verze pro tisk

Nastává čas pro zazimování trávníku a zahrady: Jak na to?

19. říjen 2015

Říjen je měsícem, kdy už venkovní teploty atakují bod mrazu, zejména v nočních hodinách. Příroda se tak pomalu ukládá k „zimnímu spánku“. Před tím, než zima udeří naplno, je potřeba, abyste na ni připravili zahradu u svého domu.

Zdroj: zahrady-bula.czZdroj: zahrady-bula.cz

Jak na péči o trávník?

Trávníky na zahradách správní majitelé pečlivě udržují po celý rok. Díky tomu pak nemají před příchodem zimního období tolik práce. I přesto je ale nutné udělat pár věcí, bez kterých se neobejde ani dobře udržovaný trávník.

Péče o trávník před příchodem zimy není nijak náročná. V zásadě stačí, abyste posekali trávník a zbavili jste ho tak veškerého plevele. Na sekání můžete použít klasickou ruční sekačku či zahradní traktor. Pokud používáte sekačku nebo traktor bez sběrového koše, trávník důkladně shrabte pomocí hrábí. Je rovněž dobré použít i zahradní vertikutátor, který trávník zbaví plevele. Plevel totiž může během zimy a po ní nadělat velkou neplechu. Krom jiného se může začít tvořit sněžná plíseň, která výrazně ovlivní kvalitu trávníku v další sezoně.

Další údržba zahrady před příchodem zimy

Kromě trávníku si určitě všímejte také například okrasných květin a dřevin. Okrasné květiny, u kterých dochází k ukončení vegetačního období, jednoduše odstraňte ze zahrady. Trvalky pak stačí přikrýt tak, aby byly chráněny před mrazy. Použít se dá třeba obyčejná kůra ze stromů. Je vhodné také obalit spodní části stromů.

Údržba trávníku vždy spočívá v jeho velikosti. Pokud máte hodně prostorný pozemek, raději si pozvěte odborníky na návrhy a projekce zahrad, kteří vám se zazimováním pomohou. Poradí také s případnou rekonstrukcí zahrady, vysazením nových dřevin a okrasných rostlin, případně i s různými architektonickými prvky, jako jsou zahradní altánky, dětské koutky, případně vodní dílka typu zahradní jezírka, fontány apod. Ve všech těchto oblastech vám bude nápomocna také firma Zahrady Bula, která sídlí v Praze – Strašnicích.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pravidelné sekání trávy pomáhá hustotě trávníku

Pravidelné sekání trávy pomáhá hustotě trávníku

Každá zahrada potřebuje pravidelnou péči po celý rok. Základem péče je pak sekání trávy. Při správném a pravidelném sekání trávníku zamezíme nevratnému poškození kořenů trávy a vyhneme se případnému nevzhlednému vzezření celé zahrady

TZ: Nastává ideální čas pro koupi venkovního bazénu

TZ: Nastává ideální čas pro koupi venkovního bazénu

Léto se nezadržitelně blíží. Jak si s rodinou užít dny plné slunce a odpočinku, když dovolená je tak krátká? Ideálním řešením je dostatečně velký bazén na vlastní zahradě, který umožní relaxovat i plavat podle libosti. Pokud chcete být na léto včas připraveni, měli byste s úvahami o jeho pořízení za…


TZ: Jak zaplnit holá místa v trávníku?

TZ: Jak zaplnit holá místa v trávníku?

Těšíte se, až se váš trávník po zimě opět probudí a zazelená? Některá místa se však nemusí zazelenat vůbec a místo celistvého porostu uvidíte holé plochy, se kterými si neporadí ani slunce nebo jarní déšť. Jak postupovat, aby se vaše zahrada mohla zase pyšnit kompaktním pažitem?

Jak na vytvoření okrasné zahrady?

Jak na vytvoření okrasné zahrady?

Péče o zahradu před domem je časově náročnou záležitostí. Spousta z vás na to nemá čas. Pozemek pak zarůstá plevelem, množí se na něm škůdci a je tak už na první pohled spíše ostudou nežli chloubou. Realizace okrasné zahrady, na kterou budete náležitě pyšní, se dá urychlit tím, že si pozvete zahradn…
Odkazy