verze pro tisk

Typové domy: Kdy je vhodné nechat si postavit typový dům

19. květen 2013

V nabídce společností, které se zabývají realizací rodinných domů, se objevuje také možnost zvolit si typový dům. Co jsou to typové domy a kdy je vhodné si je pořídit, o tom následující článek.

Typové domy: Kdy je vhodné nechat si postavit typový důmTypové domy: Kdy je vhodné nechat si postavit typový dům

Typové domy jsou rodinnými domy, které mají jasně dané rozměry a strukturu. Zájemci, kteří si chtějí koupit tyto moderní domy, musejí disponovat takzvanou ideální parcelou. Ta musí být perfektně zarovnána, bez jakýchkoliv nerovností.

Pro typové domy je důležitý rovný terén

Právě rovný terén je pro výstavbu těchto domů velmi podstatný. A proč? Jednoduše z toho důvodu, že typové domy jsou stavěny bez dohledu architektů, jejichž činnost by zde vlastně byla zbytečná. V momentě, kdy by však byl terén nerovnoměrný, případně by pozemek měl nějaké zásadní zvláštnosti, bylo by zapotřebí se s nimi vyrovnat a návrh domu předělávat. V tom případě by přítomnost architekta byla nezbytná, což by vedlo k prodražení celé stavby.

Cena typových domů

Výhodou typových domů je právě i cena. Díky tomu, že je lze realizovat velmi rychle v momentě, kdy je parcela ideální, probíhá výstavba daleko intenzivněji nežli v případě realizace běžného rodinného domu.

Domy na klíč

Ve chvíli, kdy vám nevyhovují rodinné typové domy a chcete na svém pozemku vybudovat skutečně originální sídlo, je dobré se spojit s odborníky na architekturu a nechat si zrealizovat dům na klíč. Stavby na klíč jsou nejprve důkladně naplánovány. Teprve po vašem schválení návrhu je přistoupeno k samotné stavbě. Je logické, že stavba domu na klíč s pomocí architektů je dražší nežli pořízení typového domu.

Nízkoenergetické domy

Nejen stavby na klíč, ale i typové domy se dnes vyrábějí s důrazem na minimální spotřebu energií. Nízkoenergetické domy jsou stále častěji vyžadovány. Klasické typové domy v nízkoenergetickém režimu jsou zděné, k zateplení se pal používá polystyren, případně kvalitnější materiály. Zateplením objektu je dosáhnuto minimálních tepelných ztrát, což se majitelům pozitivně odrazí na spotřebě energií při vytápění.

Foto: moderni-domy.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Typové dřevostavby na klíč: Nové bydlení v nízkoenergetickém standardu

Typové dřevostavby na klíč: Nové bydlení v nízkoenergetickém standardu

Novostavby, které jsou určeny k prodeji zájemcům o bydlení, vznikají v posledních letech stále častěji s nízkoenergetickým standardem. Je to dáno tím, že se neustále zvyšují ceny energií a lidé tak hledají způsob, jak snížit náklady na provoz domácností. A právě moderní nízkoenergetické stavby jsou …

Nechte si postavit dřevostavbu na klíč

Nechte si postavit dřevostavbu na klíč

Toužíte po vlastním domě a děláte si přehled o možných variantách budov? Nabízí se klasické zděné stavby, ale i stále oblíbenější dřevostavby. Ať už však zvolíte jeden či druhý typ, vyplatí se ho nechat postavit v nízkoenergetickém provedení ideálně na klíč.


TZ: Kde není vhodné dřevo, tam se dá použít lehká ocelová konstrukce

TZ: Kde není vhodné dřevo, tam se dá použít lehká ocelová konstrukce

Projekt Botium ve švédském Växjö je příkladem, jak úspěšně využívat tenkostěnných ocelových konstrukcí pro výstavbu nízkoenergetických rodinných domů. Tam, kde původně plánovaná konstrukce ze dřeva narazila na omezení tohoto materiálu, projektanti použili systém LINDAB STAVBY z komponentů Lindab z p…

Proč si nechat vybudovat vlastní studnu?

Proč si nechat vybudovat vlastní studnu?

Jelikož cena vody rok od roku roste, mnoho domácností začíná uvažovat nad zmírněním této položky v rodinném rozpočtu. Oproti ceně za energii, se kterou toho v podstatě moc nenaděláme, můžeme cenu za vodu podstatně ovlivnit. Ptáte se jak? Řeč je o vybudování vlastní studny na svém pozemku, což se pos…
Odkazy