verze pro tisk

Dejte šanci kobercům, jsou stálicí i v moderní domácnosti

28. květen 2018

Zařizovat bydlení je v dnešní době radost. K mání je neuvěřitelná nabídka zboží a na své si přijde každý, kdo si chce domácnost vyladit k obrazu svému. Přemíra zařízení, dekorací a materiálu však často vede k nerozhodnosti. Dobrým příkladem je výběr podlahové krytiny - měli byste si pořídit dřevěnou podlahu, lino, dlažbu, PVC, či snad “starý dobrý” koberec? A právě nad koberci se pozastavíme v tomto článku.

Dejte šanci kobercům, jsou stálicí i v moderní domácnostiDejte šanci kobercům, jsou stálicí i v moderní domácnosti

Pokud vám s ohledem na široké spektrum moderních podlahových krytin připadá, že koberce jsou již dávno za zenitem, mýlíte se. Stále platí za dobrou volbu a nachází využití snad ve všech místnostech.

Vlastnosti, které vám přijdou vhod

K obecným výhodám koberců patří pohlcování prachu a nečistot, což ocení osoby trpící alergiemi. Předpokladem takového řešení je logicky důsledná údržba - pravidelné vysávání a čas od času i hloubkové čištění. K dalším benefitům patří snížení hluku a zlepšení akustiky interiéru.

Pořídíte-li si do místnosti koberec, okamžitě ožije. Nemusí se přitom jednat o celoplošnou variantu, velmi dobře vypadá kombinace plovoucí podlahy a kusového koberce. Ten navíc můžete libovolně přenášet i do dalších místností s jinou podlahovou plochou. A když na to přijde, přestěhuje se s vámi do nového bydlení.

Chytré řešení do dětského pokoje

V případě dětského pokoje je koberec volbou číslo jedna. Vhodně zvolený dětský koberec je příjemný na dotek a mnohem měkčí než jiné druhy podlahových krytin, což dětem, které tráví spoustu času na zemi, vyhovuje. Měl by být veselý a navodit v místnosti pohodovou atmosféru.

Praktický zátěžový koberec

Ale jaký typ koberce zvolit do prostoru, který je nadměrně zatěžován? Ať už jde o chodbu, předsíň či jinou místnost, dlouhou životnost a nadstandardní odolnost nabízí zátěžový koberec. Poohlédnout se po něm můžete například u specializovaného prodejce aaapodlahy.cz, kde najdete i ostatní druhy koberců.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Při sestavování nové kuchyně si dejte pozor na správné rozvržení zón

Při sestavování nové kuchyně si dejte pozor na správné rozvržení zón

Zařizování nové kuchyně máte velkou výhodu v tom, že si sami můžete zvolit materiály, barevné provedení linky a dalšího nábytku, jejich velikost, i mnoho dalších prvků. Na co se však hlavně musíte zaměřit, je správné rozvržení zón.

Moderní obytný dům potřebuje moderní bezpečnostní systémy

Moderní obytný dům potřebuje moderní bezpečnostní systémy

Na úvod jednoduchá otázka. Cítíte se v domě, ve kterém žijete, bezpečně, anebo se vám uleví, až když zavřete a zamknete dveře svého bytu?


Pořizujeme si do domácnosti novou šatní skříň

Pořizujeme si do domácnosti novou šatní skříň

Při pořizování nového nábytku do domácnosti rozhodně nesmíme zapomenout také na úložný prostor, kam budeme odkládat naše oblečení. Ideální jsou k tomu zejména šatní skříně.

TZ: Domácí kutilské práce dělají muži pouze v 65% domácností

Domácí kutilské práce, jako je například přivrtání poličky, pověšení obrazu či vyměnění žárovky, v českých domácnostech dělají většinou muži, tvrdí to 65 % dotazovaných v průzkumu společnosti Hornbach, který realizovala agentura Data Collect. Téměř pětina dotazovaných při tom přiznává, že muž tuto p…
Odkazy