálu. V současné době se vyrábějí matrace z poměrně velkého množství materiálů, z nichž však jen některé lze doporučit. Ze zdravotního hlediska jsou za možná nejlepší považovány matrace z líné pěny.
Odkazy