verze pro tisk

Výběr zahradní sekačky na trávu

11. leden 2013

Sečení trávy na zahradě před domem je činností, která nás nemůže minout tehdy, chceme-li, aby prostor před naším domem nebyl zpustlý a tráva zde nerostla ledabyle. Nemusíme mít zrovna dokonalý anglický trávník, který připomíná golfové hřiště, trávník může vypadat přirozeněji. Je však nutné jej pravidelně sekat. Sekání trávy napomáhá nejen vylepšit vzhled trávníku, ale je způsobuje také to, že tráva není napadána plísněmi a je zkrátka „zdravější“.

foto: aztechnika.czfoto: aztechnika.cz

Rotační versus vřetenové sekačky

Pro sekání trávy se dnes již zcela běžně využívají motorové stroje. Ruční sekání kosou je dávnou minulostí, která se dochovává jen na vesnicích u starších občanů. K sečení trávy přitom můžeme zvolit pohodlné zahradní traktůrky nebo klasické ruční sekačky. U velké zahrady lze doporučit spíše zahradní traktory, nicméně ty jsou poměrně drahé. Proto většina z nás volí spíše zahradní sekačky na trávu.

Sekačky na trávu lze dělit několika způsoby. Přijdete-li do obchodu, máte obvykle na výběr zahradní sekačky podle toho, jaký používají způsob sečení. Z tohoto hlediska lze sekačky na trávu dělit na rotační a vřetenové. Oba dva typy přitom mají své výhody. Rotační zahradní sekačky na trávu jsou levnější nežli druhý zmiňovaný typ, dokáží navíc velmi efektivně provádět sečení mokré či přerostlé trávy. Vřetenové sekačky na trávu jsou oproti tomu ideální pro sečení okrasných travnatých ploch. Fungují na tom principu, který lze přirovnat k nůžkám.

Další kritéria při výběru zahradní sekačky na trávu

Zahradní sekačky na trávu mohou být elektrické či benzínové. Volba typu sekačky dle tohoto kritéria záleží jen na vás, nelze jednoznačně říci, zda jsou lepší elektrické či benzínové sekačky. Mnohem důležitějším kritériem je jejich schopnost provádět sečení trávy dle našich představ, velikost sekacího zařízení a koneckonců také pohodlí uživatele při manipulaci se sekačkou.

Prodejce zahradních sekaček

Kvalitní zahradní sekačky na trávu lze dnes už bez problémů pořídit také ve vybraných internetových obchodech. Jedním z těch, který nabízí sekačky na trávu od významných výrobců, je eshop aztechnika.cz. Zde máte možnost zakoupit vřetenové i rotační sekačky, ale například i speciální mulčovací sekačky, které jsou určeny ke zvláštní péči o trávník, kdy je snaha jej provzdušnit.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Výběr zahradní sekačky: 4 hlavní kritéria

Výběr zahradní sekačky: 4 hlavní kritéria

Zahradní sekačky jsou nedílnou součástí vybavení většiny lidí, kteří mají na svém pozemku zahradu a pravidelně se na ní starají o trávník. Sekání kosou je dávná minulost, kterou dnes provozuje už jen minimum lidí. Je to dáno i tím, že kvalitní motorové nebo elektrické sekačky nestojí nijak horentní …

Podzimní péče o zahradu s využitím kvalitní zahradní techniky

Podzimní péče o zahradu s využitím kvalitní zahradní techniky

Podzim je obdobím, kdy je potřeba zvýšit úsilí při péči o zahradu. Je nutné se zaměřit především na trávník. Ten by totiž při špatné a nedostatečné péči nemusel přežít následující zimu, kdy bude odolávat nízkým teplotám a sněhové pokrývce.


Výběr podlahy do místností

Výběr podlahy do místností

Výběr podlahy do bytu je třeba si pořádně promyslet. V úvahu přitom musíme brát vhodné typy podlah pro jednotlivé místnosti. Zejména prostory, jako jsou koupelna či kuchyně budou potřebovat rozhodně jiný povrch a druh podlahy, nežli například obývací pokoj, neboť jsou na ně kladeny zcela jiné nároky…

Jak na výběr koupelnové skříňky?

Jak na výběr koupelnové skříňky?

Součástí prostoru koupelny jsou odkládací místa, v nichž lze uschovat náhradní čisté ručníky, kosmetiku, hygienické a čistící prostředky. Ideální je si do místnosti pořídit alespoň 1 – 2 koupelnové skříňky.
Odkazy