verze pro tisk

Proč si pořídit automatické pásové pily

16. únor 2011

Jak pro domácí kutily, kteří si rádi na zahradě a na domě dělají vše sami, tak zejména pro profesionály, kteří pracují každý den v práci s kovem a dalšími tvrdými materiály - pro ty všechny jsou určeny pásové pily.

Proč si pořídit automatické pásové pilyProč si pořídit automatické pásové pily

Jen těžko si lze představit, že takový zámečník či automechanik se obejde bez pořádné automatické pásové pily, jen obtížně bude svoji činnost vykonávat i sebezručnější truhlář, pokud na práci s dřevem nebude mít výkonnou a spolehlivou pásovou pilu na dřevo.

Pásová pila na kov si poradí s jakýmkoliv tvrdým materiálem

Pásové pily, jak již bylo naznačeno, si dokáží hravě pohrát s řezáním prakticky jakéhokoliv tvrdého materiálu. Pakliže máme kvalitní pásovou pilu, v níž pracuje vhodný pilový pás, pak se s klidem můžeme pustit do řezů v hliníku, dřevu, oceli a dalších tvrdých kovů.

Automatické pásové pily využívají NC řízení

Máme na výběr ze tří druhů pásových pil. Jsou jimi ruční, poloautomatické a automatické pásové pily. Pro firmy nalezne nejlepší uplatnění automatická pásová pila, která využívá NC řízení, což je výhodné v tom, že s materiálem, na němž řez provádíme, není potřeba od počátku až do konce nijak manipulovat. Tím se vyhneme jakémukoliv případnému problému a výsledkem budou dokonale čisté a přesné řezy.

Nezapomeňme pořídit vhodný pilový pás

Jak jsme již naznačili, důležitou složkou každé pásové pily, ba tou nejdůležitější, je pilový pás. Je potřeba do pásové pily zvolit vhodné pilové pásy, volbou pilového pásu se špatnými rozměry ( tedy nevhodnou délkou či šířkou) můžeme snadno naši pásovou pilu poškodit, nebo v nejmenším nebudou řezy na materiálu dostatečně kvalitní a práce i materiál přijde vniveč.

Kromě správných rozměrů je potřeba u pilového pásu také zvolit vhodný materiál, na něco se hodí jako řezný materiál spíše diamant, jindy využijeme raději nástrojovou ocel či další.

Pásové pily jsou k dostání i v eshopech

Pásové pily a pilové pásy se v běžných obchodech příliš nevyskytují. Naštěstí dnes existují specializovaní výrobci, kteří tyto produkty prodávají přes internetové obchody, čímž je problém se sháněním kvalitní pásové pily či pilového pásu rychle vyřešen.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pásové pily Bomar

Pásové pily Bomar

Pásové pily lze v dnešní době koupit i v internetovém obchodě. Lze říci, že nákup takové pily je velmi jednoduchý. Těžší je vybrat si kvalitní výrobek, tak aby dobře sloužit po mnohá léta.

Pásové pily

Pásové pily

Pásové pily jsou vhodné pro kutily i profesionály. Vzhledem k širokému sortimentu si vybere naprosto každý. Nabídka je velká, ovšem po zadání vámi požadovaných kritérií se zúží jen na pár favoritů.


Pásové pily Bomar pro kutily

Pásové pily Bomar pro kutily

Ruční pásové pily jsou stroje, které provedou dokonale přesný a čistý řez tvrdým materiálem typu dřevo, plast a kov. Žádný jiný přístroj v cenové relaci pásových pil nedokáže provést tak kvalitní práci.

I v domácí dílně najdou uplatnění pásové pily

I v domácí dílně najdou uplatnění pásové pily

Pásové pily, například ty od značky Bomar, jsou vhodné jak do menších domácích dílen, opravárenských podniků či například školních učilišť, tak i do velkých průmyslových podniků, v nichž je práce s kovy či podobnými tvrdými materiály každodenní záležitostí.
Odkazy