verze pro tisk

Venkovní pergoly: 6 tipů, jak může pergola vypadat

2. červenec 2013

Pergola je zajímavým doplňkem k terase či zahradě restaurací, stále častěji se však využívá také u rodinných domů.

foto: diamonddesign.czfoto: diamonddesign.cz

Pergoly s naklápěcími lamelami

Vzhled pergoly na terasu lze vyřešit mnoha způsoby. Velmi efektní variantou jsou například pergoly, které využívají naklápěcích lamel střechy. Díky tomu lze korigovat intenzitu slunečního svitu.

 

Pergola s naklápěcími lamelamiPergola s naklápěcími lamelami
Zdroj: diamonddesign.cz

 

Řešení se screenovými roletami

Praktickým řešením je pergola, u níž jsou využity screenové rolety, které rovněž dokážou kvalitně chránit před slunečními paprsky.

 

Pergola se screenovými roletamiPergola se screenovými roletami
Zdroj: diamonddesign.cz

 

Čtyřsloupová pergola

Důležitou roli pro stabilitu pergoly hraje způsob, jakým je podepřena. Zvolit lze řešení v podobě čtyř sloupů, které jsou pravidelně rozmístěny v rozích stavby. Díky tomu je pergola mimořádně stabilní a lze ji tak využívat celoročně.

 

Čtyřsloupová pergolaČtyřsloupová pergola
Zdroj: diamonddesign.cz

 

Otevřená varianta

Pakliže uvažujete o realizaci pergoly, je možné ji zvolit ve variantě, kdy bude otevřená. Ze stran tak nebude chráněna proti větru. Tato varianta je ideální pro letní posezení.

 

Otevřená pergolaOtevřená pergola
Zdroj: diamonddesign.cz

 

Uzavřená pergola

Druhou možností je stavba, která je plně uzavřena. Takováto pergola se dá využívat nejen v létě, ale v chladnějším období, kdy již venku nejsou tak příznivé klimatické podmínky.

 

Uzavřená pergolaUzavřená pergola
Zdroj: diamonddesign.cz

 

Pergola k vířivce

Venkovní pergoly nemusejí nutně zastřešovat pouze prostor terasy, který slouží k posezení a odpočinku. Zajímavým řešením je pergola, která chrání vířivku. Takováto stavba zvyšuje soukromí během relaxace ve vířivé vaně. Zabraňuje nevítaným pohledům sousedů a kolemjdoucích.

 

Pergola k vířivcePergola k vířivce
Zdroj: diamonddesign.cz

Existuje nepřeberná škála variant. Výhodou je, že zahradní pergoly lze realizovat svépomocí i ve spolupráci s firmami, které se na tento typ staveb specializují. Každá pergola tak může být zcela jedinečná. Není třeba se bát ani atypických staveb.

 

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jak může vypadat vaše nová koupelna

Jak může vypadat vaše nová koupelna

Uvažujete o tom, že byste zrekonstruovali koupelnu ve vaší domácnosti, ale nechcete si s tím dělat moc velké starosti? Pak jsou tu právě pro vás SIKO KOUPELNY. Tato firma realizuje koupelny na klíč, tedy přímo dle vašich představ a požadavků.

I bazarový nábytek do kanceláře může vypadat jako nový

I bazarový nábytek do kanceláře může vypadat jako nový

Pořídit si levný nábytek z bazaru, který najde využití v kanceláři či doma, mnozí z vás jistě považují za něco nepřijatelného. Nejspíše totiž máte dojem, že takovýto nábytek nemůže být kvalitní. Z omylu vás ale vyvede pohled na nabídku společnosti Officeoutlet. Ta nabízí kvalitní použitý kancelářský…


Matrace do postele: 5 tipů, jak ji koupit

Matrace do postele: 5 tipů, jak ji koupit

Pokud vás trápí špatný spánek, bude s velkou pravděpodobností tkvět problém v matraci, kterou používáte v posteli. Přinášíme několik tipů, jak se řídit při výběru matrace do postele, abyste každou noc měli plnohodnotné a zdravé spaní.

Jak má vypadat moderní kuchyně 21. století?

Jak má vypadat moderní kuchyně 21. století?

Trendy v oblasti bydlení se prakticky každým rokem mění. Inovativní prvky můžete využít například i při zařizování nové moderní kuchyně. V tomto článku se dozvíte, jaké jsou v současné době nejoblíbenější tvary kuchyňských linek.
Odkazy