verze pro tisk

TZ: Komplexní stavební řešení od LINDAB STAVBY

20. září 2013

Švédský mezinárodní koncern Lindab AB patří mezi přední světové výrobce stavebních komponentů z oceli, jejichž kombinací je schopen poskytnout kompletní řešení pro stavby nejrůznějšího druhu.

Česká dceřiná společnost koncernu, Lindab s. r. o., proto tuto velmi širokou škálu záběru nyní zastřešuje pod komplexní produkt LINDAB STAVBY. V jeho rámci firma zajišťuje vše potřebné: od poradenství až do dodání hotové stavby včetně následného servisu. Spektrum staveb jde od malých garáží či prodejen přes sklady a velké průmyslové a zemědělské haly přes rodinné i bytové domy a komerční budovy až po střešní nástavby.

Pavel Růna, jednatel a ředitel divize Profil společnosti Lindab s. r. o., k tomu uvádí: „Spojením všech našich stavebních komponentů do zastřešujícího produktu LINDAB STAVBY zdůrazňujeme, že jsme schopni poskytnout velkým společnostem i malým stavebníkům opravdu komplexní řešení jejich velmi různorodých potřeb. Nabízíme jim nejen kvalitní komponenty z prvotřídní švédské oceli, ale i stavební systémy, které tyto komponenty využívají. Těžíme přitom z více než padesátileté tradice švédské mateřské společnosti, vlastního vývoje a know-how.“

Výhody produktu LINDAB STAVBY

Produkt LINDAB STAVBY má celou řadu výhod. Lze jej charakterizovat třemi přívlastky: ekonomické, ekologické a nízkoenergetické.

Pavel Růna dodává: „Jde o stavebnicový systém - výrobu na míru, která nejen šetří náklady, ale vzhledem k minimu odpadu je i velmi ekologická. Další výhodou je variabilita skýtající široké možnosti využití ve velmi různorodých stavbách. Důležitá je také rychlost výstavby díky tomu, že probíhá takzvaným suchým procesem bez použití vody, která je běžná například při zdění.

Dalšími charakteristickými rysy je nízká hmotnost a úspory energií. Naše projekty tak bez problémů dosahují parametrů pro nízkoenergetické a pasivní stavby. V neposlední řadě je třeba zdůraznit vysoce kvalitní servis, který v rámci produktu LINDAB STAVBY poskytujeme.“

Realizované projekty

Za 20 let působení na českém trhu se společnost Lindab, s. r. o. může pochlubit řadou zajímavých tuzemských realizací. Pro ilustraci, jak širokou škálu staveb je v segmentech LINDAB PRŮMYSLOVÉ STAVBY a LINDAB OBYTNÉ STAVBY schopna realizovat, lze uvést například nejrůznější ocelové haly (např. garáže pro rolby v Harrachově, výrobní a expediční halu v Loděnici, skladovací a výrobní halu v Ivančicích), rodinné domy (dvoupodlažní rodinný dům v Praze-Kbelích, dvoupodlažní rodinný dům s pultovou střechou v Brné u Ústí nad Labem aj.) či komerční budovy (např. novostavba prodejny a administrativního zázemí stavebnin 1. Chodské stavební společnosti v Klenčí pod Čerchovem).

Mimoto Lindab také nabízí možnost opláštění ocelových a železobetonových skeletů, jejich vybavení protipožárními příčkami (mezi referencemi jmenujme např. opláštění výrobní haly v Zábřehu, haly Metalcentra v Dobřanech, haly Sběrných surovin v Praze či zimního stadiónu v Rumburku).

Zajímavé řešení poskytuje Lindab i pro fasády – z realizací stojí za zmínku např. fasáda nové dřevostavby výpravny lodí v Brně-Bystrci. U průmyslových staveb a zejména rodinných a bytových domů je velmi oblíbená také rekonstrukce plochých střech na šikmé – a to nejen u panelových domů, ale např. i u veřejných budov (Městský úřad Lysá nad Labem, policejní služebna v Milovicích aj.).

Časté jsou také realizace nástaveb na stávající objekty, kdy se do vzniknuvšího patra dají umístit bytové jednotky nebo například administrativní zázemí. Mezi reference patří mj. nástavba administrativní budovy SEVT v Praze, nástavba lázeňského domu Janáček v Teplicích nad Bečvou či nástavba 15 bytů na obchodním centru v Luhačovicích.

Díky jakosti použitých materiálů, promyšlené konstrukci i kvalitě provedení lze systém LINDAB STAVBY použít i v extrémních klimatických podmínkách. Příkladem je zastřešeni 15 obytných kontejnerů určených k výstavbě obchodu se skladovými prostory s chladícími boxy a vitrínami v grónské osadě Niaqornat systémem šikmých střech LindabRoof na podzim roku 2012.

Společnost Lindab s. r. o. byla oslovena právě na základě svých zkušeností z řady realizací v oblastech s velmi drsnými klimatickými podmínkami. Stavbu pro soukromého investora realizovala česká společnost FAGUS. Od dovozu materiálu do Grónska a příjezdu montážníků trvala celá stavba pouhých 40 dní, montážní práce přitom probíhaly za teplot hluboko pod bodem mrazu.

Tisková zpráva Crest Communications, a.s.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Stavební pouzdra Eclisse: Kvalitní řešení pro posuvné dveře

Stavební pouzdra Eclisse: Kvalitní řešení pro posuvné dveře

V malých bytech, například těch panelových, musíte jako majitelé často řešit nedostatek prostoru. Byty v panelácích, ale i mnoha jiných bytových domech, mají poměrně malé místnosti. O to horší je, pokud je nutné mít volný prostor také u dveří, které místnosti uvnitř bytu oddělují. Pakliže by zde byl…

Facility management - komplexní správa budov

Facility management - komplexní správa budov

Komplexní správa nemovitostí, tedy facility management, může být zajištěna jedinou společností, není třeba sjednávat několik firem, z nichž každá bude spravovat jen určitý úsek.


Pronájem kvalitního lešení na stavby

Pronájem kvalitního lešení na stavby

Při stavbě domu je nezbytné si zajistit kvalitní lešení. Bez pořádného lešení se dům ani nedá postavit. Vzhledem k tomu, že nákup vlastního lešení by byl velmi drahou a možná i zbytečnou investicí, zejména při stavbě jednoho rodinného domu, je mnohem lepší variantou se poohlédnout po firmě, která na…

Základem stavby domu je zaměření pozemku: Geodetické práce provádí Geocentrum

Základem stavby domu je zaměření pozemku: Geodetické práce provádí Geocentrum

Stavba domu zahrnuje celou řadu prací. V samotném počátku, kdy si pořídíte stavební parcelu, na vás čeká zaměření pozemku. Na tuto činnost si vždy pozvěte odborníky na geodetické práce. Na Moravě tuto činnost poskytuje společnost GEOCENTRUM.
Odkazy