verze pro tisk

Výběr zahradní sekačky: 4 hlavní kritéria

22. červenec 2013

Zahradní sekačky jsou nedílnou součástí vybavení většiny lidí, kteří mají na svém pozemku zahradu a pravidelně se na ní starají o trávník. Sekání kosou je dávná minulost, kterou dnes provozuje už jen minimum lidí. Je to dáno i tím, že kvalitní motorové nebo elektrické sekačky nestojí nijak horentní sumy a přitom jsou poměrně výkonné. Při výběru motorové sekačky je ale nutné zvážit několik kritérií.

foto: levneelektro.czfoto: levneelektro.cz

Velikost pozemku

Především si uvědomte, že ne každý typ sekačky bude vhodný právě pro vaši zahradu. Ve chvíli, kdy si jdete koupit novou sekačku, případně ji pořizujete v některém z internetových obchodů, zjistěte si nejprve, jak je výkonná.

Čím vyšší výkon, tím s ní dokážete posekat trávník na větší ploše. Dá se tedy říci, že velikost pozemku je jedním z hlavních kritérií, které je nutné při výběru zahradní sekačky brát v potaz.

Členitost terénu

Dále hodně záleží také na členitosti pozemku, na němž bude vaše nová sekačka pracovat. Některé typy sekaček rozhodně nejsou vhodné pro nerovné terény, jiné si s nimi celkem bravurně poradí.

Pakliže je terén skutečně hodně rozmanitý a nerovný, dejte přednost ruční sekačce před sekačkami s pojezdem. Ty by v takovém terénu nebyly příliš účinné a těžko byste se s nimi dostaly do všech míst.

Pohon sekačky

Při výběru sekačky hraje samozřejmě roli také to, jak je poháněn její motor. Asi nebude nejlepším řešením, když investujete do elektrické sekačky ve chvíli, kdy na pozemku nemáte přístup k elektrickému proudu.Takováto sekačka vám vlastně bude ničemu.

Možná to zní až směšně, nicméně mnozí lidé vám potvrdí, že při nákupu nové sekačky na tento detail zapomněli, neboť hleděli v první řadě jen na cenu.

Cena zahradní sekačky

Nákup sekačky jistě ovlivní právě i její cena. Díky širokému sortimentu lze dnes pořídit zahradní sekačky na trávu v cenových relacích od pár set korun až do desítek tisíc. V luxusnějších verzích lze samozřejmě namísto zahradní sekačky koupit zahradní traktory, ty jsou však výrazně dražší.

Komerční sdělení Placla.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Výběr zahradní sekačky na trávu

Výběr zahradní sekačky na trávu

Sekání trávy na zahradě před domem je činností, která nás nemůže minout tehdy, chceme-li, aby prostor před naším domem nebyl zpustlý a tráva zde nerostla ledabyle. Nemusíme mít zrovna dokonalý anglický trávník, který připomíná golfové hřiště, trávník může vypadat přirozeněji. Je však nutné jej pravi…

Rohové sedací soupravy: hlavní výhody a nevýhody

Rohové sedací soupravy: hlavní výhody a nevýhody

Rohové sedací soupravy jsou jednou z variant, které nabízejí obchody se specializací na sedací soupravy. Tyto sedačky mají oproti klasickým podélným sedacím soupravám několik předností, lze však určitě vysledovat i drobné nevýhody.


Rekonstrukce ploché střechy: Hlavní roli hraje kvalita hydroizolace

Rekonstrukce ploché střechy: Hlavní roli hraje kvalita hydroizolace

Panelové domy, ale také některé rodinné domy a komerční budovy, mají namísto klasických šikmých střech ploché. Ty jsou poměrně specifické. Při jejich realizaci a rekonstrukci je tak třeba tato specifika brát v potaz.

3 hlavní zásady, na které dbát při výběru pracovního stolu do dílny

3 hlavní zásady, na které dbát při výběru pracovního stolu do dílny

V rodinném domku si jistě mnozí z vás najdou prostory pro zařízení malé dílny, v níž budete moci realizovat své kutilské nápady. Můžete jí vytvořit třeba v nevyužívané kůlně či namísto garáže. Základním nábytkem, bez kterého se neobejdete, je pracovní stůl, lidově nazývaný ponk. Při jeho pořizování …
Odkazy