verze pro tisk

Při sestavování nové kuchyně si dejte pozor na správné rozvržení zón

13. červenec 2016

Zařizování nové kuchyně máte velkou výhodu v tom, že si sami můžete zvolit materiály, barevné provedení linky a dalšího nábytku, jejich velikost, i mnoho dalších prvků. Na co se však hlavně musíte zaměřit, je správné rozvržení zón.

Zdroj: jninterier.czZdroj: jninterier.cz

Jak jdou zóny za sebou?

Jedině se správným rozvržením jednotlivých zón do kuchyně na míru docílíte toho, že se v ní budete při vaření i dalších činnostech cítit příjemně. Nebudete muset neustále poskakovat z jednoho místa na druhé. V ergonomicky směrované kuchyni máte mít vždy vše po ruce.

Pokud si vyberete nábytek na míru, je důležité vědět, kam a jak jej umístit. Z hlediska ergonomie je v první řadě nutné brát v potaz, že jakmile přijdete do kuchyně, máte mít po ruce zónu zásob. Je to zcela logické. Když přijdete z nákupu, chcete ihned uskladnit všechny potraviny. Proto by tato zóna měla být jako první.

Následující část kuchyně má patřit ukládací zóně, kam patří nádobí, trvanlivé potraviny apod. Za ní je pak vhodné koncipovat mycí zónu, která přímo navazuje na ukládací zónu. Je to praktické, protože po umytí s nádobím nemusíte chodit přes celou kuchyni.

Dalšími zónami jsou pak varná, přípravná a v neposlední řadě zóna pečení. Pokud dodržíte tuto linii, v nové místnosti se rychle zorientujete a příprava jídel pro vás bude radostí a hračkou.

Kuchyně na míru od JN Interier

Pokud si chcete pořídit kuchyně na míru, kontaktujte renomovanou firmu JN Interier, která se již dlouhá léta zabývá výrobou nábytku do domácností. Její realizace jsou velmi moderní, o čemž se ostatně můžete přesvědčit, pokud se podíváte do sekce Kuchyně inspirace. V ní najdete celou řadu fotografií již realizovaných kuchyňských prostor na míru, které našly své majitele. Ti jsou s nimi naprosto spokojeni. A jistě budete i vy, až uvidíte svoji novou kuchyni, v níž bude radost vařit.

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Do nové kuchyně se hodí pořídit si také nové kuchyňské potřeby

Do nové kuchyně se hodí pořídit si také nové kuchyňské potřeby

V novém domě jsme si právě kompletně zařídili i kuchyni, nicméně stále máme pocit, že nám zde něco chybí. Po krátkém přemýšlení na to konečně přijdeme. Přestože je vše v kuchyni cítit novotou a moderním stylem, vše kazí naše staré kuchyňské potřeby, které sem už zkrátka nezapadají. Do nové kuchyně z…

Pomoc s realizací nové kuchyně

Pomoc s realizací nové kuchyně

Žádný moderní dům se neobejde bez kvalitní kuchyně. Ať už doma vaříte často, nebo si v kuchyni spíše jen připravujete rychlá jídla, jistě dobře víte, že vaření a příprava pokrmů dost dobře nejde, pakliže je kuchyně špatně dimenzovaná a chybí zde základní výbava.


Jak má vypadat moderní kuchyně 21. století: Vhodný nábytek a ergonomie kuchyně

Jak má vypadat moderní kuchyně 21. století: Vhodný nábytek a ergonomie kuchyně

Vzhled kuchyní v domácnostech prošel, podobně jako v případě dalších místností, během posledních dvaceti let velkou proměnou. Jak tedy dnes vypadají moderní kuchyně v českých bytech a rodinných domech a jaké jsou trendy?

Dejte šanci kobercům, jsou stálicí i v moderní domácnosti

Dejte šanci kobercům, jsou stálicí i v moderní domácnosti

Zařizovat bydlení je v dnešní době radost. K mání je neuvěřitelná nabídka zboží a na své si přijde každý, kdo si chce domácnost vyladit k obrazu svému. Přemíra zařízení, dekorací a materiálu však často vede k nerozhodnosti. Dobrým příkladem je výběr podlahové krytiny - měli byste si pořídit dřevěnou…
Odkazy