verze pro tisk

Vzduchotechnika a klimatizace do domu

14. květen 2012

Klimatizační jednotky jsou dnes součástí většiny moderních staveb, ať už se jedná o rodinné domy či kancelářské budovy. Kvalitní vzduchotechnika, využití klimatizace či rekuperační jednotky zvyšuje kvalitu bydlení. Majitelé objektů, v nichž jsou tato zařízení využívána, totiž mohou vždy počítat s tím, že do jejich domu bude neustále proudit čerstvý vzduch. Právě výměna vzduchu a pravidelné větrání jsou pro kvalitu bydlení velmi důležitými prvky.

foto: sorke.eufoto: sorke.eu

Moderní vzduchotechnika

V momentě, kdy stavíme dům, je ideální už předem plánovat to, jakým způsobem bude prováděno větrání jednotlivých místností. Pakliže nespoléháme jen na větrání otevřením oken, což je například v zimě či naopak v letních vedrech dosti nepraktické, pak je dobré investovat do moderní vzduchotechniky, která bude řízena automaticky. Velmi praktickými zařízeními v tomto odvětví jsou rekuperační jednotky, které dokáží odvádět odpadní vzduch a přivádět čerstvý. Mají vysokou účinnost, nedochází u nich k žádnému kontaktu mezi odpadním a čerstvým vzduchem. Rekuperace je však poměrně finančně náročná.

Klimatizace

Pro zpříjemnění prostředí v interiéru domu mohou postačit i obyčejné klimatizační jednotky, pakliže jsou však důmyslně nainstalovány. Není moc praktické, když si do rozlehlého rodinného domu pořídíme jednoduchou mobilní klimatizaci, mnohem efektivnější je investovat do dělené klimatizace, která je zapojena napevno a může klimatizovat hned několik místností naráz.

Specialista na vzduchotechniku, rekuperaci a klimatizace

Při realizaci vzduchotechniky a správného větrání v domácnosti i kanceláři může být velmi nápomocna společnost SORKE s.r.o. Pardubice. Ta působí v oblasti návrhů, realizací a úprav vzduchotechniky, rekuperace a klimatizací. Díky spolupráci s touto firmou dosáhnete toho, že vaše domácnost bude využívat moderní vzduchotechniku, která bude maximálně účinná a zároveň energeticky co nejméně náročná.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Rady pro výběr klimatizace do domu či kanceláře

Rady pro výběr klimatizace do domu či kanceláře

Během letních veder bývá mnohdy doma nebo i v kanceláře prakticky nedýchatelné prostředí, tedy pokud nemáme nainstalovánu kvalitní klimatizaci. Bez klimatizace se dnes během třicetistupňových teplot prakticky nedá žít. A přitom výběr, nákup a montáž klimatizace je otázkou několika hodin, takže probl…

Klimatizace - tepelná pohoda do domu

Klimatizace - tepelná pohoda do domu

Abychom v domě a jeho jednotlivých místnostech měli neustále příjemnou teplotu, a to i během letních veder či v zimě, je dobré si pořídit klimatizaci. Klimatizace upravuje nejen teplotu, ale má značný vliv i na vlhkost v domě.


Klimatizace do bytu

Klimatizace do bytu

Přestože je léto prakticky za námi, ještě nyní máme v paměti nesnesitelná vedra, která panovala v druhé polovině srpna. Ti z nás, kteří mají vlastní rodinný dům, si tak určitě v jednotlivých místnostech užívali řádného tepla. Pokud navíc jsou některé místnosti na slunečné straně, pak přes den mohly …

Klimatizace zpříjemní bydlení v parných dnech

Klimatizace zpříjemní bydlení v parných dnech

Problém s teplotou v domě během letních veder může jednoduše vyřešit klimatizace. Ta dokáže v místnosti, v níž je nainstalována, vytvořit příjemné klima přesně podle toho, jak potřebujete.
Odkazy