verze pro tisk

Moderní obytný dům potřebuje moderní bezpečnostní systémy

4. červen 2018

Na úvod jednoduchá otázka. Cítíte se v domě, ve kterém žijete, bezpečně, anebo se vám uleví, až když zavřete a zamknete dveře svého bytu? Pokud jste si někdy ani nepřipustili, že by se vám mohlo ve společných prostorách domu cokoliv přihodit, gratulujeme vám. Zřejmě bydlíte na velmi bezpečném místě. V opačném případě byste však měli vědět, že míru bezpečnosti může výrazně zvednout instalace moderních bezpečnostních systémů. Jaké jsou jejich možnosti?

Moderní obytný dům potřebuje moderní bezpečnostní systémyModerní obytný dům potřebuje moderní bezpečnostní systémy

Bytové domy netvoří pouze bytové jednotky, ale také mnohé další prostory, ve kterých nemají nepovolané osoby co pohledávat. Může se jednat o chodby, sklep nebo třeba garáž. Čas od času se musí do těchto prostor dostat i lidé, kteří sice v domě nebydlí, ale provádí zde například údržbu a podobně. Chcete-li mít nad pohybem všech osob v objektu absolutní kontrolu, zvažte pořízení elektronického přístupového systému. Ten může být navíc doplněn o další moduly, jako jsou zabezpečovací systém, požární signalizace a kamerový systém.

Elektronický zabezpečovací systém

Elektronický zabezpečovací systém neboli EZS má za cíl zabezpečení majetku před krádeží či poškozením. Vhodně zvolené řešení výrazně zvýší komfort bydlení, a to i s ohledem na sjednávání pojištění. Přítomnost EZS je vždy ze strany pojišťovny vítaná. Velmi důležité je správné nastavení systému, aby nedocházelo k planým poplachům.

Elektronický přístupový systém

Elektronický přístupový systém do bytu neboli EPS lze propojit s dalšími systémy, ale zároveň musí fungovat samostatně. V praxi to znamená, že nesmí zablokovat dveře v únikových zónách ani v momentě, kdy EZS hlásí stav “zavřeno”.

Kamerový systém

Kamerový systém neboli CCTV má na zabezpečení objektů významný podíl a objevuje se v bytových domech stále častěji. Jako velmi zajímavá se jeví možnost propojení s přístupovým systémem. Dojde-li k nějakému incidentu, správce systému rychle dohledá průchody v daném čase. V případě požárního poplachu zase systém poskytne informace o osobách, které se v objektu stále nachází.

Interkomy

Velmi užitečným zařízením, které lze nainstalovat ke vstupním dveřím bytového domu, je intercom s integrovanou kamerou. Umožňuje snadnou komunikaci mezi návštěvníky a obyvateli bytu bez nutnosti bezprostředního kontaktu.

Vyberte si dodavatele, který vám zajistí komplexní řešení

Možností, jak efektivně zabezpečit bytový dům, je poměrně dost. Na trhu je ovšem množství systémů s různými funkcemi a není snadné se v nich zorientovat. Jako mnohem lepší varianta než nákup jednotlivých zařízení, se jeví spolupráce s dodavatelem kompletního řešení. Chcete-li mít jistotu, že se vám finanční prostředky investované do bezpečnostního systému vrátí v podobě vysoké úrovně bezpečnosti v domě a stoprocentně funkčního zařízení, obraťte se na profesionály a nechte si doporučit produkty s ohledem na vaše specifické požadavky. Spoustu užitečných informací na téma „přístupové systémy“ najdete na www.ima.cz.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Moderní krby od českého prodejce

Moderní krby od českého prodejce

Krby se pro vytápění domů používají již stovky let. Zatímco starší typy krbů nebyly příliš vhodné, neboť při spalování topiva často do interiéru unikalo značné množství zplodin, dnešní moderní krby jsou v tomto ohledu již mnohem dokonalejší. Krby se tak skvěle hodí nejen k vytápění chat a dalích rek…

Moderní záclony pro rok 2014

Moderní záclony pro rok 2014

Blíží se konec roku a s ním přicházejí i nové trendy v oblasti bydlení a vybavení domácnosti. Ty se nevyhýbají ani záclonám a závěsům. Nastiňme si tedy, jaké se dají očekávat trendy pro moderní záclony v roce 2014.


Moderní zastřešení pro venkovní bazény

Moderní zastřešení pro venkovní bazény

Máte-li doma na zahradě venkovní bazén, pak jej jistě chcete využívat co nejčastěji. Venkovní bazény jsou určeny zejména pro letní období, kdy venku panují příjemné teploty. Mohou však být napuštěné i mimo hlavní sezonu, k tomu je však zapotřebí dobré bazénové zastřešení.

Moderní povlečení a kolekce pro rok 2014

Moderní povlečení a kolekce pro rok 2014

Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti moderního povlečení a lůžkovin pro následující rok? Pokud vám ložní povlečení již dosluhuje, nechte se inspirovat fotografiemi, které nastiňují, jaké novinky jsou v tomto směru připraveny pro rok 2014.
Odkazy