verze pro tisk

Pásové pily

3. říjen 2011

Pásové pily jsou vhodné pro kutily i profesionály. Vzhledem k širokému sortimentu si vybere naprosto každý. Nabídka je velká, ovšem po zadání vámi požadovaných kritérií se zúží jen na pár favoritů.

Pásové pilyPásové pily

Pásové pily obsahují dvě kola, na kterých je napnut kovový pás, jež je vyroben z velmi odolného materiálu. Čistý a přesný řez je zaručen rychlostí pásu, ostřím (zuby pásu) a kvalitním materiálem.

Při výběru pásové pily zadejte základní informace. Potřebujete řezat dřevo, nebo kov? Hledáte profesionální pilu, nebo jen zařízení pro kutily? Jak velké předměty hodláte řezat? Potřebujete natáčení na obě strany? Preferujete manuální, automatickou, gravitační, nebo poloautomatickou pásovou pilu?

Již z názvu je jasné, že stroje potřebují pilové pásy. I když se jedná o velmi kvalitní materiály, tak nevydrží vše. Je nutné počítat s pravidelným broušením a výměnou. Četnost výměny záleží na konkrétním pilovém pásu a četnosti používání.

Práci s pásovými pilami zvládne naprosto každý. Ovšem i přes jednoduchost ovládání si od prodejce nechte vše vysvětlit a absolvujte „školení“, které vás naučí, jak bezpečně s pásovou pilou zacházet. Všechny potřebné informace naleznete i v manuálu, který je u každé pily. Nemusíte se ničeho obávat, moderní stroje jsou bezpečné a při dodržení základním pravidel se vám nemůže nic stát.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pásové pily Bomar

Pásové pily Bomar

Pásové pily lze v dnešní době koupit i v internetovém obchodě. Lze říci, že nákup takové pily je velmi jednoduchý. Těžší je vybrat si kvalitní výrobek, tak aby dobře sloužit po mnohá léta.

Pásové pily Bomar pro kutily

Pásové pily Bomar pro kutily

Ruční pásové pily jsou stroje, které provedou dokonale přesný a čistý řez tvrdým materiálem typu dřevo, plast a kov. Žádný jiný přístroj v cenové relaci pásových pil nedokáže provést tak kvalitní práci.


I v domácí dílně najdou uplatnění pásové pily

I v domácí dílně najdou uplatnění pásové pily

Pásové pily, například ty od značky Bomar, jsou vhodné jak do menších domácích dílen, opravárenských podniků či například školních učilišť, tak i do velkých průmyslových podniků, v nichž je práce s kovy či podobnými tvrdými materiály každodenní záležitostí.

Proč si pořídit automatické pásové pily

Proč si pořídit automatické pásové pily

Jak pro domácí kutily, kteří si rádi na zahradě a na domě dělají vše sami, tak zejména pro profesionály, kteří pracují každý den v práci s kovem a dalšími tvrdými materiály - pro ty všechny jsou určeny pásové pily.
Odkazy